Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G na telefonach Realme 7 5G

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

5G na telefonach Realme 7 5G

To jest jak z VoLTE czy VoWiFi.

U innych operatorów działa bez problemu, nawet na telefonach, których producent rzekomo "nie współpracuje" z Orange, czy innymi operatorami (dziwnym trafem z całą trójką współpracuje).
W Orange jak w lesie - a bo to producent się ociąga, a bo to brandowane oprogramowanie musi być, a bo to, a bo tamto i tak odbijają tą piłeczkę. Oczywiście wina rzadko leży po stronie Orange.

 

Cóż, smutna to rzeczywistość. Jeśli chodzi o usługi komórkowe - Orange jest najbardziej zacofane w Polsce odkąd Plus wprowadził VoLTE/Wi-Fi Calling. Brutalna prawda, ale niestety prawda.

 

Czy to się zmieni? Tak, jak klienci zaczną odchodzić do konkurencji - klasycznie. Jeśli coraz więcej ludzi będzie świadome tego, że te technologie bez problemu działają u innych operatorów - to Ci, którym na tym zależy zaczną odchodzić. Wtedy albo Orange dalej będzie to lekceważyć, tym samym nie szanując tych klientów - albo sięgnie po rozum do głowy i to poprawi.

 

Z 5G jak widać jest dokładnie to samo - a bo oprogramowanie nie takie, a bo to, a bo tamto... Klasycznie - biedne Orange zawsze jest poszkodowane przez innych 😞

 

Realme 7 działa z 5G u Magentowych i Zielonych, nie wiem jak Fioletowi - a co do Pomarańczowych - no cóż - tu słabo, bardzo słabo.

 

I ja rozumiem, że niektórzy muszą bronić Orange, ale czasem trzeba spojrzeć na sprawę obiektywnie i uświadomić sobie brutalną prawdę, że Orange takie wspaniałe nie jest.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

5G na telefonach Realme 7 5G

Poza tym co piszą przedmówcy bym wykonał testy krzyżowe.

Ten telefon dedykowany jest na TDD 2600 MHz w Plusie. Czy wkładając kartę z plusa łapiesz 5G?

Drugi test. Na niektórych numerach we flex dostęp do hello 5G nie włączą się automatycznie ze zmianą planu we Flex. Czy masz może możliwość przełożenia sim z Orange do innego telefonu oficjalnie wspieranego przez Orange?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

5G na telefonach Realme 7 5G

W Plusie 5G działa "od strzała".

 

Innego telefonu z 5G z dystrybucji Orange nie mam i nie zamierzam mieć. Po tej akcji wolę operatorów z u uczciwym podejściem do konsumenta.

 

Jakie są wymagania 5G wg oficjalnej strony Flex?

 

IMG_20210503_120154.jpg

Wymagania spełnione, a 5G nie działa.

 

Kto mi teraz odda za czas oraz telefon i niepotrzebnie wydane pieniądze na Flex?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

5G na telefonach Realme 7 5G

To złóż reklamację we flex ze swoimi oczekiwaniami. W innym miejscu na stronie jest też info.

 

Piotrekk85_0-1620041202934.png

 

Poza tym warto zrobić zgłoszenie techniczne, bo być może dostęp do hello5G (jak usługa techniczna w systemach flex) nie został aktywowany na Twoim numerze. Choć bez testu krzyżowego zgłoszenie może być olane.

Anonim

Nie dotyczy

5G na telefonach Realme 7 5G

Cóż, Realme 7 5G jest dostępny wyłącznie w Plusie jeśli chodzi o operatorów. Więc nic dziwnego, że u nich działa. Co do Orange - tutaj zawsze są wymówki, że producent zły, że oprogramowanie nie takie, że technologia nie pozwala, że coś, że pstroś - inni operatorzy szukają rozwiązań, które skutecznie wprowadzają w swoich sieciach. Taki urok bycia największą siecią w Polsce, bo jednak konfiguracja tego wszystkiego zajmuje ogrom czasu, w różnych miejscach jest to różnie zorganizowane - poniekąd rozumiem takie podejście Orange, ale im bardziej elastyczny operator, tym lepiej mają klienci. 

 

Obawiam się, że reklamacja nic nie da, bo teoretycznie informacja o wspieranych modelach jest. 

Klient mógł się z nią zapoznać. Więc po części to wina klienta. Drugą stroną medalu jest to, dlaczego Orange zawsze stara się jak najbardziej utrudniać klientowi życie.

 

Wprost polecić konkurencji nie mogę, aczkolwiek myślę, że sprzedawca tego telefonu będzie lepszym wyborem - zarówno pod względem technicznym jeśli chodzi o rozwój 5G i obecne możliwości, jak i wsparcie dla takich urządzeń, od producentów "nie skorych do współpracy z Orange". 

Anonim

Nie dotyczy

5G na telefonach Realme 7 5G

@Anonim  

Przecież w Plusie te LTE jest wolne, 5G jeszcze tam też nie ma i u innych operatorów też, więc jaki jest sens tego porównania...

Tak poza tym inni operatorzy nie szukają rozwiązań, tak ekstra by klienta zadowolić, po prostu mają inne pasma użytkowane i stąd te różnice. Jeśli telefon obsługuje wszystkie dostępne pasma LTE w pl, to nie ma problemów, to jest sedno sprawy.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

5G na telefonach Realme 7 5G

@JanekS   Na ten czas tylko te z listy obsługują  Telefony  5G w Flex Orange a to  Aktualnie 5G obsługujemy na poniższych modelach: iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, Xiaomi Mi 10 Lite 5G, Xiaomi Mi 10 5G, Xiaomi Mi 10 Pro 5G, Huawei P40 5G, Huawei P40 Pro 5G, Huawei P40 Pro+ 5G, LG Velvet 5G, Motorola Edge 5G, Sony Xperia 1 II (dostępny wkrótce), Samsung Galaxy S20+ 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G – zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania. Gwarantujemy poprawne działanie 5G na telefonach zakupionych w sieci sprzedaży Orange.
Jeśli masz inny nie będzie działał .więcej informacja w linku flex. https://flex.orange.pl/cechy/5g


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 822
  • 9

5G na telefonach Realme 7 5G

Nie zgadzam się, powyższa lista nie jest aktualna 😉

Anonim

Nie dotyczy

5G na telefonach Realme 7 5G

Oj Irku, jak bardzo się mylisz pod wieloma względami.... 

 

Ad. 1 - czy LTE w Plusie jest wolne.... https://www.speedtest.net/result/a/7302264967 - nie powiedziałbym.

 

Ad. 2 - Jak najbardziej - 5G w Plusie już jest. Częstotliwości 2,6 GHz to częstotliwości jak najbardziej przeznaczone również pod 5G. Tym bardziej ważny jest fakt, że Plus tą częstotliwość przeznacza jako dedykowaną pod 5G. Nie ma dzielenia pasma na 4G i 5G. Jest to jak najbardziej - z technicznego punktu widzenia - prawdziwe 5G, każdy kto zna się na sieciach mobilnych po prostu przyzna mi rację. Z perspektywy zwykłego Kowalskiego - gdyby było inaczej - jaki byłby sens wprowadzania standardów n38 do urządzeń mobilnych? Tak samo - 2100 MHz również może być z sukcesem wykorzystywane jako dedykowane do 5G. Tylko tu bardzo ważna zależność - o 5G "prawdziwym" można mówić jedynie wtedy, gdy pasmo jest przeznaczone wyłącznie pod tą technologię. Wszystkie inne "5G" to jest właśnie wyrób "czekoladopodobny". Taki jest w Orange, Play i T-Mobile. 

 

Niestety, ale w pewnych momentach trzeba przestać bronić Orange i spojrzeć prawdzie w oczy. Ja wiem, że na forum Orange nikt nie pochwali konkurencji - ale każdy klient może wyrobić sobie własne zdanie - tu nie trzeba być specjalistą. 

 

Co do tych rozwiązań - to było uogólnienie, nie do końca jeśli chodzi o pasma i związane z nim sprawy, a o różne usługi 😉 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

5G na telefonach Realme 7 5G

@f00ku55  to może pokaż mi inną listę aktualną .