Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dodatkowa karta SIM i 5G - czy działa?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Dodatkowa karta SIM i 5G - czy działa?

Czy na dodatkowej karcie SIM podpiętej do numeru na którym jest działająca usługa 5G też działa 5G czy jest podobnie jest jak roamingiem, że nie działa?

 

W miejscu gdzie telefon z główną kartą pokazuje zasięg 5G leżacy obok modem z włożoną dodatkową kartą pokazuje jedynie zasięg 4G

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

Dodatkowa karta SIM i 5G - czy działa?

@joszua Zakładamy, że modem i karta obsługują 5G...??


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Dodatkowa karta SIM i 5G - czy działa?

- Modem obsługuje 5G (to ACER Connect Enduro M3 5G Router)

- Co do karty to... tu jest wlasnie pytanie - karta "fizyczna" jest nowa, odebrana kilka tygodni temu z salonu, więc zakładam, że równierz na bank obsługuje 5G) - stąd moje pytanie - skoro wszystko działa, to... czemu nie działa? 😉


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 703
  • 2662
  • 22

Dodatkowa karta SIM i 5G - czy działa?

To że w nazwie ma 5G nie oznacza że odbierze 5G w Orange które nadaje w paśmie 2100GHz czyli n1. Na stronie producenta opis jest uproszczony i nie podają jakie pasma 5G obsługuje.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19200
  • 55461
  • 750

Dodatkowa karta SIM i 5G - czy działa?

@joszua ostatnio Orange głównie wspiera smartfony do usługi 5G. O routerach jakoś się nie mówi. Pewnie router nie znajduje się na liście urządzeń wspieranych, dlatego 5G nie łapie. Sprawdź w smartfonie dodatkową kartę SIM, czy łączy się z 5G, będziesz miał pewną informację. Możesz zrobić test krzyżowy.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 703
  • 2662
  • 22

Dodatkowa karta SIM i 5G - czy działa?

Możliwe że obsługuje tylko pasma specjalnie dedykowane pod 5G. W Polsce jak dotychczas 5G nadaje na pasmach 4G (LTE) współdzielonych z 5G.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23748
  • 200

Dodatkowa karta SIM i 5G - czy działa?


@joszuanapisał(-a)

Czy na dodatkowej karcie SIM podpiętej do numeru na którym jest działająca usługa 5G też działa 5G czy jest podobnie jest jak roamingiem, że nie działa?

 

W miejscu gdzie telefon z główną kartą pokazuje zasięg 5G leżacy obok modem z włożoną dodatkową kartą pokazuje jedynie zasięg 4G


A czemu nie sprawdzisz? Zamiana kart (główna do modemu) powinna sprawę wyjaśnić. A sam modem na vSIM łapie 5G? Czy nie masz tej usługi?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Dodatkowa karta SIM i 5G - czy działa?

Dziś zrobię zamianę kart - to dobry pomysł, a przyznam, że jakoś mi to nie przyszło do głowy od poczatku 🙂

(na szczeście mam co zamieniać bo do niedawna używałem eSIM'a)

Co do vSim to jeszcze nie odpalałem bo chciałem żeby mi się ten pakiet 20GB zaczął (i skonczył) trochę później.