Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy Funbox 6 dostępny od dzisiaj w Orange


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 39
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@agat13  zdaje sobie sprawę z tego że router sobie coś tam analizuje i przełącza na 2.4gh bo mu poziom np. sygnału spada. Rozdzielnie nie jest zbyt wygodne  bo wtedy trzeba pilnować urządzeń które są na 5 ghz a które przemieszczają się do części mieszkania gdzie jest słabszy sygnał i tam już 5ghz nie sięga ,zanim się ręcznie  sam przełączy na 2.4ghz znowu troche mija po to jest ten "smart" który robi to szybciej i nie zauważalnie.  Wygląda na to że ten "Smart" jest jakiś mocno wyczulony 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 39
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

mniedzielski_0-1611746124446.png

@pferd  taka ciekawostka u mnie nie ma takiego przycisku jak powiększ pakiet tylko pokaż karę za rozwiązanie umowy  🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@mniedzielski  SMART ma algorytm, który opiera się na kilku pomiarach w tym poziomie sygnału na odbiorniku. Dlatego właśnie bym zalecił przyjrzenie się sygnałowi w tym właśnie miejscu pod kątem 5GHz i temu, co powoduje drastyczny spadek sygnału do tego poziomu, że SMART zadziała tak właśnie

P.S. jesteś pierwszym, który dostrzegł plusy tego rozwiązania na forum (oprócz mnie oczywiście)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 39
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@agat13  mam tam pewnie żyłę wodną lub wielki elektromagnes 🙂 a tak poważnie to po cichu liczę ze może nowy router z nowymi typami anten w nowej technologii sami mi rozwiążę problem 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@mniedzielski  anteny wbudowane to spory kompromis estetyczny producenta, niby ta sama sprawność anten co zewnętrzne, ale niestety fizyki się nie oszuka, miałem routery z wbudowanymi antenami wi-fi, teraz mam TP-Link Archer AX6000 😄

Archer AX6000.jpg


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@mniedzielskidziwne, u mnie to tak wygląda, i można zwiększyć prędkość


mo.jpg

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange


@sebaswiderskinapisał(-a)

@pirenej  Rozumiem, że bazujesz już na swoich doświadczeniach z Funbox 6?


Bazuję na doświadczeniach z nowościami, ogólnie (na szczęście nie swoich). I odnoszę się do ślepej wiary, że nowe pudełko odmieni lokalne warunki działania wi-fi kolegi pytającego. On te swoje problemy mógłby dawno rozwiązać, tak jak ja: wyłączyć wifi w funboksie i włączyć swoje własne wifi. Ale jak mówi, że "nie chce się bawić we wzmacniacze", to niech się bawi z obsługą klienta Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@pirenej  dobrze to podsumowałeś, cudów po sprzęcie od Operatora nie ma się co spodziewać, od zawsze wi-fi było skromnym dodatkiem, bo podstawowy nośnik to kabel lan w tych routerach, wtedy szybkość i ping, jest na poprawnym poziomie, ci co liczą że FunBox 6.0 pokryje wi-fi cały dom czy mieszkanie w bloku, niestety się zawiodą, o naciągany średniak w klasie routerów, jak ktoś oczekuje dobrego zasięgu i szybkości, to trzeba sporo zainwestować, od 600zł wzwyż, ale najlepsze parametry mają topowe routery i cena już więcej niż 1k zł, te mają bardzo dobrą sekcję wi-fi i aktywne pokrycie sygnałem vs urządzenia.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 39
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@pirenej jest minimalistą nie lubi dużej ilości urządzeń które każdy ma swój zasilacz i żre prąd do okoła. Zawodowa jestem sieciowcem jak zaczynałem sieć składała się z kabla koncentrycznego z wtyczkami bnc dlatego osobiście wole kable natomiast nie mieszkam sam i moja druga połówka lubi estetykę w mieszkaniu stad nie wszystko da się ładnie podpiąć kablem 🙂 Miałem kiedyś router zewnętrzny z atenami zewnętrznymi było lepiej ale nie na tyle aby trzymać kolejne urządzenia być może ten router też nie był jakiś wspaniały .

Nie patrzę ślepo że nowe urządzenie musi być lepsze ale przyznasz że szanse przynajmniej patrząc na specyfikacje techniczna na to są ?Dlatego jak będzie można to chętnie przetestuje te nowy router.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@mniedzielskitym bardziej, że i tak w zestawie do usługi go otrzymasz, bo nie można bez niego zamówić usługi...