Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?

Anonim

Nie dotyczy

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?

Post wydzielony z tematu "Przejście z Orange Abonament na Orange Flex" - moderator Wojciech.

 

@Wojciech , mam konkretne pytanie dotyczące tego filmiku w związku z powziętą dzisiaj informacją, że od 12 lipca będzie prawny zakaz skanowania. Są bowiem wątpliwości, czy telkomy też dostaną baty, ponieważ nie ma od reguły wyjątków. No i drugie pytanie, nawiązujące po części do zadanego mi wcześniej przy innej okazji, czy korzystam z IE? Czy miało to związek z tym?

Flex.PNG

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?

Skąd info że będzie zakaz wideoweryfikacji dowodu?

Zespół Nasz Orange
  • 2906
  • 10831
  • 64

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?

Podpytałem tym temacie. Odpowiedź mam taką:

"Nie mamy informacji, że coś będzie się zmieniać. Zgodnie z obowiązującym prawem każdy numer musi być zarejestrowany na konkretną osobę. Po potwierdzeniu tożsamości w Orange Flex nie przechowujemy scanu dowodu osobistego."

Sprawa jest jeszcze młoda, jeszcze bym poczekał na końcowe ustalenia, ponieważ jeszcze jest chwilę czasu. Jednakże powyższe chyba rozwiewa wątpliwość?

 

Co do Internet Explorera, to wcześniej pisałem z tego względu: https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Microsoft-ostrzega-Uzywanie-Internet-Explorera-to-nie-jest-dobry... Jakiś czas temu rzucił mi się w oczy podobny artykuł.

Anonim

Nie dotyczy

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?


@Piotrekk85napisał(-a)
Skąd info że będzie zakaz wideoweryfikacji dowodu?

Tutaj powziąłem to info...świeże, ciepłe i chrupiące bułeczki Krasińskiego, ale Ty go pewnie nie kojarzysz Emotikon: Szczęśliwy

@Wojciech , mnie na czacie Flexa potwiedzono alternatywne podejście do tematu, ale nie zmienia to faktu, że nie jest to czas do przeczekania, skoro grożą kary. Strach się bać!

@Wojciech , problemy zawsze były i nawet w tej aktualizacji to wyszło.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?

Zamiast czytać dobry dziennik jednak tekst słabego dziennikarza, to warto zerknąć do przepisów.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1419966,kara-za-ksero-dowodu.html

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000053/O/D20190053.pdf

Art. 58. Kto wytwarza, oferuje, zbywa lub przechowuje w celu zbycia replikę dokumentu publicznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

replika dokumentu publicznego – odwzorowanie lub kopię wielkości od 75% do 120% oryginału o cechach autentyczności dokumentu publicznego lub blankietu dokumentu publicznego, z wyłączeniem kserokopii lub wydruku komputerowego dokumentu publicznego wykonanych do celów urzędowych, służbowych lub zawodowych określonych na podstawie odrębnych przepisów lub na użytek osoby, dla której dokument publiczny został wydany;
Anonim

Nie dotyczy

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?

Widziałeś dobrego prawnika, zajmującego się na codzień plotkami? A czy "babcia z kiosku", albo szeregowy Kowalski ma wiedzę prawniczą z interpretacją? Po części tak, bo rozumuje wg. swojej logiki, mimo iż musi, a przynajmniej powinien się znać na prawie. Nieznajomość bowiem bywa słoną wyceną Emotikon: Mrugający Jakby co, to przekazałem plotkę Emotikon: Język


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?

Takie mamy "dziennikarstwo". Ostatni akapit artykułu trochę przeczy nagłówkowi.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?


@Anonimnapisał(-a)

@Piotrekk85napisał(-a)
Skąd info że będzie zakaz wideoweryfikacji dowodu?

Tutaj powziąłem to info...świeże, ciepłe i chrupiące bułeczki Krasińskiego, ale Ty go pewnie nie kojarzysz Emotikon: Szczęśliwy

@Wojciech , mnie na czacie Flexa potwiedzono alternatywne podejście do tematu, ale nie zmienia to faktu, że nie jest to czas do przeczekania, skoro grożą kary. Strach się bać!


Spoko, ja ci dowód zeskanują to nie ty pójdziesz do więźnia tylko pracownik Orange 😄

Anonim

Nie dotyczy

Jak to będzie ze skanem dowodu w Orange Flex po 12 lipca?

@bluesmanniak , tak sobie głupiutko myślę, że do tego " tanga " trzeba by dwojga. Więc jeden na drugiego kabluje, albo uczynny sąsiad doniesie "władzy" Emotikon: Mrugający Wszystko się może zdarzyć Emotikon: Bardzo szczęśliwy