Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

Witam wszystkich.
Jest to pierwszy mój post i chociaż od kilku dni obserwuję forum to nie mogę znaleźć odpowiedzi którą bym zrozumiał (może z racji wieku).
Zacznę od początku: od ponad 10 lat jestem w Play, mam taryfę "GRUPA PLAY M" w tym 60gb do podziału na trzy numery i "PlayBox" wciśnięty na siłę przy ostatniej umowie bo podobno super rzecz😉 - oczywiście z niego nie korzystam. Za wszystko płacę 130 zł, trochę dużo patrząc na 3 numery w FLEX z tą podobną ilością internetu.
Chciałbym przenieść numery z Play do Flex i nie wiem jak się do tego zabrać. Odwiedziłem dziś dwa salony Play i jeden Orange. W jednym powiedziano mi że muszę poczekać do 28.01.22 (zakończenie umowy) i wtedy przyjść z rezygnacją, w drugim natomiast że muszę się wyrobić przed 25.01. Ciekawie było też w Orange gdzie powiedziano mi że nie ma w Flex dodatkowej karty SIM (na której mi zależy) tylko e-SIM i że źle doczytałem.
Wiem że mój numer musi być numerem głównym w Play i że mam zainstalować aplikację Orange Flex, w niej wybrać plan, przenieść mój numer... i co dalej z telefonami żony i córki🤔
Ważne żeby nie narobić sobie kłopotów w Play i numery pozostały te same. Teoretycznie mam czas do 25 stycznia.
Proszę Was o pomoc (taką łopatologiczną🙂)

________________
* Doprecyzowano tytuł – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

@andrewskyy zasadniczo przy przeniesieniu numeru po wybraniu Dawcy jako abonament powinno pojawić się coś w stylu "z końcem okresu minimalnego" lub "okresu wypowiedzenia". I tak byłoby najbezpieczniej.

Druga sprawa co do której nie wiem jak wygląda w Play to kwestia tego abonamentu grupowego: co się stanie z pozostałymi numerami gdy numer główny (czyli twój) zniknie z grupy?

Biorąc pod uwagę te niewiadome (dla mnie) osobiście bym zlecił w play rozwiązanie umowy z jednoczesną migracją na kartę (play na kartę) wszystkich kart sim. Jak już będą w prepaidzie to wtedy można po kolei przenosić numery - twój jako główny, a pozostałe jako Rodzina. Uwaga nr 1! takie przenosiny trwają min 5 dni więc trzeba pamiętać aby w tym czasie numer mógł wykonywać połączenia wychodzące. Uwaga nr 2! można mieć tylko jeden numer w trakcie przenoszenia, czyli trzeba czekać aż pierwszy (główny) się aktywuje we flexie (5 dni) i dopiero rozpoczynać przeprowadzę kolejnego (+5 dni) i następnego (znowu +5 dni). Jeśli zależy Ci aby wszystkie numery miały ten sam "okres rozliczeniowy" we flexie to wtedy trzeba numery w play na kartę przenieść do orange na kartę (najszybciej w salonie firmowym, ale bywa że nie mają starterów), a jak będziesz już orange na kartę to wtedy można usiąść przy kawie i w ciągu kilkunastu minut przenieść wszystkie numery do flexa. Uwaga nr 3! trzeba je przenosić w kolejności od numeru głównego i potem pozostałe, bo po przenosinach nie ma możliwości zamiany pomiędzy numerem głównym i Rodziną.

Sprawdź dokładną datę obowiązywania umowy w play i upewnij się co się może stać z numerami po wyłączeniu numeru głównego. W razie wątpliwości pisz śmiało.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

Po 1.dodatkowa karta jest dostępna w flexie. Można ją zamówić jako pełna czyli internet i połączenia albo jako tylko do internetu. Nie powiem Ci nic o migracji z abonamentu ale podejrzewam że musi się skończyć aktualna. Każda z kart musisz osobno przenieść. Potem możesz jeśli chcesz dopisać je do flex rodziny. Przenosisz dokładnie tak jak piszesz. Instalujesz apke tworzysz konto wybierasz przenieś numer wpisujesz numer i lecisz po kolei wystarczy czytać. Potem czekasz na kuriera.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

@andrewskyy możesz przeniesienie numerów zrobić następująco:

W Play przenosisz numery po zakończeniu abonamentu do oferty na kartę, następnie jeden z numerów do oferty FLEX, to będzie numer główny. Jak już zostanie przeniesiony, czas około 4 dni, to pozostałe numery przenosisz do oferty FLEX Rodzina. Tu kolejne 4 dni. Aby numery były przeniesione, musisz mieć startery FLEX, do pobrania w salonie lub zamówić w apce, dostarczy kurier.

 

Inny sposób, to przeniesienie numerów z Play do Orange na kartę. Potem z Orange do FLEX trwa chwilę i na tej samej karcie SIM. Można wymienić, albo zostać przy obecnej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

@andrewskyy , dorzucę parę rzeczy z oficjalnego kanału

https://flex.orange.pl/
https://flex.orange.pl/pomoc
Wszystko skopiowałem z działu poświęconemu Flex, cytuję:
["Jak przenieść numer do Orange Flex z innej sieci?
To proste. Podczas rejestracji zaznacz "Chcę przenieść numer do Flex" i wybierz datę transferu. Jak ją wybrać? Masz do wyboru dwie opcje: Jeśli wiesz, kiedy kończy się Twoja umowa lub korzystasz z oferty na kartę, wskaż dzień przeniesienia numeru samodzielnie. Ważne! Jeżeli Twoja umowa jeszcze się nie zakończyła, operator może naliczyć karę za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Jeśli nie masz pewności, kiedy kończy Ci się umowa, pozwól nam sprawdzić to za Ciebie. Wybierz opcję "Jak najszybciej!". Wszystkimi formalnościami zajmiemy się za Ciebie.
Ściągnij aplikację Flex, wybierz swój Plan i załóż konto Flex
Wybierz opcję "Przenieś numer"
Zdecyduj, kiedy chcesz przenieść swój numer
Zamów SIM-a kurierem za 0 zł lub odbierz go osobiście (np. w salonie Orange). A może wolisz eSIM-a?
Zrób zdjęcie wybranego dokumentu tożsamości i selfie, żeby potwierdzić, że Ty to Ty
Dodaj kartę płatniczą lub zapłać BLIKIEM i gotowe!"]


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

@bronzub @ketrasaArtur
Próbowałem zacząć konfigurator z apki ale nie zakończyłem i wyskoczyło mi w międzyczasie takie powiadomienie że
1 - przenieś numer od razu w miarę możliwości załatwimy wcześniejsze rozwiązanie umowy (lub coś w tym rodzaju)
2 - wybierz datę przeniesienia 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

@andrewskyy  zdaj się na opcję załatwienia za Ciebie. To działa lepiej, aniżeli użerka z poprzednim operatorem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

@andrewskyy i jedna NAJWAZNIEJSZA informacja. Zeby numery byly w ofercie Flex Rodzina musza byc wszystkie zarejestrowane na Ciebie. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

@andrewskyy zasadniczo przy przeniesieniu numeru po wybraniu Dawcy jako abonament powinno pojawić się coś w stylu "z końcem okresu minimalnego" lub "okresu wypowiedzenia". I tak byłoby najbezpieczniej.

Druga sprawa co do której nie wiem jak wygląda w Play to kwestia tego abonamentu grupowego: co się stanie z pozostałymi numerami gdy numer główny (czyli twój) zniknie z grupy?

Biorąc pod uwagę te niewiadome (dla mnie) osobiście bym zlecił w play rozwiązanie umowy z jednoczesną migracją na kartę (play na kartę) wszystkich kart sim. Jak już będą w prepaidzie to wtedy można po kolei przenosić numery - twój jako główny, a pozostałe jako Rodzina. Uwaga nr 1! takie przenosiny trwają min 5 dni więc trzeba pamiętać aby w tym czasie numer mógł wykonywać połączenia wychodzące. Uwaga nr 2! można mieć tylko jeden numer w trakcie przenoszenia, czyli trzeba czekać aż pierwszy (główny) się aktywuje we flexie (5 dni) i dopiero rozpoczynać przeprowadzę kolejnego (+5 dni) i następnego (znowu +5 dni). Jeśli zależy Ci aby wszystkie numery miały ten sam "okres rozliczeniowy" we flexie to wtedy trzeba numery w play na kartę przenieść do orange na kartę (najszybciej w salonie firmowym, ale bywa że nie mają starterów), a jak będziesz już orange na kartę to wtedy można usiąść przy kawie i w ciągu kilkunastu minut przenieść wszystkie numery do flexa. Uwaga nr 3! trzeba je przenosić w kolejności od numeru głównego i potem pozostałe, bo po przenosinach nie ma możliwości zamiany pomiędzy numerem głównym i Rodziną.

Sprawdź dokładną datę obowiązywania umowy w play i upewnij się co się może stać z numerami po wyłączeniu numeru głównego. W razie wątpliwości pisz śmiało.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

@spiro trochę się pośpieszyłem i przyszło z samego rana:
"Potwierdziliśmy możliwość przeniesienia numeru u Twojego operatora. Planowana data przeniesienia 29.01.22, między 00:00 a 06:00" I to by się zgadzało, znalazłem umowę i jest data zakończenia 28.01.
(to jest mój numer główny w Play)
Zadzwoniłem na infolinię Play gdzie odpowiedziano mi  że po mojej migracji pozostałe dwa numery dalej funkcjonują ale opłata abonamentowa przyjdzie co miesiąc za 3 numery chyba że teraz zmienię warunki umowy np. na PLAY Duo. Jak znam życie i Play to opłata abonamentowa i tak przyjdzie cała ponieważ okres rozliczeniowy kończy się 25 każdego miesiąca, więc nie policzą za 3 dni tylko za miesiąc😒
Więc czekam na kartę i zobaczę co z tego wyniknie. Zastanawiam się tylko czy jak już tego "dokonam" czy będzie możliwość inna niż ta co napisałeś zsynchronizowania okresu rozliczeniowego np. czasowo wstrzymując(blokując) którąś z kart albo jakiś inny sposób.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak przenieść numery do Flex oraz informacje o dodatkowej karcie

@andrewskyy nie ma czegoś takiego we FLEX, jak czasowe blokowanie karty, żeby wyrównać okresy rozliczeniowe. Możesz kombinować z opóźnieniem płatności, ale wtedy numer jest zablokowany na połączenia przychodzące i wychodzące.

 

Co do opłaty za abonament, to płacisz za miesiąc z góry. Potem możesz ubiegać się o zwrot, bo liczone jest za okres proporcjonalny, czyli za trzy dni, reszta do zwrotu.