Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling 📱📶

Anonim

Nie dotyczy

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling


cortes0370 napisał(-a):

A jak współpracuje z Huawei P9 light?


@cortes0370Czy szukasz telefonu pod aplikacje czy już możliwością już wifi calting ?

 https://www.google.pl/search?q=huawei+p9+lite+wifi+calling&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwjWiPLq2qXYAhXBAew...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Jeżeli chodzi o wspomniane Samsungi J3 (2017), J5 (2017), A3 (2017) to jak rozumiem są aparaty przetestowane i rekomendowane do współpracy z aplikacją wifi calling stworzoną przez orange. Aparaty są ok. lecz trochę słabe jak na dzień dzisiejszy parametry (np tylko 2 GB Ram podczas gdy dzisiaj  3 GB pomału staje się standardem). Stąd pytanie dotyczące Huawei P9 lite.

 

Wracając do twojego pytania. Właściwie szukałem telefonu pod waszą aplikację wifi calling. Jednak nie wiedziałem, że są telefony z już wbudowaną taką aplikacją. Czyli jak rozumiem, nie potrzeba instalować waszej aplikacji wifi calling, tylko odpowiednio skonfigurować fabryczną aplikację w telefonie. Czy P9 Lite posiada taką fabryczną aplikację? Jeżeli tak to byłbym wdzięczny za informacje jak takie wbudowane aplikacje współpracują w sieci orange, jak to się konfiguruje i jak to ogólnie działa. To jest jakaś alternatywa, którą chciałbym poznać. Lecz moim nadrzędnym celem jest aby mój ojciec mógł swobodnie rozmawiać przez wifi w sieci orange. Wasza aplikacja jest całkiem przyjemna i poręczna i mój ojciec bardzo ją lubi.

Mam jeszcze pytanie dotyczące jakości rozmów. Jak wspomniałem, mój ojciec używa obecnie samsunga grand prime z instalowanym wifi calling orange. Korzystając z tego czasami rozmawia się całkiem przezwoicie a czasami pojawiają się następujące problemy:

- "szarpie" rozmowy tj. obcina słowa w zdaniach.

- rozmówca skarży się, że "słyszy się w słuchawce" tzn. to co mówi słyszy jakby odbite w oddali. Taki dziwny efekt echa. To trochę przeszkadza. Skąd taki efekt?

Z racji tego, że raz jest całkiem przyzwoicie a raz gorzej zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno to wina aparatu i aplikacji. Może jakieś zakłócenia sieci internetowej lub za mała jej prędkość? Może coś jeszcze?

Wiem, że tego dużo lecz będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

@cortes0370

Postaram się rzucić nieco światła na sprawę WiFi Calling w Orange.

Z usługi można korzystać na dwa sposoby, a konkretnie - wykorzystując dwa _niezależne_od_siebie_ rozwiązania:

1. Funkcje telefonu, który fabrycznie został wyposażony przez swojego producenta w możliwość korzystania z WiFi Calling w sieci OrangePL. Takie modele producenci przygotowują we współpracy z operatorem i po otrzymaniu "zielonego światła" robią zdalną aktualizację u posiadaczy danego modelu; Takich modeli mamy obecnie 20+, są to np. wymienione przez Ciebie Samsungi serii A, J i S.

2. Aplikacja WiFi Calling. Została napisana przez nas. I jest dedykowana tym wszystkim klientom, którzy nie mają telefonu z wbudowaną fabrycznie usługą. Czyli jest dla tych, którzy mają nieco starsze modele telefonów, na których jest minimum Android w wersji 5.0.

Oba rozwiązania są dla siebie alternatywne - czyli albo-albo - aplikacji z pkt 2 nie należy używać na telefonach z kategorii 1.

 

Na Samsungu Grand Prime apka powinna działać bez większych problemów. Natomiast opisane przez Ciebie niedogodności często wynikają z chwilowych parametrów łącza internetowego. Bo nie tylko sama prędkość łącza się liczy, ale też pozostałe jego parametry na całej drodze pomiędzy Twoim routerem a siecią operatora. Z tego, co już zdążyliśmy się zorientować, problemy z pogłosem/echem są bardzo indywidualną sprawą i czasami występują częściej na wybranych modelach, wybranych producentów. Będziemy te sprawy analizować i sukcesywnie wprowadzać poprawki. Dlatego tak cenna dla mnie jest informacja na tym forum - wyłapałem dzięki temu sporo błędów "wieku niemowlęcego".

 

Liczę, że Twój tata będzie nadal zadowolonym użytkownikiem aplikacji/usługi bowiem moim celem było rozwiązanie jednego z bardziej irytujących problemów w sieci komórkowej - kłopotów z zasięgiem.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

No właśnie tato kupił samsunga J5 2017 (SM-J530F) poza salonem orange. Co teraz powinien zrobić? Tą "zdalną aktualizację" ?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Włączyć usługę w ustawieniach. Zadziała również na tym telefonie, mimo że jest z wolnego rynku, a nie od Orange 😉

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

A gdzie w ustawieniach?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Nigdy nie miałem telefonu samsunga, ale powinno być tak jak jest w tym poradniku: https://www.youtube.com/watch?v=wNpCwjM7z8c 🙂

Jeśli nie ma tej opcji w ustawieniach to sprawdź czy nie ma dostępnej aktualizacji oprogramowania.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Rozmowy przez wifi włącza się dilerze. Śmiga super.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Dzień dobry,

Mam pytanie o vowifi i volte.

Napisałem maila do firmy oneplus pytając o możliwość aktywacji wyżej wymienionych usług. Odpisali że muszą dostać od sieci z której korzystam jakieś dane, i mogą to zrobić tylko przy współpracy z operatorem, a w samym telefonie przez aktualizacje ota.

 

I faktycznie, przy prawie każdej aktualizacji ota w changelogu pojawia się info o nowych sieciach z vowifi.

 

I teraz pytanie, czy Orange Polska jest w stanie coś takiego firmie oneplus dostarczyć\współpracować? Czy to w polskich warunkach jest niewykonalne? (Procedury, inny dział, urlop, po co się męczyć itp?)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam z centralnej części krakowa gdzie zasięg orange kończy się przy oknie 😛

 

P.S. aplikacja Orange wificalling nie działa. Pewnie dlatego że telefon natywnie obsługuje wificalling.

 

 

Pozdrawiam, Daniel.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Co to znaczy, że aplikacja nie działa? Nie możesz jej zainstalować z Google Play?