Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie telefonów na kartę zagranicą - Czy to prawda czy kłamstwo salonu Orange?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 15
  • 0

Blokowanie telefonów na kartę zagranicą - Czy to prawda czy kłamstwo salonu Orange?

Pytałem dziś w salonie Orange chcąc zapytać o przeniesienie numeru do Orange na kartę. Okazało, że jedynie przez internet można więc już miałem wychodzić ale doradczyni mnie jeszcze na chwile zatrzymała i powiedziała, żebym sobie przeszedł na abonament ponieważ mając telefon na kartę w dowolnej sieci nie będę mógł z niego korzystać za granicą, ponieważ Polska przegrała jakąś sprawę i takie numery nie łączą się z zagraniczną siecią. Od razu mi przedstawiła ofertę na abonament ale jednak nie do końca byłem jej ufny bo przecież byłoby o takiej sprawie bardzo głośno. Wróciłem do domu i nie ma nigdzie o czymś takim żadnych informacji. Wygląda na to, że zostałem wprowadzony w błąd. A może jednak tak jest tylko to jakaś tajemna wiedza?

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13648
  • 55954
  • 664

Blokowanie telefonów na kartę zagranicą - Czy to prawda czy kłamstwo salonu Orange?

@gris Wszystkie działają, nie słyszałem o innych ustaleniach

https://www.orange.pl/view/roaming i na dole-oferta na kartę- poczytaj 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2144
  • 12069
  • 54

Blokowanie telefonów na kartę zagranicą - Czy to prawda czy kłamstwo salonu Orange?

@gris nie ma blokad dla prepaid Orange, tak na połączenia zagraniczne w kraju, jak za granicą, ewidentnie zostałeś zmylony, byś na abonament przeszedł do Orange.

Oferta na kartę w Orange | Orange Polska 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19084
  • 54902
  • 748

Blokowanie telefonów na kartę zagranicą - Czy to prawda czy kłamstwo salonu Orange?

@gris roaming w ofercie na kartę działa bez najmniejszych przeszkód. Jeżeli masz włączony roaming na numerze w ofercie na kartę, to możesz bez problemu korzystać za granicą. Przed wyjazdem warto sprawdzić. W ofercie na kartę nie działa WiFi Calling poza granicami kraju. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 15
  • 0

Blokowanie telefonów na kartę zagranicą - Czy to prawda czy kłamstwo salonu Orange?

Dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście znam zasady roamingu. Bardziej mi chodzi o praktyki jakie są w salonie. Nagabywanie na abonament pod pretekstem utraty możliwości korzystania z telefonu za granicą. Nie byłem jedyną osobą w salonie i nam wszystkim te bzdury były wciskane. Takie rzeczy podchodzą pod oszustwo i jest na to osobny paragraf. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2144
  • 12069
  • 54

Blokowanie telefonów na kartę zagranicą - Czy to prawda czy kłamstwo salonu Orange?

@gris byłeś w salonie partnerskim ? Bo tam takie praktyki to normalka, muszą utrzymać salon z czegoś, abonament to podstawa, z prepaid nic nie mają, u nas nawet nie wymieniają sim kart, bo niby nie mają, tak jak starterów prepaid Orange czy oferty FLEX, też tam takiej sim karty nie dostanie nikt, musiałem zamawiać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13648
  • 55954
  • 664

Blokowanie telefonów na kartę zagranicą - Czy to prawda czy kłamstwo salonu Orange?

@gris Cóż Ci mamy odpowiedzieć? "Agresywna sprzedaż"? Jesteśmy takimi samymi klientami operatora, więc wiemy jak się to może odbywać...Tyle, że mając troszkę więcej wiedzy i wsparcie w użytkownikach forum jesteśmy bardziej zorientowani w temacie....Co nie znaczy, że nie potępiamy takich praktyk. Nawet bardziej niż inni, bo właśnie jesteśmy ich świadomi


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2856
  • 7239
  • 189

Blokowanie telefonów na kartę zagranicą - Czy to prawda czy kłamstwo salonu Orange?

Jest to świadome wprowadzanie klienta w błąd. Orange od razu powinien zakończyć współpracę z takim partnerem. Nie wiadomo, jaki jeszcze kit potrafią wcisnąć klientowi dla zysku.