Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5596
  • 22717
  • 188

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Anonim 

Przecież nikt nie pisze że się nie da uzyskać łącznie 2Gbps. To jest nie tylko możliwe, ale nie wymaga żadnych kombinacji: podłączasz dwa lub więcej urządzeń i suma przepustowości będzie zgodna z umową. Dyskusja zeszła na uzyskanie tych 2Gbps na jednym urządzeniu po kablu, co z FB6 jest niemożliwe, i Twój pomysł tego nie zmienia.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@j131 

W pierwszej części udowodniłem, że prędkości portów Ethernet można sumować, co zapewne nie każdy wie (switch zewnętrzny 1 Gbit tak nie działa). W drugiej części napisałem "Kolejny dowód to agregacja 2 portów na 1 PC za pomocą softu node.js i uzyskane w ten sposób 1048 Gbit (błąd jednostki z mojej strony - powinno być Mbit) na speedtest. "

Co to oznacza... ,że na jednym PC można zagregować 2 karty sieciowe, podłączając dwoma kablami z Funboxa 6 i uzyskując około 2 Gbity na jednym urządzeniu! (Dokładanie to będzie 2x 940 Mbit). Możliwe, że na 3 portach będzie > 2000 Mbit.

Krytyka się przydaję, jeżeli jest konstruktywna i oparta na faktach naukowych, w przeciwnym razie to tylko hejt.

 

Dla zainteresowanych procedura agregacji pod linkiem. Działa to także przy 2 kartach sieciowych kablowych 1 Gbit.

https://www.youtube.com/watch?v=oY2EHlP1A8U


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2131
  • 7861
  • 31

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@Anonimnapisał(-a)

na jednym PC można zagregować 2 karty sieciowe, podłączając dwoma kablami z Funboxa 6 i uzyskując około 2 Gbity na jednym urządzeniu! 


ale nie na jednym połączeniu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5596
  • 22717
  • 188

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Anonim 

Ja Cię nie krytykuję, tylko stwierdzam prosty fakt: nie da się na jednym kablu podłączonym do jednego komputera uzyskać 2GBps jeśli po drodze jest FB6. Jeśli masz jakiś dowód na to, że się da agregować porty eternetowe FB6, to go pokaż. Temat był już dość obszerne dyskutowany na NO, i konkluzja była jednoznaczna: nie da się.

Jeśli uważasz że się da, to pokaż tu PCta z jednym kabelkiem i speedtestem 2Gbps realizowanym przez FB6 i bez zabaw z WiFi.

Dwie karty sieciowe to dwa kable i formalnie to dwa urządzenia sieciowe; na tej zasadzie można agregować dowolną liczbę połączeń sieciowych od kilku operatorów i uzyskać sumaryczną przepustowość ograniczoną tylko liczbą łącz. Nic w tym nie ma niezwykłego ani wymagającego specjalnych zabiegów, tyle że dla normalnego PCta jest to ekstremalnie niepraktyczne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Jestem w trakcie testów 2Gb/s, oczywiście po wifi 6, powiem tak...  absolutnie nie warto dopłacać względem 1Gb/s. Na speedtestach prędkość niby się zgadza ale tak poza tym to mało gdzie można to wykorzystać, na platformach typu steam, origin, epic, więcej jak 150MB/s nie widziałem, a i tak przeważnie prędkość jest sporo niższa, 120/130MB/s to są typowe wartości. Problem leży najpewniej po stronie funboxa, jak dla mnie to on nie jest i nigdy nie był tworzony z myślą o takiej prędkości przez co nie wyrabia, no ale wiadomo, że teraz w dużych korporacjach rządzą księgowi a nie inżynierowie. Chwilę się jeszcze pobawię i zaraz wracam z powrotem na 1Gb/s. Czysty marketing i nic więcej.2gb.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5596
  • 22717
  • 188

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@gubernator 

Skoro speedtest wyrabia to znaczy że FB nie jest ciasnym gardłem. Internet nie jest z gumy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Moim zdaniem jest ciasnym gardłem, no bo niby co, platformy które podałem wyżej by były? 😂 Speedtest jest zbyt "lekki" i nie dociąża tak routera, więc nie jest żadnym wyznacznikiem. Porównałbym to do dysków ssd, w syntetykach możemy mieć piękne wyniki a gdy przychodzi do prawdziwego kopiowania plików to prędkość spada kilkukrotnie przez zbyt słaby kontroler na przykład, czy brak pamięci podręcznej.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 8
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Ohio, wchodzimy właśnie na voodoo networkingu 😄 lekkie dane i ciężkie dane, 1Gb =\= 1Gb, fajnie fajnie XD

 

A może tak Twój CPU nie nadąża z wypakowywaniem pobranych danych? A może tak Twój dysk nie nadąża z zapisywaniem danych?

 

Ale nie, to na pewno lekkie gigabity w speed test XD


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1812
  • 8793
  • 68

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@IreuNAlt Cpu 13700k, dyski wszystkie na nvme. No nic, najlepiej komentować jak się tej oferty nie ma, ja mam i swoje wiem. Skoro na spredteście jest 2Gb/s a przy pobieraniu ledwo jest połowa tego no to chyba coś jest nie halo