Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fatalna jakość rozmów po uruchomieniu dodatkowej karty eSIM


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Fatalna jakość rozmów po uruchomieniu dodatkowej karty eSIM

Taak, no i ja mam ten problem. iPhone 11 + AW7. Orange Flex jako eSIM "główny" (voice + data) oraz dodatkowy w AW. Jakość połączeń jest zła, przychodzących ale uwaga.... z sieci Orange. Z Play jak ktoś do mnie dzwoni - spoko. Co gorsza, połączenia przychodzące z Orange mam np. prefixowane numerem "9" czyli widzę numer dzwoniący ale dodatkowo cyfra "9" jest przed numerem. Jaja kwadratowe.

Oczywiście, stało się to po dorzuceniu dodatkowej karty eSIM do Flexa. Pytanie, da się to jakoś inaczej opędzić? Nowa karta eSIM data-only tylko na zegarek? Da się to w ogóle zrobić? Szczerze mówiąc, rozmów przychodzących na zegarku mieć nie muszę....

 

 

__________________

*Posty wydzielone z tematu "Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex" - moderator Wojciech.

 

12 ODPOW. 12

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@tomeq82 W ustawieniach, kartą sim i tam można wymienić kartę. Logicznym byłaby opcja zmiany przeznaczenia karty, ale tego u siebie nie widzę. Wygląda na to że trzeba to załatwić przez wymianę.

Jednocześnie namawiam do poparcia pomysłu, dzięki któremu zarządzanie kartami będzie normalniejsze.

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Umo%C5%BCliwienie-usuni%C4%99cia-dodatkowej-karty-SIM/idi-p/2...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@spiro niestety nie da się wymienić na kartę eSIM data only w apce Flex, moje pytanie jest czy da się w ogóle dodać do zegarka kartę niepołączoną z kartą w telefonie (np. zupełnie od innego operatora) To też by rozwiązało problem. Z pewnymi i oczywistymi ograniczeniami, ale one i tak są. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@tomeq82 Tak jak pisałem, podejrzewam, że trzeba to zrobić przez wymiane

Screenshot_20220215-212808.png

Screenshot_20220215-212928.png

 tak wygląda przy wybraniu fizycznej karty sim. Myślę że jak wybierzesz esim to w następnym kroku pojawi analogiczny ekran.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@spiro Nie ma eSIM-a w wersji "data only" dla AW.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Duke Tu mnie zagiales. Używam drugiej karty fizycznej i byłem przekonany że esim działa tak samo. @tomeq82 Bardzo przepraszam za zamieszanie, niestety nie używam sprzętów z rezerwatu i stąd moja pomyłka mimo szczerych chęci.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@spiro eSIM ma wersję "data only". eSIM dla AW nie ma.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Fatalna jakość rozmów po uruchomieniu dodatkowej karty eSIM

@spiro spoko, po prostu to nie jest możliwe nawet dla kart "spoza rezerwatu" 😜 po prostu nie ma w apce Flex kart esim data-only. Apple tu nie ma nic do rzeczy 😉 A przynajmniej ja takiej opcji nie mam.

 

@Duke ale w Orange Flex? Chyba jednak nie. 

 

 

________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Fatalna jakość rozmów po uruchomieniu dodatkowej karty eSIM

@tomeq82 Oczywiście że tak. Kartę dodatkową jednego z członków rodziny mam w iPadzie jako eSIM "data only". Niestety w wersji dla AW nie jest to możliwe. Dla karty głównej również, ale to chyba naturalne.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Fatalna jakość rozmów po uruchomieniu dodatkowej karty eSIM

@Duke fakt, zamieszałem. Strasznie to jest nieintuicyjne.