Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia Video bez dodatkowych opłat w ofertach bez limitu już od 8.8.2023 r.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1520
  • 6576
  • 44

Połączenia Video bez dodatkowych opłat w ofertach bez limitu już od 8.8.2023 r.

Pozytywy: nie zmniejsza pakietu, jest to natywna usługa w systemie operacyjnym. 

I przypuszczam że usługa zadziała bez włączonej transmisji danych. To jest olbrzymia przewaga nad pozostałymi aplikacjami. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

Ktoś pyta po co?

By ograniczyć koszty reklamacji bo to częściej nie działa niż działa.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Połączenia Video już od 8.8.2023r.


@toleknapisał(-a)

Pozytywy: nie zmniejsza pakietu, jest to natywna usługa w systemie operacyjnym. 

I przypuszczam że usługa zadziała bez włączonej transmisji danych. To jest olbrzymia przewaga nad pozostałymi aplikacjami. 


Bez dostępu do netu/ transmisji danych, sesji Video nie zestawisz, to porażka operatora, jeśli się nie mylę, to 2010 (lub kilka lat wcześniej) lata było to u naszych OP, nie skorzystałem, teraz korzystam na WhatsApp, ale przy połączeniach zagranicznych głównie 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Połączenia Video bez dodatkowych opłat w ofertach bez limitu już od 8.8.2023 r.


@toleknapisał(-a)

Pozytywy: nie zmniejsza pakietu, jest to natywna usługa w systemie operacyjnym.

Jak masz no limit to nie masz problemu z pakietem 😁😉

I przypuszczam że usługa zadziała bez włączonej transmisji danych. To jest olbrzymia przewaga nad pozostałymi aplikacjami. 

Podejrzewam że brak włączonej transmisji danych = brak usługi połączeń video 😎


 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1520
  • 6576
  • 44

Połączenia Video bez dodatkowych opłat w ofertach bez limitu już od 8.8.2023 r.

Zobaczymy czy przewagą nie będzie jakość wideo (ma być w HD). To może robić różnicę. Jak na razie Google Duo ma bardzo dobrą jakość wideo, w trakcie rozmowy przy obydwu włączonych kamerach (moja i rozmówcy) widzę transmisje 500-600 Kbps a więc około 4 Mbps.  


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Połączenia Video bez dodatkowych opłat w ofertach bez limitu już od 8.8.2023 r.

@tolek  nie ma już Duo, teraz jest Meet.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1520
  • 6576
  • 44

Połączenia Video bez dodatkowych opłat w ofertach bez limitu już od 8.8.2023 r.

@slav72, tak masz rację, nie zaktualizowałem się, 🙂

 

A wracając jeszcze do ViLTE, w nju również będzie i nie ma nic odnośnie włączonej transmisji danych:

b) aby skorzystać z połączeń wideo. Klient powinien mieć odpowiednie urządzenie i
oprogramowanie systemowe sprawdzone przez nas zgodne z technologią umożliwiającą
takie połączenia. Klient może realizować połączenie wideo w technologii LTE lub WiFi
c) połączenia wideo Klient nie będzie mógł zrealizować:
• poza Polską w technologii LTE,
• w przypadku połączeń z numerami zagranicznymi,
• w przypadku połączeń z numerami stacjonarnymi,
• odbierając połączenie w ramach dodatkowej karty SIM,
• nawiązując połączenie z użytkownikiem dodatkowej karty SIM,
• w przypadku połączeń z użytkownikiem usługi dodatkowej Wideo Rozmowa (w
technologii 3G),
• w przypadku połączeń alarmowych, z numerami skróconymi lub numerami specjalnymi.

W 3G nie była potrzebna transmisja danych i myślę że dalej nie będzie. Oto komentarz użytkownika który przetestował:

U mnie w Orange Flex działało normalnie przy wyłączonych danych tak samo jak wszystkie pozostałe usługi IMS.

Także wg mnie to sprawia że usługa ma duży sens i jak dla mnie to wyklucza argument że mamy przecież inne komunikatory w postaci aplikacji. Ja wyłączam mobilną transmisję danych podobnie jak jakaś grupa użytkowników kiedy jej nie potrzebuje. W dodatku usluga dotrze do mocno nietechnicznych klientów którzy nie ogarniają dodania konta Google w Androidzie. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2037
  • 6315
  • 69

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

Jeśli ktoś ma listę kompatybilnych telefonów to będę wdzięczny za linka 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

@tolek tylko jak wyłącza się dane mobilne to volte nie działa i połączenia głosowe idą po 2G, sensu w tym nie ma.

Ale każdy robi jak chce i tego nie oceniam 😎


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1520
  • 6576
  • 44

Połączenia Video już od 8.8.2023r.


@IreneuszCDnapisał(-a)

@tolek tylko jak wyłącza się dane mobilne to volte nie działa i połączenia głosowe idą po 2G, sensu w tym nie ma.

Ale każdy robi jak chce i tego nie oceniam 😎


Zupełnie tak nie jest. 🙂 Rozmawiam przy wyłączonej transmisji danych i jestem w sieci LTE. Jeżeli zrzuca to do 3G a nie do 2G (to już jakiś wyjątkowy przypadek gdzie nie ma 3G). Wg tego co napisałeś jeżeli jesteś na WiFi (wtedy transmisja mobilna nie jest aktywna) to masz VoLTE czy nie (przy braku VoWiFi)? 

Testowałem przełączanie z VoWiFi na VoLTE i w drugą stronę w Orange bez aktywnej transmisji danych i działa perfekcyjnie.