Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 1

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

Witam,

Mam w Play 1 abonament na czas nieokreślony.

W ramach abonamentu mam 2 numery telefoniczne oraz tzw. "zapasową" kartę internetową (jeśli to istotne to jest stary abonament Grupa Play S).

Pierwszy numer telefonu to mój nr główny.

Drugi numer dobrałem do zapasowego telefonu ale chcę z niego zrezygnować i wziąć we Flexie zapasowego SIMa z tym samym numerem co przenoszony numer.

Z karty internetowej też chcę zrezygnować.

Okres rozliczeniowy kończy mi się 10-tego każdego miesiąca. Czyli najbliższy termin to 10 marca, kolejny 10 kwietnia.

Nie śpieszy mi się i chciałbym tylko ograniczyć ewentualne niepotrzebne płacenie za zdublowane usługi (czy to Play czy Orange).

Czy dobrze rozumuję, że przy składaniu wniosku o przeniesienie numeru głównego do Ornage Flex, powinienem zaznaczyć, że przeniesienie powinno odbyć się z zachowaniem okresu wypowiedzenia (czyli 30 dni, tuż przed końcem kolejnego okresu rozliczeniowego 10 kwietnia) i w tym samym momencie złożyć wypowiedzenie umowy w Play na 2 pozostałe numery?

Wtedy po upływie okresu wypowiedzenia, około 10 kwietnia, jeden numer przeniesie się do Flex a na pozostałe numery umowa zostanie rozwiązana?

Powinieniem na coś zwrócić uwagę, żeby wszystko poszło gładko?

Wiem, że niekoniecznie wszystko musicie wiedzieć, zwłaszcza o Play, ale mam wątpliwości czy dobrze to rozumiem, bo to moje pierwsze przenosiny.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 1

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

OK, poszło łatwiej niż się spodziewałem.

Myślałem, że w Play będą robić jakieś ceregiele i coś będą próbowali doliczać.

Nie byłem do końca świadomy, że teraz 30 dni wypowiedzenia to 30 dni wypowiedzenia i ani dnia dłużej 😉

Spodziewałem się, że jak np. przegapię dzień rozliczenia, to będę musiał zapłacić całą następną fakturę za cały kolejny okres rozliczeniowy ale okazało się, że tak nie jest. Nawet jak wystwawią rachunek na kolejny miesiąc, a przeniesienie numeru będzie przed końcem tego okresu to muszą zwrócić proporcjonalną kwotę.

 

Z Playem już załatwiłem, 1 numer się przenosi a na pozostałe 2 złożyłem wypowiedzenie.

Co więcej, te numery nie znikają z końcem wypowiedzenia, bo automatycznie przechodzą na ofertę na kartę, więc jabym zmienił zdanie i nie chiał ich tracić, to przez jakiś czas będę miał szansę je utrzymać.

Temat można zamknąć. Dzięki za wszystkie uwagi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

Hej @drcenter 

Przenieść numer możesz poprzez aplikację Flex. Prześle ci etapy ,,Jak przenieść numer do Orange Flex?" od innego operatora: Przejdź do Flex

Korzystaj przez 3 miesiące po 1 zł/mies.

Ściągnij apkę, przenieś numer z innej sieci i wpisz kod: SIEMAFLEX

 

1) Pobierz aplikację Flex i załóż sobie konto Zainstaluj aplikację i wybierz “Załóż konto”, a my podpowiemy Ci, co dalej.

 

2) Do wyboru masz 4 Plany, już od 30 zł miesięcznie. Plany możesz zmieniać, kiedy chcesz i to bez dodatkowych opłat. Oferta dla Ciebie i   Oferta dla Firm,

 

3) Zdecyduj, kiedy chcesz przenieść swój numer

Znasz termin końca umowy u obecnego operatora? Wybierz ten dzień podczas przenosin i widzimy się już niedługo w Orange Flex! Korzystasz z oferty na kartę? Podaj datę, od której chcesz zacząć. I już.
A może opcja “Jak najszybciej i bez opłat”? Sprawdzimy datę końca Twojej umowy i przeniesiemy numer do Flex, jak najszybciej się da. Bez obaw i bez opłat za wcześniejsze zerwanie umowy.

 

4) Zamów kartę SIM z dostawą za 0 zł lub odbierz ją w salonie Orange,

SIM pod Twoje drzwi? Daj nam 2-3 dni, a kurier dostarczy Ci nową kartę Flex. I to za free. Wolisz odebrać osobiście? Kartę SIM dostaniesz za darmo w dowolnym salonie Orange. Możesz też ściągnąć sobie eSIM-a, jeśli Twój telefon go obsługuje.

 

5) Potwierdź, że Ty to Ty.

Dla bezpieczeństwa i zgodnie z prawem sprawdzimy Twoją tożsamość. Przygotowaliśmy dwie proste opcje:

  • Moje ID – logujesz się do swojego banku i gotowe.
  • Wystarczy Twoje selfie i zdjęcie wybranego dokumentu. Wszystko pod kontrolą i bezpiecznie — nie przechowujemy Twoich zdjęć.

6) Wybierz metodę płatności i aktywuj numer.

Teraz wystarczy poczekać na dzień przeniesienia i mamy to. Wpisz kod promocyjny: SIEMAFLEX i zgarnij 3 miesiące po 1 zł/mies. Następnie wybierz metodę płatności: kartę płatniczą lub BLIK. Gotowe? Aktywuj wybrany Plan w aplikacji i jesteś Flex!

Tak to wygląda. Przesyłam linka do strony Orange Flex https://flex.orange.pl/oferta/przenies-numer

Co do tych 2 numerów to musisz się skontaktować z twoim operatorem o rezygnacje z nich. 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2062
  • 11629
  • 52

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

@drcenter tu masz poradnik Przenieś numer do Orange Flex dla Firm | Orange Flex

Tak dopytam, bo Flex dla Firm, to sieć komórkowa w aplikacji, dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

Jeśli Firma jest większa, to pozostaje abonament w Orange.

Dodam, że wszystko przeprowadzisz w aplikacji, nie trzeba salonów odwiedzać 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 1

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

Tak, mam działalność 1-osobową więc to nie problem.

Sam proces przenszenia numeru nie jest problemem i instrukcje przenoszenia numeru do Flex widziałem. Bardziej interesują mnie ewentualne problemy związane z moją sytuacją, gdzie nie przenoszę wszystkich numerów a tylko 1 z grupy i czy z tym należy spodziewać się jakiś "uników" obecnego operatora.

Wychodzi, że po prostu muszę się dowiedzieć bezpośrednio tam ale chciałem się wstępnie przygotować do rozmowy, żeby konsultant nie wpuścił mnie w maliny swoją i moją niewiedzą 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2062
  • 11629
  • 52

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

@drcenter dopytaj w Play, co do przenoszenia do FLEX, nie musisz przenosić wszystkich numerów na raz, jeden najpierw i będzie numerem głównym na koncie Flex, potem reszta 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

@drcenterdokładnie zrób tak jak pisze @IreneuszCD a pózniej mozesz te pozostałe numery przenieść i bedzie Orange Flex Rodzina prześle ci linka o tym Orange Flex – oferta rodzinna nawet z 6 numerami https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/orange-flex-oferta-rodzinna-nawet-z-6-numerami/ .

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 1

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

@Pablo5 A da się pogodzić fakturę na firmę z Flex Rodzina?

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

@drcenterfaktura per numer, ale podglad na wszystkie faktury powinien byc w aplikacji "głównej". Skontaktuj sie z konsultantem od FLEXa i podpytaj jak to bedzie wyglądało. Tutaj w linku był podobny problem na forum  Nasz Orange podsyłam zerknij https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Flex-dla-firm-faktura/td-p/227711

Pozdrawiam 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2025
  • 6247
  • 69

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

@drcenter co do samych przenosin to optymalnym rozwiązaniem jest opcja na koniec okresu rozliczeniowego. Dzięki temu płacisz pełną, ostatnią fakturę w Play a numer od nowego okresu przechodzi do flexa. Kiedyś tak to bez problemu funkcjonowało, jakiś czas temu zmieniono przepisy i numer może przejść 30 dni po złożeniu wniosku, tylko mogą dojść jakieś odliczenia, naliczenia - w skrócie trzeba na to poświęcić czas, czego w przypadku przenosin z końcem okresu rozliczeniowego nie było. Posumowując ten etap: spiesz się powoli, podczas zlecenia przenosin zwróć uwagę na wybór opcji (z końcem okresu wypowiedzenia/umowy) jeśli coś będzie niejasne, czegoś nie będzie, czegoś trzeba się domyślać, to zrób screena i dopytaj się u nas zanim przeklikasz dalej. Druga kwestia: po weryfikacji danych w Playu powinieneś otrzymać smsa z podaną dokładną datą przenosin - powinnien to być 10-ty dzień miesiąca. Jeśli wszystko się zgadza, to załatw sobie starter flexa (lub dwa na wszelki wypadek) i cierpliwie czekaj na przenosiny. Być może dla JDG można skorzystać z kodu to należy go wpisać (SIEMAFLEX - wielkimi literami) przy wyborze metody płatności - jeszcze raz uczulę: spiesz się powoli - jak przegapisz ten moment to po zniżce.

Co do pozostałych numerów to prawdopodobnie należy je indywidualnie wypowiedzieć w playu - ale to najlepiej ustal u fioletowych przed całą operacją, bo nie znam tamtejszych zasad przy abonamentach grupowych.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 1

Orange Flex dla firm - przeniesienie z Play (1 numer do Flex + rezygniacja z 2 numerów)

OK, poszło łatwiej niż się spodziewałem.

Myślałem, że w Play będą robić jakieś ceregiele i coś będą próbowali doliczać.

Nie byłem do końca świadomy, że teraz 30 dni wypowiedzenia to 30 dni wypowiedzenia i ani dnia dłużej 😉

Spodziewałem się, że jak np. przegapię dzień rozliczenia, to będę musiał zapłacić całą następną fakturę za cały kolejny okres rozliczeniowy ale okazało się, że tak nie jest. Nawet jak wystwawią rachunek na kolejny miesiąc, a przeniesienie numeru będzie przed końcem tego okresu to muszą zwrócić proporcjonalną kwotę.

 

Z Playem już załatwiłem, 1 numer się przenosi a na pozostałe 2 złożyłem wypowiedzenie.

Co więcej, te numery nie znikają z końcem wypowiedzenia, bo automatycznie przechodzą na ofertę na kartę, więc jabym zmienił zdanie i nie chiał ich tracić, to przez jakiś czas będę miał szansę je utrzymać.

Temat można zamknąć. Dzięki za wszystkie uwagi.