Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 67
  • 0

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

Witam, jestem obecnie w Play na kartę i chciałbym przenieść do Orange Free również na kartę przy zachowaniu tego samego numeru telefonu.
Mam kilka pytań, gdyż będąc w salonie Orange mam wrażenie, że ludzie tam pracujący byli niedoinformowani.
Mało dzwonię i wysyłam smsów. Zależy mi na pakietach internetu przy zachowaniu rozsądnej ceny.
1) Czy będąc nowym klientem Orange i mając Orange Free na kartę i będę mógł aktywować rok ważności konta za 30 zł? (*101*365#)

2) Czy ta aktywacja również obejmuje ważność gigabajtów internetu na rok?

3) Czy mając to aktywne, gdy będę doładowywał telefon przez apkę mój orange te bonusowe gigabajty internetu, które są niby na 2 dni będą automatycznie wydłużane na okres dokąd będzie trwać ważność konta na rok?

4) Rozumiem, że gdyby zaszła taka potrzeba to mogę sobie dodatkowo wykupić pakiet przykładowo jednodniowy aby mieć nielimitowane rozmowy?

5) Czy ten cennik orange free na kartę jest do wszystkich sieci?

Minuta połączenia 59 gr
SMS 39 gr
MMS 59 gr

6) Jak wygląda proces przenoszenia numeru od momentu kiedy przeniosę numer do orange online i kurier przywiezie niezbędne rzeczy?

Dzięki za pomoc 😉

 

________________
* Przeniosłem z działu Na kartę – moderator Michał

56 ODPOW. 56

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

1. Rok ważności konta dostaniesz za darmo.

2. Bonusy GB z doładowań też będą ważne rok.

3. Tak, j.w.

4. Tak.

5. Tak.

6. Kurier przywozi SIM z tymczasowym nr, który aktywujesz oraz papiery, które podpisujesz i oddajesz. Data przeniesienia obecnego numeru zależy od Play. Dostaniesz info.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

1. Rok ważności konta powinien być domyślnie włączony, jak nie jest - trzeba reklamować. Każde włączenie będzie płatne.
2. Tylko przez pierwszy rok. Potem masz standardowe promocje.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

@PanNikt 

Ad1) przy przeniesieniu numeru do FREE, od razu dostajesz rok ważności konta i 2 GB na start. Najlepiej skorzystać z więcej czasu na internet, ale dopiero po aktywacji możliwie wszystkich pakietów GB. Wtedy dopiero aktywowanie usługi więcej czasu na internet, bo korzystając z tej usługi, czas jest sumowany, czyli mając pakiet GB z doładowań ważny 30 dni, po aktywacji więcej czasu na internet czas wydłuża się o 365 dni, plus obecne 30 dni, co razem daje 395 dni. Konto złotówkowe też się eydłuży ale o jeden dzień dłużej niż GB i wyniesie 396 dni.

Ad2) nie pamiętam konta GB z doładowań. Złotówkowe na pewno ma rok.

Ad3) jeśli masz konto GB ważne rok, to tylko GB po doładowaniu się zsumują, konto zostanie z aktualną datą ważności. Sumowany jest czas usługi więcej czasu na internet. Ale jeśli zostanie konto GB  ważne np. 5 dni, a doładujesz za 30 zł, to konto GB wydłuży się na 30 dni.

Ad4) możesz wykupić pakiet jednodniowy rozmowy bez limitu, SMS-y i MMS-y.

Ad5) Tak.

Ad6) składasz wniosek i wyznaczasz termin przeniesienia numeru, pewnie chcesz on-line, więc kurier dostarczy kartę SIM. Możesz od razu po otrzymaniu karty SIM korzystać z niej, do terminu przeniesienia numer jest tymczasowy. W dniu przeniesienia numer tymczasowy jest zastąpiony numerem docelowym. Już mając jartę SIM jeszcze z numerem tymczasowym, pakiety GB oraz ważność konta możesz aktywować. W dniu przeniesienia wszystko xostajlnie na nowym numerze.

 

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 67
  • 0

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

Mam jeszcze kilka pytań 

7. Czy doładowując przykładowo po 5 zł przez apkę za każdym każdym razem będę dostawał bonusy w postaci gigabajtów 2.5 GB +10 GB, które będą ważne przez rok?

8. Wracając do pytania 2) to jest tylko przez pierwszy rok? Później już to nie będzie obejmować? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

2 x tak.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

@PanNikt dokładnie jak napisane przez Ciebie.

Warto jeszcze aktywiwać pakiet 300 GB na rok. Jak raz w miesiącu doładujesz numer kwotą 5 zł, to możesz dostać pakiet 25 GB co miesiąc przez 12 miesięcy. Pakiet 25 GB sumuje się z pakietem GB z doładowań.

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/do-31-01-2024-r-Promocja-300-GB-za-darmo-przez-rok-w...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

Bonus będzie ważny do końca początkowego roku. Nie rok od doładowania. Jak rok się skończy, można przedłużyć, ale bez przedłużenia bonusy będą na kilka dni.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 67
  • 0

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

Teraz tak to rozumiem, że na start dostaje rok ważności konta razem z gigabajtami. Doładowuje sobie konto wedle własnych potrzeb internetu bądź dzwonienia i smsowania. Gdy będzie zbliżać się okres koniec roku to wbijam sobie kod na 365 dni za 30 zł i korzystam sobie dalej tak samo przez kolejny rok. Gdybym tego nie zrobił gigabajty byłyby ważne kilka dni a nie kolejny rok. Dobrze rozumiem? Pokręcone to trochę 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Przeniesienie numeru z Play do Orange Free na kartę

@PanNikt proponuję po przeniesieniu numeru skorzystać z poniższego sposobu aktywowania pakietów GB:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferta-na-kart%C4%99/Najlepsza-oferta-dla-serwisu/m-p/379706#U379667

Nie ma już co prawda jednej z promocji 100 GB za doładowanie za minimum 10 zł, ale zawsze nadal sporo GB możesz uzyskać.