Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dodatkowe karty Flex a przydzielanie IP

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Dodatkowe karty Flex a przydzielanie IP

Dzień dobry, mam trochę nietypowe pytanie. Zauważyłem, że Orange Flex oferuje dorobienie dodatkowych kart SIM pod ten sam numer. Zastanawiałem się nad tym, czy każda dorobiona karta będzie miała inny adres IP? Przykładowo, jeśli jedną kartę wsadzę do telefonu a drugą do innego telefonu, to czy każda z tych kart/każdy telefon będzie miał przydzielony inny adres czy obydwa będą takie same ze względu na powiązanie tym samym numerem? Przyda mi się ta informacja a niestety nigdzie nie mogłem poszukać odpowiedzi na takie pytanie, jeśli ktoś już korzysta z kilku kart Flex i mógłby to sprawdzić to bardzo bym to docenił 🙂 Z góry dziękuję za odpowiedź.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Dodatkowe karty Flex a przydzielanie IP


@nazwanazwa77napisał(-a)

...

Orange Flex oferuje dorobienie dodatkowych kart SIM pod ten sam numer. Zastanawiałem się nad tym, czy każda dorobiona karta będzie miała inny adres IP?

...


Oczywiście. To nie karta dostaje IP, tylko urządzenie do której jest włożona. Każde z (w tej chwili) maksymalnie czterech urządzeń dostaje inny IP, ale jest to adres prywatny. We Flex nie ma adresów publicznych.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Dodatkowe karty Flex a przydzielanie IP


@nazwanazwa77napisał(-a)

...

Orange Flex oferuje dorobienie dodatkowych kart SIM pod ten sam numer. Zastanawiałem się nad tym, czy każda dorobiona karta będzie miała inny adres IP?

...


Oczywiście. To nie karta dostaje IP, tylko urządzenie do której jest włożona. Każde z (w tej chwili) maksymalnie czterech urządzeń dostaje inny IP, ale jest to adres prywatny. We Flex nie ma adresów publicznych.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Dodatkowe karty Flex a przydzielanie IP

@nazwanazwa77 nie wiem do czego Tobie potrzebna tą informacją, ale napiszę, że numer IP będzie inny. Nie mogą funkcjonować te same urządzenia na jednym numerze IP. Będzie konflikt adresów IP. Dodatkowo te adresy IP nie będą adresem zewnętrznymi, więc bezpośrednio na nie się nie połączysz. Wygląda mi to na wewnętrzną sieć. Ale dalej nie wnikałem. Pewnie chodzi o pomieszczenie dużej ilości urządzeń, a adresy IPv4 są dobrem rzadkim na obecne czasy.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Dodatkowe karty Flex a przydzielanie IP

Dzięki za obydwie odpowiedzi, pytanie może troche nietypowe ale było mi to potrzebne 🙂 Domyślałem się, że każde urządzenie musi mieć inne IP, ale jeszcze nie miałem doświadczenia z kilkoma kartami na jednym numerze i wolałem się upewnić


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Dodatkowe karty Flex a przydzielanie IP

@nazwanazwa77 bardzo przydatne rozwiązanie. U siebie mam jedną kartę SIM w telefonie, druga eSIM do słuchania radia w pracy, trzecia SIM w domku letniskowym jako dawca internetu, czwarta SIM w domu w routerze do testów.