Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak technicznie wygląda wgranie eSIM na myPhone NOW eSIM?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Jak technicznie wygląda wgranie eSIM na myPhone NOW eSIM?

Cześć, powiedz mi proszę jak to technicznie wygląda w przypadku myPhone NOW eSIM...  Tam jest szufladka na SIM1, SIM2, microSD...   Czy zamiast SIM1 wkłada się jakiś specjalny chip?? Jak to wygląda??

 

____________
* Wątek wyodrębniono z tematu Wgrywanie karty eSIM Orange FLEX na telefonie myPhone Now eSIM - Wiktor

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wgrywanie karty eSIM Orange FLEX na telefonie myPhone Now eSIM

@DESIGN_S_STYLE ten model telefonu musi być z dystrybucji Orange. Ja taki kupiłem. W szufladzie SIM1 od razy była wklejona karta SIM + odpowiedni soft wgrany już od od operatora. Taki układ zapewnia wgranie eSIM-a na telefonie myPhone Now eSIM.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Wgrywanie karty eSIM Orange FLEX na telefonie myPhone Now eSIM

Dzięki za szybką odpowiedź...
Telefon chyba nie musi być z dystrybucji Orange,
kupiłem z drugiej ręki, no i nie mam tego chipa...

Z instrukcji wywnioskowałem, że ten plastikowy chip jest do eSIM, a jak się go wyciągnie to mamy DUAL SIM - czyli 2 plastikowe karty, trochę dziwne rozwiązanie...

Powalcze, może uda mi się gdzieś załatwić taki plastik (ten myPhonowy eSIM)...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak technicznie wygląda wgranie eSIM na myPhone NOW eSIM?

@DESIGN_S_STYLE jak ja kupowałem ten telefon, to w opisie Orange było podane, że ma być z softem Orange. Wygrywałem karty eSIM innych operatorów i działało bez problemów. Może ktoś, kto sprzedawał, postanowił użyć tego telefonu jako dual SIM, jak wspomniałeś i zgubił SIM z pierwszej szufladki do obsługi eSIM.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Jak technicznie wygląda wgranie eSIM na myPhone NOW eSIM?

Zapewne tak było, pytałem tez na allegro, jest 7 aukcji tego modelu i nikt niema tego chipu 😞
Ale ogólnie ludzie chwalą ten telefon jako dual sim, pewnie wywalają to bo nie mają pojęcia do czego to służy już przy pierwszej aktywacji karty SIM  😞   Smutne rozwiązanie ze strony producenta...

PS. Po tygodniu udało mi się nawiązać kontakt z firmą myPhone, przez tydzień walki, telefony / mejle itp...
No nie wiem jak oni pracują - zero kontaktu...

W piątek wieczorem dostałem mejl z propozycją zakupu samego tego chipa - obawiam się że za coś w co w produkcji kosztuje może z dolara, a ludzie notorycznie to wyrzucają lub gubią będę musiał zapłacić 180zł (1/3 wartości telefonu) - choć widziałem nówkę fabrycznie zapakowaną za 400zł (allegro).

 

________________
* Usunięto pusty spoiler – moderator Michał