Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex - SMS nie przychodzi

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 33
  • 0

Orange Flex - SMS nie przychodzi

Witam, mam problem z usługą Orange Flex. Od kilkunastu dni nie otrzymuję żadnych sms. Najpierw nie udało mi się otrzymać kodu autoryzacji z banku, dziś sprawdzałem czy otrzymuję sms z numerów prywatnych i niestety te też nie dochodzą. Nie otrzymuję żadnych sms od usług typu: booksy, InPost czy dpd a do tej pory nie było z tym problemu.

 

Do tej pory próbowałem następujących rzeczy:

1. Reset ustawień sieciowych w iPhone

2. Przekładanie karty SIM Orange Flex do innego urządzenia (iOS, Android).

3. Przekładanie karty innej osoby (Plus) do iPhone.

4. Usunięcie eSIM Orange Flex z Apple Watch i odczekanie kilku godzin.

5. Reset wszystkich ustawień w iPhone.

6. Kontakt z pomocą techniczną Orange Flex.

 

Z powyższych punktów sms przychodzi tylko, gdy mam kartę inną niż Orange Flex, czyli mogę wykluczyć problemy z urządzeniem.

 

Co jeszcze mogę zrobić? Osoby na czacie w aplikacji nie są zbyt pomocni. Robią zgłoszenia, które mają kończyć się sms przychodzącym od Orange Flex, ale muszę dopytywać się na czacie czy coś zrobiono, bo SMS nie dochodzą.


Zamierzam w najbliższych dniach składać wniosek o kredyt hipoteczny, więc będę potrzebował aktywnej usługi sms. Trochę słabo, że podstawowa funkcja nie działa a zaraz będę musiał płacić więcej za usługi…

 

PS. Nie dostaję sms na SIM i eSIM a dzwonić mogę.

 

Z góry dzięki za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Orange Flex - SMS nie przychodzi

@patryk700  wystarczy podejść jutro do salonu Orange, gdzie bezpłatnie otrzymasz kartę SIM. Wystarczy poprosić o starter FLEX. 

 

Następnie w aplikacji - karty SIM - Twój Numer - Główna karta SIM i tam jest opcja wymiany.  Taka wymiana jest samodzielna i trwa kilka minut.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Orange Flex - SMS nie przychodzi

Wymień fizyczną kartę SIM. Nie używaj eSIM i kart dodatkowych. 

 

lllll.jpg

 

 

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 33
  • 0

Orange Flex - SMS nie przychodzi

Mam Orange Flex od kilku lat i dopiero teraz zaczął być z tym problem. Czy naprawdę muszę zrezygnować z eSIM na zegarku, aby działały sms?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Orange Flex - SMS nie przychodzi


@patryk700napisał(-a)

Mam Orange Flex od kilku lat i dopiero teraz zaczął być z tym problem. Czy naprawdę muszę zrezygnować z eSIM na zegarku, aby działały sms?


Na początku wymień kartę SIM i zobaczysz efekt. Nie musisz na stałe rezygnować z eSIM. Chodzi o sprawdzenie kolejnych możliwości. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 33
  • 0

Orange Flex - SMS nie przychodzi

Dziękuję, spróbuję tego sposobu. Jaki jest teraz czas oczekiwania na kartę? Nie wiem czy próbować wymiany przed świętami.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Orange Flex - SMS nie przychodzi

@patryk700 Używasz WiFi Calling? W tej technologii SMSów nie dostaniesz we Flex. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 33
  • 0

Orange Flex - SMS nie przychodzi

Nie używam, od zawsze mam wyłączone.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Orange Flex - SMS nie przychodzi

@patryk700 Nie zaszkodzi włączyć i wyłączyć.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Orange Flex - SMS nie przychodzi

@patryk700  wystarczy podejść jutro do salonu Orange, gdzie bezpłatnie otrzymasz kartę SIM. Wystarczy poprosić o starter FLEX. 

 

Następnie w aplikacji - karty SIM - Twój Numer - Główna karta SIM i tam jest opcja wymiany.  Taka wymiana jest samodzielna i trwa kilka minut.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 33
  • 0

Orange Flex - SMS nie przychodzi

Dzięki, jutro dam znać czy działa 🙂