Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex bez smartfona

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 33
  • 0

Orange Flex bez smartfona

Witam. Z racji, że mam 4 numery i prawie każdy z nich ma inne wymagania to abonament odpada, ponieważ dwa numery potrzebują tylko SMS i rozmów nielimitowanych a drugie dwa SMS, rozmów i GB internetu. Myślę na Orange Flex Rodzina, tam bym dodał 2 numery i wybrał dla nich pakiet za 15zł a drugie dwa pakiet za 25/30zł. Wiem, żeby dołączyć do Orange Flex trzeba pobrać aplikację i tam dodać numer i wybrać interesujący pakiet, z tym że jeden telefon nie jest smartfonem - nie ma sklepu Play, Appstore, microsoft store. I tu mam parę pytań:

1. Mogę ze swojego smartfona wpisać numer telefonu (nie smartfona) żeby dodać go do Orange Flex Rodzina? Przyjdzie na ten numer SMS z potwierdzeniem czy koniecznie trzeba na każdym numerze wejść w aplikacje Orange Flex?

2. Jeśli opcja wyżej zadziała to mogę te 3 pozostałe numery dodać wpisując je czy każdy osobno i tak musi pobrać aplikację Orange Flex?

3. Zauważyłem, że jest Orange Felx (pakiety od 25zł +) i Orange Flex Rodzina (pakiety od 15zł+). Przy aktywowaniu Orange Flex na pierwszym numerze, muszę gdzieś zaznaczyć, że chce wziąć Orange Flex Rodzina a nie Orange Flex? Chodzi o to, żebym miał pewność, że dwa numery będą mogły wykupić pakiet za 15zł który jest w Orange Flex Rodzina a którego nie ma już w Orange Flex, czy po prostu działa to tak, że jeśli dodam oprócz swojego numeru drugi to weźmie to jako rodzina i wtedy będzie dostępny pakiet za 15zł z Orange Flex Rodzina?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Orange Flex bez smartfona

@Lechu3 ,

 

Ad 1, Ad 2,

Jeśli numery są zarejestrowane na Ciebie, to nie ma żadnego problemu i możesz to zrobić z pozycji swojego smartfonu w jednej aplikacji. Numer główny jaki będzie musi być używany w smartfonie ze względu na dostęp do aplikacji Orange FLEX. I ten numer będzie zarządzał Rodziną. 

 

Ad 3,

Jak zdecydujesz, który będzie numerem głównym, to później możesz dodawać FLEX Rodzina. Poniżej zaznaczam gdzie to jest w aplikacji:

 

Screenshot_2020-11-19-06-24-53.png

 

 

 

Screenshot_2020-11-19-06-24-57.png

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex bez smartfona

@Lechu3 do zarządzania numerami we FLEX wystarczy smartfon z dostępem do internetu i zainstalowaną apką FLEX. W smartfonie nie musi być żadnego numeru z oferty FLEX.

W przypadku oferty Rodzina, najpierw przenosisz numer główny i wybierasz plan, najtańszy za 25 PLN, następnie dodajesz pozostałe numery już do Rodzina za 15 PLN od numeru.

Ważne, aby numery były zarejestrowane na jedną osobę, inaczej nie będzie się dało skorzystać z oferty Rodzina.

Wysokość planu możesz zmienić nawet po przeniesieniu numerów do FLEX.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Flex-Rodzina-Dodatkowy-numer-Plan-15/m-p/174261

 

W przypadku przenoszenia numeru do FLEX proponuję skorzystać z kodu polecającego, wpisanego przed dodaniem płatności za plan:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Orange Flex bez smartfona

@Lechu3 ,

 

Ad 1, Ad 2,

Jeśli numery są zarejestrowane na Ciebie, to nie ma żadnego problemu i możesz to zrobić z pozycji swojego smartfonu w jednej aplikacji. Numer główny jaki będzie musi być używany w smartfonie ze względu na dostęp do aplikacji Orange FLEX. I ten numer będzie zarządzał Rodziną. 

 

Ad 3,

Jak zdecydujesz, który będzie numerem głównym, to później możesz dodawać FLEX Rodzina. Poniżej zaznaczam gdzie to jest w aplikacji:

 

Screenshot_2020-11-19-06-24-53.png

 

 

 

Screenshot_2020-11-19-06-24-57.png

 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 33
  • 0

Orange Flex bez smartfona

Flex odpada ponieważ każdy numer jest na inną osobę w mojej rodzinie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex bez smartfona

@Lechu3 Jeżeli będziesz chciał uzyskać w innych ofertach zniżki  to i tak będziesz musiał przepisać numery na jedną osobę.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 33
  • 0

Orange Flex bez smartfona

Aktualnie mam te 4 numery w abonamencie + internet domowy. Szkoda, że nie można w tym abonamencie rozdzielać numerów - żeby nie każdy miał to samo tylko dwa np. Tylko rozmowy i SMS a drugie dwa też rozmowy i SMS + GB. Wtedy byłoby idealnie 😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex bez smartfona

@Lechu3 zaoponuję jeszcze ofertę na kartę, gdzie jest pakiet: Rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich + 15 GB za cenę 30 PLN miesięcznie. Jak skorzystasz z promocji, to pierwszy miesiąc masz za 15 PLN:

https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#bez-limitu-25-obecny-klient

 

Dla pozostałych dwóch numerów proponuję: 

Pakiet 200 za 14 PLN - 200 minut, 200 SMS-ów do wszystkich na 31 dni.

Multipakiet 200 za 16 PLN - 200 minut, 200 SMS-ów, 200 GB do wszystkich na 31 dni.

 

Wymienione wyżej pakiety są w wersjach jednorazowych i cyklicznych.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Orange Flex bez smartfona

@Lechu3 , 

warto się pomęczyć dla tej oferty i zrobić cesję (przepisanie danych na jedną osobę) u obecnego operatora i przenieść numer do FLEX. Najlepszą zaletą FLEX jest, że nie wymaga później wizyt w żadnych salonach i wszystko robisz za pomocą aplikacji. 

 

Plany zmienisasz kiedy chcesz i możesz przekazać pare GB ze swojego Planu Głównego na każdy z numerów w Planie 15.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 33
  • 0

Orange Flex bez smartfona

Potrzebuje nielimitowanych rozmów i SMS 😕 Chyba przedłużę aktualną ofertę lub jeszcze pomyślę nad Orange flex


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex bez smartfona

@Lechu3 przemyśl, bo FLEX, to ciekawa Oferta i nie musisz wiązać się umową. W razie potrzeby jest możliwość zawieszenia oferty nawet do pół roku. Numer w tym czasie jest nie aktywny, ale w każdej chwili można wznowić, tylko nie można przekroczyć 6 m-cy nieaktywności numeru, bo po tym okresie przepada bezpowrotnie.