Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędy na stronie flex.orange.pl

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Błędy na stronie flex.orange.pl

Orange ma swoją komunikację biznesową, że oferty dla firm zawierają ceny netto.

Orange obecnie też ma politykę, że na swoich stronach nie umieszcza interpretacji prawnych. Radzę poczytać ustawę o podatku VAT. Flex jest ofertą subskrypcyjną, gdzie usługa jest udostępnianie do dokonaniu opłaty. Dlatego korzystało z kruczków by nie wystawiać faktur https://czasopismo.legeartis.org/2019/06/orange-flex-faktura/

Podobnie w przypadku firm woli doliczyć wyższy VAT (a poniekąd mieć mniejsze przychody). Dziwnie by KAS traktowała, że inaczej podchodzą do klientów indywidualnych a inaczej dla firm.

 

PS. A co do możliwości wpisywania faktura za Flex w koszty nie będę się na tym forum wypowiadał. Polecam fora prawnicze/vatowskie. Temat trudny i niejednoznaczny.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Błędy na stronie flex.orange.pl

yyyy, to ja się zgubiłem.

To to jest oferta dla firm, można za to dostać fakturę.... z 30% VAT-em... i jeszcze są problemy z wrzuceniem w koszta? I to można tak po prostu doliczyć sobie 30% VAT-u? 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Błędy na stronie flex.orange.pl

A wiesz czym jest vat za tzw. puste faktury?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Błędy na stronie flex.orange.pl

Nie, tematy firmy i faktur są dla mnie nowością. Dopiero wchodzę w ten świat. Ale "vat za tzw. puste faktury" brzmi co najmniej podejrzanie...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Błędy na stronie flex.orange.pl

Większość subskrypcji w sieci jak chcesz fakturę doliczyć Ci VAT 30%.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Błędy na stronie flex.orange.pl

Orange coś zmieniło stawki netto. Coś sprzeczne informacje otrzymuję. Ktoś widział fakturę vat za flex dla firm?