Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych

Cześć,

nie działa u mnie funkcja blokady połączeń z numerów zastrzeżonych. 
iPhone Xr i jeśli dzwoni numer prywatny to widzę na ekranie informację o nadchodzącym połączeniu z ID nieznanym. 

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych

Blokada połączeń anonimowych działa tylko jeśli numer dzwoniący do Ciebie korzysta z CLIRu. Nie oznacza, że blokowane są połączenia bez numeru (kiedy sieć z której przychodzi numer nie przekazuje informacji o numerze dzwoniącym).

W razie wątpliwości - zbierz 2-3 przykłady (data, godzina) i zgłoś to na czacie flexa.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych

Dzwoniłem na mój numeru z numeru w nju mobile, w którym ustawiłem „pokaż moje id” na off - tak jak na zrzucie. I mogłem niestety bez problemu dodzwonić się na mój numer we flexie.

 

czyli to „pokaż moje id” w ustawieniach telefonu w nju mobile nie jest równoznaczne z włączeniem CLIR ?


88379EB7-6B83-4859-99C2-0B5741BFCF86.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych

W sieci Orange na numerach indywidualnych/SOHO CLIR (w tym znaczeniu z o którym mi chodzi) jest domyślnie włączony i nie da go się zazwyczaj wyłączyć. Więc jak dzwoniłeś z nju do flex przy wyłączeniu tej opcji co na rysunku - to blokada powinna zadziałać. Sugerowałbym jeszcze na chwilę w apce flex na numerze którym jest problem zresetować usługę - na chwilę ją wyłączyć i włączyć, po czym ponownie uruchomić telefon. Jeśli ponowny test z nju do flexa nie zablokuje połączenia - to trzeba zrobić zgłoszenie techniczne na czacie flexa.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych

To niestety jest problem flexa, mi też ta usługa nie działa.  Nie działa mi również usługa ktoś dzwonił. To gdy jesteś poza zasięgiem. Gdy już jesteś w zasięgu, powinieneś dostać info że ktoś dzwonił.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych

@daro33 bug jest w Orange całym nie tylko we flex w Twoim wypadku. To kolizja z volte. Niestety rozwiązanie planowane wg moich nieoficjalnych info jest dopiero planowane na czwarte półrocze.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

Odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych

Cześć, jakby co jestem tutaj nowy w Nasz Orange 🙂

 

Serio, aż tak długo trzeba czekać na naprawę ACR, powiadomień o niedostępności / zajętości / włączeniu się numeru do zasięgu / informowania o zakończonej rozmowie?

To po co się ja i być może inni klienci Flexa produkują na czacie, a konsultanci zakładają zgłoszenia techniczne, aby aż tak długo czekać?

Przecież są to usługi podstawowe świadczone wraz z opłaconym planem, bo brak aktywnego planu, to usługi na numerze są zawieszone...

 

Co należy zrobić, żeby cokolwiek w tej kwestii zadziałało? Wyłączyć VoLTE?