Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak EVS w Orange Flex

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Brak EVS w Orange Flex

Od jakiegoś czasu nie działają mi połączenia EVS na trzech numerach, na trzech telefonach:

Mi 10T Lite - z dystrybucji Orange

Oppo A54 5G - z dystrybucji Orange

Mi 11 Lite 5G NE - z wolnego rynku

 

Wszystkie telefony na oficjalnej liście wspieranych urządzeń. Wcześniej działało nawet na Mi9 Lite, który nie ma oficjalnego wsparcia VoLTE, a tym bardziej EVS.

Czy też macie podobne problemy? 

Sprawa zgłaszana na czacie ale brak odzewu od tygodnia. Wczoraj się przypominałem, to piszą że jeszcze nic nie wiedzą w tej sprawie.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Brak EVS w Orange Flex

Po dwukrotnym zgłoszeniu technicznym, dzisiaj problem został rozwiązany. Obecnie EVS działa na połączeniach wychodzących i przychodzących z Orange oraz z Play na Mi11Lite NE i Mi 10T Lite. Nie mam jak przetestować z T-Mobile.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Brak EVS w Orange Flex

@IC_Current  znalazłem informację:

"obie strony muszą posiadać urządzenie potrafiące obsługiwać EVS i byś w zasięgu LTE. Oczywiście póki co oficjalnie muszą być u tego samego operatora - nie działa to w połączeniach międzyoperatorskich."

Warto to potwierdzić 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Brak EVS w Orange Flex

Oczywiście, że o tym wiem. Telefony pracują z VoLTE. Wszystkie we Flex. Wcześniej działało między Mi 10T Lite - Oppo A54 i Mi 10T Lite - Mi 9 Lite. 

Obecnie nie działa nawet z nowym Mi 11 Lite 5G NE w komunikacji z żadnym wcześniej wspomnianym telefonem. Coś ewidentnie zepsuli.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak EVS w Orange Flex


@agat13napisał(-a)

@IC_Current  znalazłem informację:

 Oczywiście póki co oficjalnie muszą być u tego samego operatora - nie działa to w połączeniach międzyoperatorskich.


@agat13  niekoniecznie Najwyższa jakość rozmów pomiędzy użytkownikami Orange i Play , HDvoice+ działa między Orange i Play (gsmonline.pl)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Brak EVS w Orange Flex

EVS jak najbardziej działa w połączeniach międzyoperatorskich, ale niestety (pomimo mojej sympatii do Flexa i ogólnie Orange) - ostatnio bardzo dużo rzeczy technicznych działa tutaj źle...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Brak EVS w Orange Flex

Pokaż szczegóły
EVS jak najbardziej działa w połączeniach międzyoperatorskich, ale niestety (pomimo mojej sympatii do Flexa i ogólnie Orange) - ostatnio bardzo dużo rzeczy technicznych działa tutaj źle...

No niestety. Mają taki dziwny zwyczaj, że nie trzymają się standardów, np Neofon i VoIP, czy Dual Stack Lite na FTTH i wymyślają własne wdrożenia a potem problemy z działaniem usług nawet na ich sprzęcie, nie mówiąc już o urządzeniach z wolnego rynku.

Anonim

Nie dotyczy

Brak EVS w Orange Flex

iPhone ma ten minus że zawsze coś Apple udziwni i potem są schody, powinni poprawkę na dać i by się problemy skończyły 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Brak EVS w Orange Flex

Po dwukrotnym zgłoszeniu technicznym, dzisiaj problem został rozwiązany. Obecnie EVS działa na połączeniach wychodzących i przychodzących z Orange oraz z Play na Mi11Lite NE i Mi 10T Lite. Nie mam jak przetestować z T-Mobile.