Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 10
  • 0

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX

Witam wszystkich serdecznie 

Mianowicie mam dylemat odnośnie przenoszenia dwóch nr a dokładnie procesu:

*Przeszukałem wujka google i nie ma odpowiedzi i myślę ze ten temat może przydać się innym 🙂 

W nju mam dwa nr w tandemi mój główny i drugi dodatkowy dwa są normalnie wykorzystywane nr mój i narzeczonej 🙂 chciałbym je przenieść do ORANGE flex

1. W tematach na forach znalazłem różne informacje i chciałbym je zweryfikować nie którzy piszą o przeniesieniu np jednego nr i potem tworzeniu drugiego konta i drugiego nr co jest moim zdaniem bez sensu ponieważ chciałbym mieć dwa nr na jednym koncie i je opłacać a nie kombinowac z dodawanie tu i tu karty ....

2. Spotkałem się z odpowiedziami zeby najpierw przeniesc nr dodatkowy potem dopiąć główny 

3.Co wybrać przy przeniesieniu żeby nie zapłacić podwójni tzn jaki proces mi się wydaje jak najszybciej tylko myślę w jakim dniu to zrobić czy nie bedzie tak ze wybiore dzis a zapłace zaraz tu i tu , tak wiem 1 zł flex daja przez pierwszy miech.

4.Jestem troszke estetą 😄 i chciałbym najpierw główny przenieśc potem głowny wiadomo zeby mój był jaką głowny 😄 taka pierdoła 😛

 

I tu moja prośba może ktoś się znajdzie zeby dokładnie opisać jak to zrobić a na pewno ułatwi to innym proces przeniesienia nr z nju 🙂 , wierze w waszą siłe i czekam na rady i rozwiązania 🙂 

 

Pozdrawiam

 

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX

Jeśli masz chęć, możesz robić jak chcesz. Tylko niektóre rozwiązania są nieopłacalne ekonomicznie.

 

Możesz najpierw przenieść główny z nju do flex, ale wtedy wszystko będzie rozliczanego wg cennika. Internet jest mega drogi, bez lejka, szybko zapłacisz ponad 1000 zł itp itd. 

 

Numer dodatkowy w nju pozostanie w wersji bez planu zgodnie z Regulaminem korzystania z planu nju dodatkowy w ofercie nju na abonament. http://www.njumobile.pl/b/articles/regulaminy/Regulamin_korzystania_z_planu_nju_dodatkowy_w_ofercie_...

 

Poza tym stracisz też wiele usług standardowych czy dodatkowych powiązanych niekiedy z głównym.

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX

@rocky4 na to wygląda, że najlepsze rozwiązanie, to będzie dla Ciebie oferta FLEX Rodzina. Przenosisz jeden numer, jako główny do FLEX i możesz skorzystać z oferty za 1 PLN. Po aktywacji przenosisz drugi numer do konta Rodzina, ale już bez promocji za 1 PLN. Najniższa stawka będzie za 15 PLN.

Podczas przenoszenia, najlepiej, aby oba numery były w ofercie na kartę przed przeniesieniem do FLEX.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 10
  • 0

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX

@ketrasaArtur Hmm no ok tylko musiałbym pierw z migrować 2 numery z abo z nju na nju na kartę ehh za

@Piotrekk85  rozumiem. 

 

Hm szkoda tylko że skoro wszystko jest jakby w rodzinnie ta sama sieć to że nie da rady za jednym zamachem przenieść dwóch nr z nju do orange flex przecież o wiele ułatwiło by to cały proces ciekawe czy orange wpadnie na to kiedyś. 

Nic musze rozkminić jak najwygodniej pewnie pozostaje przenieść moj nr dodaktowy z nju jako główny do orange flex dopiero później mój nr główny tutaj jako dodatkowy bo na odwrót nie zrobie bo rzeczywiśćie koszt może zabić .

 

A tak z ciekawości jak wyglada na koncie orange flex jak się ma dwa nr można sobie potem przestawić który głowny który dodatkowy jakiś zrzut ?? 😄 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX

@rocky4 ktoś na NO pisał, że chciał bezpośrednio przenieść z abonamentu NJU do FLEX, to mu nie przeszło, więc lepiej najpierw migrować do oferty na kartę, następnie do FLEX.

 

We FLEX nie masz możliwości zamiany numeru głównego do Rodziny i na odwrót. Jak ustawisz, na początku, tak zostanie już bez możliwości zmiany na chwilę obecną.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 10
  • 0

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX


@ketrasaArtur Hmm ciekawie, szkoda tylko że nikt dokładnej procedury nie opisał...  a wypowiedzi na google jak szukam są nie jednoznaczne i prze różne widziałem odpowiedzi ludzi że podobno bez problemu nie trzeba wymieniac karty i jest od strzała i jestem lekko zdezorientowany bo z checią bym to zrobił a widać problem.

 

Widzę że pewne rzeczy w orange się nie zmieniają 🙂 a jestem raczej zwolenikiem szybkiego załatwiania tematów i od ręki 🙂 ale nie chce bardziej się zagłebiać bo kiedyś pracowałem 😄 i znam trochu to wszystko 😄 ale moim zdaniem dużo do zmiany.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX

@rocky4 ponieważ NJU jest jakby w Orange, to po przejściu do FLEX, nie musisz zmieniać karty SIM. Zostaje ta sama.

 

Pamiętaj tylko, że jak przejdziesz do FLEX, to już nie będzie można wrócić do NJU.

 

Z FLEX-a możesz wyjść tylko przez konkurencję (przenosząc tam numery), następnie wrócić do NJU.

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 10
  • 0

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX

@ketrasaArtur Z tym że nie można wrócić to wiem akurat także spoko 😄  nic muszę przemyśleć temat 😄 a i poczekamy może ktoś tu się trafi co przeniósł nr w bliżej satysfakcjonujący dla mnie sposób lub może orange się zreflektuje i rozwiąże to w formie nie wiem BOK albo infolinii gdzie zakładasz tylko konto dzwonisz a oni myk główny nr za główny nr dodaktowy od razu i nara 😄 zobaczymy jak to się rozwinie 🙂 

 

OFFTOP

Czekam jeszcze z utęskniem na VOLTE i VOWIFI dla P20PRO ale po aktualizacji do andka 10 myślę że to ogarną w orange 😄 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX

@rocky4 dobrze, że chociaż jest migracja między operatorami, bo w innym przypadku migracja między ofertami Orange mogła by się skończyć utratą numeru. Są w Orange oferty bez możliwości migracji wewnątrz sieci lub jest to utrudnione.

 

edit:

Tu jeszcze pomysł w sprawie przeniesienia numeru FLEX Rodzina na konto główne FLEX:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Przeniesienie-numeru-z-FLEX-Rodzina-do-konta-g%C5%82%C3%B3wne...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 73
  • 1

NJU MOBILE Tandem a Przeniesienie do ORANGE FLEX

To może ja pomogę przeniosłem numer z Plus GSM abonament w konkretnym dniu ( zapłaciłem karę umowna w Plus GSM oczywiście świadomie) drugi numer to numer z nju abo który postanowiłem dołączyć do rodziny w tym samym dniu co mój numer z Plus GSM migracja polegała na tym, że miałem wyłączyć i włączyć telefon ( BA nawet tylko włączyć tryb samolotowy i wyłączyć tryb samolotowy) i mój drugi numer już był zmigrowany z nju abo do Orange flex. Zrobiłem to w środku okresu rozliczeniowego w związku z tym zapłaciłem normalnie fakturę nju abo i 15zł Orange flex rodzina, ale nie polecam promocji pierwszego planu za 1zł, ponieważ stracisz możliwość polecania Orange Flex innym gdzie ja już odzyskałem karę zapłacona karę umowna w Plus GSM plus pare złoty. Także jak będziesz przenosił swój numer jako główny to wpisz kod polecający przed wybraniem płatności ( mój jest taki jak nick: IRENAJWGY, a otrzymasz 50zł na konto po pierwszym miesiącu i będziesz mógł polecać innym używając swojego kodu zgarniając 50zł za każde polecenie), następnie zaraz po przeniesieniu swojego przenosisz numer narzeczonej i w ciągu maksymalnie 15min. masz obydwa numery w Orange flex!

pozdrawiam

IRENAJWGY