Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

iPhone 13 Pro


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@piotko1przesyłam kilka sposobów na poprawę jakości rozmów w iPhonie:

1) Aktywuj redukcję szumów telefonu(aby aktywować tę funkcję, wystarczy przejść do ustawień w Ustawieniach telefonu, a następnie wybrać Ogólne a następnie wybierz Dostępność - Dostępność,  pojawi się strona z zestawem opcji, w tym Eliminacja szumów telefonu i aktywujesz

2) Włącz połączenia przez Wi-Fi ( wejdz do ustawień, wybierz Telefon. Zobaczysz zestaw opcji, kliknij na Połączenia Wi-Fi i na koniec aktywuj go)

3)Zresetuj połączenie ( wejdz do Ustawień,  następnie wybierz Ogólne tu wybierasz Resetuj  i wybierasz Resetuj ustawienia sieci)

Przesyłam jeszcze linka do  Ustawień  dźwięku mono, wyrównania dźwięku oraz redukcji hałasu otoczenia podczas rozmów telefonicznych na iPhonie https://support.apple.com/pl-pl/guide/iphone/iph3e2e2cdc/ios

Zerknij jeszcze do tego linka z Orange Usłysz różnicę: HD+ dla iPhone’ów w połączeniach między Orange a Play: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/uslysz-roznice-hd-dla-iphonow-w-polaczeniach-miedzy-orange-a-pla... 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 822
  • 9

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Pablo5 Ty tak na serio?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 516
  • 14

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Pablo5 Twoje rady będą cenne dla wielu użytkowników. Niestety, nie mają nic wspólnego z tym wątkiem. Rozumiem, że mogłeś go nie śledzić od początku bo jest długi. Ale warto to zrobić zanim zaczniesz doradzać.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@f00ku55i @Duke  lubię pomagać ale ok. Nie będę się wtrącał już w tą tematykę

Pozdrawiam 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Pablo5 Jak to kiedyś Pani w szkole mawiała - pięknie, ale nie na temat! 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Ponieważ admin utworzył bez mojej zgody nowy temat a chciałem kontynuować temat tutaj, więc żądam pytanie raz jeszcze :

 

@muddy W jaki sposób sprawdzasz jaki kodek jest użyty w rozmowie? Jak można do tego dojść na telefonie?

 

Chciałbym jeszcze dopytać o HD Voice +. Podobno Huawei P40 Pro wspiera tą jakość połączeń. Osobiście posiadam ten model. Lecz jak sprawdzam w aplikacji Device Info HW to kodek AMR do zwykłego HD Voice owszem jest dostępny na telefonie lecz EVS do HD Voice już nie.

 

Kojarzycie może - czy aby kodek EVS był dostępny musi być aktualna wersja oprogramowania smartfona, w sensie jest on wgrywany na telefon w jakimś updacie?

 

Zrobiłem aktualizację do najnowszej wersji i kodeku EVS jak nie było, tak nie ma. Napisałem do polskiej obsługi Huawei w tej sprawie.. Lecz niestety, obsługa Huawei już nie pierwszy raz nie jest zbytnio kompetentna. Nie odpowiedzieli na pytanie i skierowali mnie do Orange, bo oni są odpowiedzialni za Hd Voice. Owszem, za HD Voice są odpowiedzialni ale za to, co jest zainstalowane na telefonie to już powinien odpowiadać Huawei. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Tak od siebie, HD Voice+ to nie ma w Orange chyba, bo HD Voice mi nie wskakuje, volte mam, ten temat ciągnie się latami i pewnie tak będzie dalej, chyba że 5G przyniesie zmiany 😎

@iwan82 masz własny temat, po co powielasz posty?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

EVS jest.
To jest ekran po wybraniu *#0011# na samsungu, musisz byćna Volte (na wifi calling tego nie pokazuje).

 

Jeśli w zaznaczonym miejscu będziesz miał zamiast NB czy narrowband UWB lub FB to masz EVS.

gk2a6_0-1679842944120.jpeg

gk2a6_0-1679843423257.png

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex