Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet mobilny LTE około 150 GB

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 106
  • 0

Internet mobilny LTE około 150 GB

@ketrasaArturzaciekawiła mnie oferta Orange Flex ale mam dwa pytania na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.

1. Czy dodatkowa karta SIM we Flexie jest płatna czy darmowa? Trzeba ją zamawiać na samym początku czy można w trakcie trwania planu? Jak można ją odebrać? Chcę mieć dwie lub trzy karty.

2. Można mieć kilka kart SIM ale to jest wraz ten sam numer więc jak to wygląda w przypadku transferu? Załóżmy, że w danej chwili karta Orange (nie Flex) osiąga powiedzmy 40 mbp/s downloadu (prędkość pobierania). Orange Flex korzystając z tego samego nadajnika osiągnie również 40 mbp/s download'u ale jeżeli będę korzystał jednocześnie z dwóch kart SIM (flexowych) to czy ten transfer 40 mbp/s będzie podzielony pomiędzy karty Flex czy każda z dwóch kart będzie miała maksymalny download (40 mbp/s)?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18784
  • 53815
  • 739

Internet mobilny LTE około 150 GB

@Deftowski 

Ad1) maksymalnie w najwyższym planie możesz uruchomić trzy karty SIM dodatkowe i jedną główną, więc razem masz 4 katy SIM. Nie ma znaczenia, kiedy je aktywujesz, opłata nie jest pobierana. Karty SIM możesz zamówić w aplikacji, dostarczy bezpłatnie kurier lub możesz odebrać w salonie. W salonie proponuję wziąć kilka sztuk od razu, mogą się później przydać.

 

Ad2) każda karta SIM jest traktowana niezależnie, więc transfer nie jest dzielony. Możesz w różnych lokalizacjach korzystać z kart SIM. Wszystkie karty SIM mają ten sam numer, korzystają z tej samej puli GB.

Ważne, w roamingu działa tylko główna karta SIM.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 106
  • 0

Internet mobilny LTE około 150 GB

@ketrasaArtur  okej, dzięki.

To, że tylko główna karta SIM działa w roamingu to znaczy, że...? Z dawnych czasów pamiętam, że było tak, że dany operator pozwalał klientowi łączyć się z nadajnikiem innej sieci np. będąc klientem Orange mogliśmy połączyć się z nadajnikiem Play czy Plusa ale teraz to już chyba nie działa? Z kart będę korzystał w routerach na terenie centralnej Polski więc transmisja danych w roamingu nie jest mi chyba potrzebna, mam rację?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

Internet mobilny LTE około 150 GB

@Deftowski 

Roaming dotyczy wyjazdu za granice Polski. Tam działa tylko karta główna. W Polsce nie zalogujesz się do obcej sieci, nie ma takiej możliwości.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18784
  • 53815
  • 739

Internet mobilny LTE około 150 GB

@Deftowski jeśli będą karty SIM używane tylko na terenie kraju, to roaming Ciebie nie dotyczy. Z sieci operatorów konkurencji nie skorzystasz, tylko nadajniki Orange.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 352
  • 1782
  • 3

Internet mobilny LTE około 150 GB

@ketrasaArtur  Troszke bym sie nie zgadzał z tym co piszesz cytuje :Można aktywować pakiet 4800 GB na rok, czyli 400 GB co miesiąc, ale trzeba wykupić pakiet bez limitu za 35 zł miesięcznie. W tym pakiecie też są dodatkowe 25 GB, które sumują się, jeśli ich nie wykorzystasz. Razem daje to miesięcznie 425 GB.Raczej miesiecznie daje 450 GB z pakietu 400 GB plus 25 GB za uruchomienie no limit za 35 zł plus podwojna ilość za właczenie np w aplikacji mobilnej Mój Orange kolejne 25 GB daje to łacznie miesiecznie 450 GB pisze tak bo ja tak mam tylko wszystko uruchamiam przez aplikację Mój Orange nie inaczej.

Co do oferty FLEX nie bedę się wypowiadał bo jej nie lubię 😉 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18784
  • 53815
  • 739

Internet mobilny LTE około 150 GB

@Luki9 właśnie o to mi chodziło, że maksymalnie tyle GB można uzyskać. Lepiej opisałeś.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 352
  • 1782
  • 3

Internet mobilny LTE około 150 GB

@ketrasaArtur  Nie chodzi że lepiej opisałem bardzo dobrze to opisałeś tylko sie pomyliłeś a to każdemu sie zdarza bo za dużo jest tych GB które dają 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1664
  • 5757
  • 67

Internet mobilny LTE około 150 GB

@Deftowskimozna nawet więcej GB miesięcznie mieć (ponad 150GB miesięcznie a łącznie ponad 1 TB)  w obecnej ofercie na kartę odpowiednio korzystając z aktualnych promocji z wymiana startówki za 5 zł co 3-6 miesięcy i tylko raz doładowując za 5 zł.

3 Miesiące to bez problemu z 1 TB a dlużej zależy jak ukladu  darmowych promocji w szczególności przyszłych darmowych NL.

Przy dwóch doładowaniach za 5 zł . Do przedłużania GB z 411 (przegródka bonusowe GB za doładowania) używamy NL za 1 zł aż spadnie do 10 zł i promocja 4800GB z promocyjnym NL cyklicznym za 15 zł ( 10 zł z konta 5 zł z kredytu)  da 825 GB na 2 miesiące przy korzystaniu w 2 miesiącu co 2 dzień z guzika zamrożonych GB.

Fleksowe niuanse są za słabe w porównaniu do możliwości OFNK.

 

Startowe 6GB, 100 GB za logowanie i po 30 dniach 200 GB za zgody wydłużamy po 60 dniach  jak potrzeba najtańszym lub darmowym NL  przy mniejszym zużyciu GB