Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Flex w roamingu poza UE

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Flex w roamingu poza UE

Hej.

Czy ktoś z Was zabierał Flexa poza UE i wie jak w praktyce zachowuje się karta bez aktywnego pakietu roamingowego?

 

To że nie można zadzwonić/wysłać sms-a to sprawa oczywista.

 

Ale czy można odbierać sms-y? I co słyszy osoba która zadzwoni na nasz numer? Komunikat o niedostępności?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Flex w roamingu poza UE

@Duke zachowanie numeru FLEX poza UE bez wykupionego pakietu roamingowego:

 

Niestety nie będzie można ani odbierać połączeń, ani otrzymywać SMS-ów. Jeśli chcesz odbierać połączenia i SMS-y oraz wysyłać je i wykonywać połączenia to należy wykupić pakiet minut do danej strefy.

 

W przypadku wykonania połączenia do Ciebie jak będziesz poza UE:

Prawdopodobnie pojawi się komunikat o tym, że połączenie nie może być zrealizowane. Niestety nie mam potwierdzonej informacji w tym temacie.

 

Aktualne informacje odnośnie SMS-ów w roamingu poza UE we FLEX znajdziesz w tym wątku: Czy bez pakietu roamingowego da się odebrać SMS-y poza UE? 

 

________________
* [19.02.2024] Wpis edytowałem oraz uaktualniłem ze względu na poczytność rozwiązania – moderator Michał

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Flex w roamingu poza UE

@Duke zachowanie numeru FLEX poza UE bez wykupionego pakietu roamingowego:

 

Niestety nie będzie można ani odbierać połączeń, ani otrzymywać SMS-ów. Jeśli chcesz odbierać połączenia i SMS-y oraz wysyłać je i wykonywać połączenia to należy wykupić pakiet minut do danej strefy.

 

W przypadku wykonania połączenia do Ciebie jak będziesz poza UE:

Prawdopodobnie pojawi się komunikat o tym, że połączenie nie może być zrealizowane. Niestety nie mam potwierdzonej informacji w tym temacie.

 

Aktualne informacje odnośnie SMS-ów w roamingu poza UE we FLEX znajdziesz w tym wątku: Czy bez pakietu roamingowego da się odebrać SMS-y poza UE? 

 

________________
* [19.02.2024] Wpis edytowałem oraz uaktualniłem ze względu na poczytność rozwiązania – moderator Michał


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Flex w roamingu poza UE

@ketrasaArtur To odpowiedź z czata? Czy jakiegoś FAQu?

 

Z brakiem odbioru SMSów to trochę słabo.

Zważywszy że smsów nie odbiorę też przez VoWiFi....

 

Dziwaczny ten Flex w niektórych kwestiach. Emotikon: sfrustrowany


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Flex w roamingu poza UE

@Duke przepraszam za moje fopa. Zdarza się czasami, ale już się poprawiłem Emotikon: Mrugający

Podpieram się czatem, ale sami się gubią Emotikon: Mrugający.

 

Dodam jeszcze, że apka FLEX poza UE bez wykupionego transferu GB na daną strefę nie zadziała, więc nie będzie można dokupić potrzebnych pakietów na daną strefę. Trzeba w tedy skorzystać, np. z WiFi hotelowego lub przed wyjazdem aktywować odpowiednie pakiety na GB jak i rozmowy.

 

Jeżeli przed wyjazdem wykupisz pakiet GB na daną strefę i wykorzystasz go w tej strefie, to apka wtedy będzie działała, mimo wyczerpanego pakietu GB. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Flex w roamingu poza UE

@Duke pamiętaj jeszcze, że w roamingu działa tylko karta główna. Jak masz kartę dodatkową, to nie będzie funkcjonowała Emotikon: Mrugający


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Flex w roamingu poza UE


@ketrasaArturnapisał(-a)

Dodam jeszcze, że apka FLEX poza UE bez wykupionego transferu GB na daną strefę nie zadziała, więc nie będzie można dokupić potrzebnych pakietów na daną strefę.


@ketrasaArtur To jest strasznie głupie rozwiązanie!!! Emotikon: Zaskoczony

 

Jeżeli taka sytuacja przytrafi się dla numeru który jest członkiem rodziny i nie ma apki Flex na swoim telefonie to po opuszczeniu UE telefon będzie cegłą. Nawet połączenie się z WiFi nie rozwiąże problemu.

 

Administrator nie może kupić pakietu dla innego członka rodziny. Aby wykupić pakiet "członek" musi sam zainstalować aplikację i zalogować się do apki z użyciem kodu który przychodzi sms-em.

 

A przecież nie dostanie sms-a....

 

Flex-owa ekipo, może warto pozwolić Adminowi rodziny na zakup pakietów dla jej członków?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Flex w roamingu poza UE

@Duke czyli FLEX jest typową ofertą ofertą na rynek krajowy i w strefie UE. Jeżeli ktoś z numerem FLEX udaje się poza strefę UE musi pamiętać o uruchomieniu odpowiedniego pakietu przed wyjazdem. Później można próbować ratować się lokalnym FiWi, ale jak nie dojdą SMS-y jak piszesz, to już kłopot. 

 

Nawet pozostawienie komuś dodatkowej karty sim w kraju nie rozwiąże sprawy, bo jak główna jest w roamingu, to dodatkowa i w kraju nie zadziała.

 

To ja zostaję przy ofercie na kartę. Chociaż SMS-y do mnie dojdą Emotikon: Mrugający A jak zakupię lokalny starter, to i na kilka minut połączenia wystarczy + pakiet GB Emotikon: Mrugający 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Flex w roamingu poza UE


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Duke czyli FLEX jest typową ofertą ofertą na rynek krajowy i w strefie UE.


No nie wiem....

 

Flex jest targetowany jako nowoczesna, elastyczna i prosta w obsłudze ale i kompletna ofert.

 

Jednak mam wrażenie że jej twórcy trochę się pogubili, przez co spotykam tu absurdy których nie ma nigdzie indziej: brak billingu w apce, brak możliwości przenoszenie kilku numerów jednocześnie, status Administratora który nie może w pełni zarządzać członkami rodziny... i jeszcze problemy natury technicznej o których wkrótce stworzę osobny wątek.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Flex w roamingu poza UE

@Duke 

Mając dwa numery poza strefą UE, FLEX i na Orange kartę, jestem pewien, że szybciej skontaktuję się z numeru na kartę niż z FLEX. Jak była by możliwość działania apki bez posiadania pakietu, to już byłby duży plus dla FLEX.

Anonim

Nie dotyczy

Flex w roamingu poza UE

Nie trzeba być za granicą, a i tak zestawienie połączenia we Flexie trwa dłużej. Stwierdzone dowodnie na dwóch świeżych przypadkach.