Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Garść pytań o Flexa

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Garść pytań o Flexa

1. Czy ma znaczenie na jakim urządzeniu założę konto i dokonam np. przeniesienia nr do Flex? Np. zainstaluję apkę na telefonie A - założę konto, przeniosę numer itd., a potem usunę ją z tego telefonu i zaloguje się na te same dane na innym. Nic się nie pomiesza. Najważniejsze są dane logowania, czy ma znaczenie urządzenie lub konto google?

2. Czy ewentualna wypłata pieniędzy z tego subkonta Flex jest możliwa tylko na konto/kartę, z której się wcześniej płaciło, czy również na inną, dodaną później?


3. Czy w ofercie Rodzinnej wykupując jakieś dodatkowe usługi typu Videopass, czy rozmowy za granicę, trzeba to robić i opłacać dla każdego numeru z osobna? Czy może jakimś cudem płaci się za jeden pakiet, który może działać na wszystkich numerach?

4. Czy można łatwo przepisać numer we Flex na inną osobę?

6. Czy jak zrezygnuję z Flexa muszę zdążyć z przeniesieniem numeru do innej sieci zanim upłynie ostatni opłacony okres - bo chyba nikt mi nie przeniesie numeru nieaktywnego?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Garść pytań o Flexa

@azertak 

 

Adn.1) Brak znaczenia.Możesz tak zrobić.

Adn.2) Wypłata środków z subkonta Orange Flex jest na kartę płatniczą tylko.

Adn.3) Usługi typu Video Pass czy Social Pass trzeba wykupić dla każdego numeru oddzielnie.

Adn.4) Na chwilę obecną brak jest możliwości cesji na inną osobę.Taka możliwość jest w planach.

Adn.5) Jeżeli będziesz chciał przenieść numer do innego operatora To tylko wtedy kiedy subskrypcja Orange Flex będzie ważna czyli numer będzie aktywny.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Garść pytań o Flexa

@azertak 

 

Adn.1) Brak znaczenia.Możesz tak zrobić.

Adn.2) Wypłata środków z subkonta Orange Flex jest na kartę płatniczą tylko.

Adn.3) Usługi typu Video Pass czy Social Pass trzeba wykupić dla każdego numeru oddzielnie.

Adn.4) Na chwilę obecną brak jest możliwości cesji na inną osobę.Taka możliwość jest w planach.

Adn.5) Jeżeli będziesz chciał przenieść numer do innego operatora To tylko wtedy kiedy subskrypcja Orange Flex będzie ważna czyli numer będzie aktywny.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Garść pytań o Flexa

@azertak 

Ad1) we FLEX zakładasz niezależne konto. Proponuję logowanie e-mailem. Jak założyłem konto na e-maila, to przez Google nie dało mi się zalogować.

Co do apki, możesz zainstalować na dowolnym smartfonie, a korzystać z numeru FLEX np. na klasycznym lub innym smartfonie, czy routerze.

 

Ad2) zwrot otrzymujesz na aktualną kartę, która jest przypisana do konta FLEX. Jeżeli zmienisz, to zwrot nastąpi na nową kartę, po zmianie.

 

Ad3) pakiety i passy wykupujesz dla każdego numeru oddzielnie.

 

Ad4) we FLEX nie ma cesji, ani przepisywania numeru na inną osobę. Jeżeli chcesz przepisać, to trzeba przenieść numer do konkurencji i po przeniesieniu u konkurencji, numer przepisany na nową osobę można przenieść do FLEX.

 

Ad5) brak punktu

 

Ad6) jak nie opłacisz planu, to numer jest do ponownego uruchomienia do 6 miesięcy. Po tym czasie przepada bezpowrotnie. Najlepiej numer przenosić, jak jest aktywny, aby całość przebiegła sprawnie. Przy nieaktywnym numerze możesz spotkać się z odmową przeniesienia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Garść pytań o Flexa

Dzięki panowie za wyjaśnienia. Rozbieżność jest mała co do ostatniego pkt. ale skłaniam się do jednoznacznej odpowiedzi DawidOrange.

Przy okazji spróbowałem przenieść prepaid i najbliższy termin pokazywało mi na 8.06, więc zrezygnowałem. Miałem zamiar odebrać kartę w salonie, ale nie dotarłem do takiej opcji - pewnie pojawia się później. Trudno, poszedłem do salonu i przeniosłem nr do Orange. Jak się jutro przeniesie, to chyba od razu przeskoczę do flex, bo jak rozumiem da się tak.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6146
  • 69

Garść pytań o Flexa

@azertak koledzy już wyżej dokładnie wszystko opisali. Jak ktoś chce z inne sieci przejść do flexa to albo poczeka minimum 5 dni, albo, jeśli mu się spieszy zrobi to jak ty, czyli hop do orange na kartę a potem raz-dwa do flexa. Poniżej moja historia z przeniesieniem numeru z innej sieci.

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Przeniesienie-numeru-do-Flexa/m-p/156302

a tu jak wygląda migracja wewnątrz orange

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Orange-Flex-Przeniesienie-numeru-z-Orange-na-kart%C4%99/m-p/15...

 

polecam tag: testy orange flex

 

Aha, pamiętaj, żeby PRZED dodaniem karty płatniczej skorzystać z kodu polecającego - 50pln piechotą nie chodzi:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...

Nie ma co się spieszyć, bo jak przegapisz ten moment to już siętego odkręcić nie da.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Garść pytań o Flexa

Został jeszcze jeden szczegół w sprawie kodów polecających. Załóżmy, że aktywowałem swój plan 1 dnia miesiąca używając kodu kogoś, kto ma okres rozliczeniowy 30 dnia. Ja mogę otrzymać 50 zł bonusu już po opłaceniu kolejnego miesiąca, czyli po 31 dniach. Ale polecający opłaci tylko jeden miesiąc odkąd ja aktywowałem swój plan, czyli w tym przypadku po 31 dniach ja opłacę 2 miesiące, a on jeden dopiero jeden od mojej aktywacji. Czy w takim razie otrzymamy ten bonus, czy dopiero jak on opłaci swój drugi miesiąc od momentu kiedy użyłem jego kodu? W tym przypadku dla mnie to byłby ostatni dzień opłaconego mojego drugie miesiąca albo nawet mógłby by być pierwszy trzeciego. Chyba jasne o co chodzi?😊


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Garść pytań o Flexa

@azertak od momentu, jak danej osoby użyjesz kodu polecającego, Ty i ta osoba, której użyłeś kodu, musi mieć aktywny numer we FLEX minimum dwa pełne okresy rozliczeniowe, czyli opłatę za dwa plany. Jeżeli będzie przerwa przyjemniej jeden dzień, nie otrzymacie bonusu. Najlepiej, aby było więcej niż 31 dni, bo czasami bonus jest przyznawany kilka dni później.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 108
  • 198
  • 0

Garść pytań o Flexa

@ketrasaArtur zapytałem o to samo na czacie Flexa. Odpowiedź jest taka, że bonus wpadnie po tym jak osoba polecona opłaci swój drugi miesiąc. Nie było mowy o tym, że musi minąć cały drugi miesiąc, czy to dla poleconego, czy polecającego. 

Może się zdarzyć przypadek, że polecony i polecający mają daty rozliczenia np. 1 i 30 i wtedy, kiedy polecony opłaci swój drugi miesiąc, to polecający opłaci swój drugi (od aktywacji planu przez poleconego) dopiero za 29 dni. Wg odpowiedzi z czatu dostaną jednak ten bonus wcześniej niż on to zrobi. 

Teraz pytanie, jak to naprawdę jest w praktyce?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Garść pytań o Flexa

@azertak jak ktoś skorzysta z mojego kodu polegającego, to w apce przychodzi powiadomienie, że ktoś skorzystał z mojego kodu. Potem leci już czas, minimum 30 dni. Zdarzyło mi się, że przy powiadomieniu wskoczyło, że już minęło 4 tygodnie i laska jest na koncie, a czasami po pięciu tygodniach jeszcze nie było.