Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migracja do Orange flex


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 58
  • 1

Migracja do Orange flex

Witam, mam zamiar przenieść dwa numery z sieci plus do flex. Jeden numer chciałbym dodać do rodziny, czyli jeden numer przenoszę do flex a drugi też przenoszę ale do flex rodzina. Czy mogę zrobić to od razu czy żeby dodać ten numer który chce dodać do rodziny muszę czekać aż numer 1 zostanie przeniesiony do flexa? Jeśli termin migracji to będzie np środa to do środy będę korzystać z usług i karty dotychczasowego operator a w środę z flexa i nowej karty?

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Migracja do Orange flex

@kappp11 przeniesienie numeru do FLEX trwa około 4 dni. Najlepiej najpierw jeden numer przenieść, jak już będzie aktywny, następnie numer do FLEX Rodzina, też będzie trwało około 4 dni.

Numery należy przenosić po kolei. Nie da się wszystkich na raz. Na koncie może być tylko jedno aktywne zamówienie na przeniesienie.

 

edit:

Przy przenoszeniu numeru głównego do FLEX, warto skorzystać z kodów polecających, gdzie można otrzymać dodatkowe 50 PLN. Kod polecający należy wpisać przed dodaniem karty płatniczej:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Migracja do Orange flex

We Flex można mieć jedno przenoszenia numeru w trakcie realizacji.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 58
  • 1

Migracja do Orange flex

Wiem że to nie pytanie na to forum, ale może ktoś zna odpowiedź: mam obecnie smartdom w plus i czy jeśli przeniose ten główny numer do flex to ten dodatkowy nie zniknie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Migracja do Orange flex

@kappp11 z tym pytaniem do Plusa. Nie znam oferty Plusa, więc na to nie odpowiem. 

Możesz do Orange przenieść oba numery do oferty na kartę, a następnie migrować po kolei do FLEX. wtedy nie będziesz się zastanawiał, co się stanie z numerem dodatkowym.

 

edit:

Przyspieszy to również czas migracji, bo przeniesienie na kartę trwa jeden dzień roboczy, a przeniesienie z karty do FLEX trwa około 15 minut, ponieważ jak już jesteś w Orange na kartę, to jesteś zweryfikowanym użytkownikiem i takie przeniesienie do FLEX trwa szybko. Więc w ciągu około dwóch dni roboczych możesz do FLEX-a przenieść obydwa numery :robotwink:


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Migracja do Orange flex

Przeniesienie z innej sieci z karty trwa max 5dni kalendarzowych (zależy jaka sieć).
Migracja z Orange z oferty na kartę trwa do kilku minut. Jak jesteś już w Orange nie musisz w pełni weryfikować się.
Podajesz numer telefonu, na telefon przychodzi kod potwierdzając, który wpisujesz w aplikacji FLEX, opłacasz plan i gotowe!


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Migracja do Orange flex

Bez sensu, ze nie można przenieść wszystkich numerow naraz. Ja mam 4  numery w Play. Są w ofercie sim formuła czy jakoś tak. Za główny nr płace więcej a za 3 dodatkowe mniej. Mam umowę na czas nieokreślony z 1 miesięcznym wypowiedzeniem. W flex można przenosić 1 nr naraz a wiec składają w moim imieniu wniosek o przeniesienie numeru, który zostanie uruchomiony we flex po upływie okresu wypowiedzenia. Kolejne wniosku będę mógł złożyć dopiero później. Nie wiadomo jak Play policzy mój abonament jak odejdzie z niego główny numer??? Nie wiem w ogóle czy będzie to możliwe??? Ten flex wcale nie jest taki flex 😩


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Migracja do Orange flex

@pietrys zakładam, że chodzi Tobie o FLEX Rodzina. To jest utrudnienie przeniesienia trzech numerów jednocześnie. Najlepiej przenieść numer główny do FLEX, pozostałe numery do oferty na kartę. Można zrobić również przeniesienie do oferty na kartę przez stronę internetową:

https://www.orange.pl/view/przenies-numer-do-orange

Przenosisz numery na raz, a po aktywacji głównego numeru we FLEX, pozostałe numery przenosisz z oferty na kartę do FLEX. 

 

Można wszystkie numery do FLEX przenieść jednocześnie na różne konta, ale nie można już połączyć z Rodziną.

 

Warto również skorzystać z kodów polecających. Otrzyma się 50 PLN. Tu kody polecające:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Migracja do Orange flex

Czyli trzeba kombinować, bo przecież jak przeniosę pozostałe 3 numery do Orange na kartę, to zapłacę tam za doładowanie. Nie wspominając już o stracie czasu, etc. Jednak ten flex jest bardzo mało elastyczny. Jak dla mnie, zniechęcił mnie do zmiany operatora. Jak Orange popracuje nad szczegółami, to oferta będzie ciekawa. Na razie, jak dla mnie, jest słaba.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Migracja do Orange flex

@pietrys niestety, trzeba kombinować, aby odpowiednio numery poprzenosić do FLEX-a, szczególnie, jak ktoś chce wszystkie na raz i do oferty Rodzina.

 

Jeżeli masz propozycje do poprawienia oferty FLEX, to daj swoje propozycje w dziale pomysły:

https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly

Jeżeli będą warte uwagi, to znajdą się osoby, które poprą Twoje pomysły i być może zostanią do oferty FLEX wprowadzone.