Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Esim niedostępny dla xperii 5ll ?

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Esim niedostępny dla xperii 5ll ?

Przeniosłem do flexa numer z Playa, który  miałem na karcie esim w sony xperia 5ll. Funkcja esim w xperii została uruchomiona za pomocą karty esim.me i działała bez problemu. Po zainstalowaniu karty sim z przeniesionym numerem i aplikacji Flex przy próbie wymiany karty sim na esim okazało się,  że opcją wymiany na esim jest niedostępna. Pan konsultant na czacie na zadane pytanie, czy ważna jest sama funkcja esim, czy konkretne telefony z tą funkcjątej odpowiedział, że Orange wspiera tylko wybrane modele... Uważam,  że to jakaś dyskryminacja i zmuszanie klientów do zakupu modeli konkretnych firm. Nie sprzyja to rozwojowi tej funkcjonalności, o której flex tak szumnie się  rozpisuje. Czy widzicie jakieś sposoby rozwiązania tego problemu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 822
  • 9

Esim niedostępny dla xperii 5ll ?

Niestety nie, to we Flexie jest bardzo nieprzemyślane. Jak apka nie ma zakodowanego tego, że Twój telefon ma eSIM to niestety go nie weźmiesz. A wystarczyłoby generować zwykły kod QR zamiast polegać na API telefonu...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 822
  • 9

Esim niedostępny dla xperii 5ll ?

Niestety nie, to we Flexie jest bardzo nieprzemyślane. Jak apka nie ma zakodowanego tego, że Twój telefon ma eSIM to niestety go nie weźmiesz. A wystarczyłoby generować zwykły kod QR zamiast polegać na API telefonu...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Esim niedostępny dla xperii 5ll ?

Potwierdzeniem opinii f00ku55 jest odpowiedź, jaką w tej sprawie otrzymałem od dostawcy mojej karty rozszerzającej telefon o funkcję eSim
,,...eSIM is like USB, it is an international standard.
 
What you probably mean, is that an Orange “APP” may not “find” the eSIM.me Card inside your phone.
That is a problem of that “APP” and it will be soon be a problem of Orange as operators will be able to “discriminate” providers like us.
 
If you take the QR-Code from Orange and scan it with the eSIM.me APP, you should be able to install the Orange eSIM profile on the eSIM.me Card....,,
Pozdr.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 822
  • 9

Esim niedostępny dla xperii 5ll ?

Tak z ciekawości - jaki jest sens używania tego esim.me?