Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 8
  • 0

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

Drogie Orange,

 

Jestem byłym pracownikiem Orange Polska S.A. Kontaktowałem się z Waszą kancelarią pocztą tradycyjną (według informacji ze strony https://alumni.orange.pl) w celu otrzymania druku RP-7. Otrzymałem niestety bezrefleksyjną odpowiedź informującą mnie, że potrzebne dane powinien posiadać ZUS. Rzecz w tym, że potrzebne dane są gromadzone w ZUS dopiero od roku 2019, w chwili gdy moje zatrudnienie miało miejsce we wcześniejszym okresie.

 

Kontaktowałem się z ZUS, potrzebnych informacji tam nie ma, to były pracodawca powinien mi je dostarczyć bez zwłoki, nie później niż w terminie 7 dni od przesłania prośby.

 

Sprawę mógłbym zgłosić do inspekcji pracy, ale to tylko wydłuży załatwienie sprawy. W jaki sposób były pracownik może się z Wami skontaktować aby wyjaśnić sprawę? Czy istnieje jakiś adres e-mail? Kontakt tradycyjny z kancelarią jest nieskuteczny.

 

Będę wdzięczny za poważne podejście do sprawy.

 

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18194
  • 51956
  • 699

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

@B_SZ jako były pracownik Orange, wiesz, że to jest forum samopomocowe i tu pomagają użytkownicy użytkownikom. Przez forum raczej do byłego pracodawcy się nie dostaniesz, chyba, że ktoś z pracowników Orange Ciebie nakieruje.

Orange już od dawna nie korzysta z adresymu e-mail do kontaktu z klientem.

Jedynie pracownicy posiadają swoje służbowe adresy e-mail, ale to muszą sami udostępnić.

 

Oficjalne sposoby kontaktu z Orange:

https://www.orange.pl/view/kontakt

Bardziej jednak to dotyczy usług klientów Orange.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

@B_SZ  pr,eciez możesz iść do najbliższego  salonu Orange I tam podpytać jak pocztą  wewnętrzna korporacji przesłać podanie o przesłanie dokumentów 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17794
  • 186

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

@B_SZ  to co piszesz jest bardzo zaskakujące... były pracodawca ma obowiązek na żądanie pracownika, także byłego, wydać takie zaświadczenie i już. Stanowią o tym przepisy ustaw "o świadczeniach z ubezpieczenia społecznego".

 

 

 

PS. poproszę moderatorów o wyłączenie wątku do nowego tematu.

 

Tak na marginesie, rok który podajesz @B_SZ, jest dziwny, bo z tego co ja się orientuję, to ZUS ma dokumentację dotyczącą zatrudnienia i wynagrodzenia od momentu wprowadzenia programu PŁATNIK, a było to przed 1999 rokiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

@B_SZ  a ja znalazłem taką informację 

https://alumni.orange.pl/infolinia/

Z tego co wyczytałem, to jest specjalny nr infolinii

Screenshot_20220730-224717_Samsung Internet.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17794
  • 186

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

@agat13  odnoszę wrażenie, że @B_SZ  chciał najbardziej formalnie, czyli papierowo, a z tego co pisze i tak został zbyty. Jestem w stanie zrozumieć, że 7 dni czasami jest zbyt krótkim czasem, ale zaświadczenie się należy na żądanie i już.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

@Misiek62  infolinia jest formalna, bo jest rejestrowana i mogą powiedzieć  co dalej zgodnie z procedurą 

Informacja jest najważniejsza 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17794
  • 186

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

@agat13  obawiam się, że na infolinii dla rencistów/emerytów - byłych pracowników będzie "załatwiony" podobnie... czyli zbyty, ponieważ nie jest jeszcze "biorcą" tych świadczeń. Inaczej pewnie już by się nie ubiegał o to zaświadczenie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

@Misiek62  z tego co wiem istnieje  wewnątrz korporacji obieg dokumentów, więc może  Salon pomoże 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17794
  • 186

Kontakt z kancelarią (dla byłych pracowników Orange Polska)

@agat13  jasne, obieg dokumentów, w administracji państwowej/samorządowej jest też obowiązek przekazania sprawy do właściwego organu... tylko, że to wszystko wydłuża czas oczekiwania na załatwienie sprawy. Fakt, że podmiot wyznaczony do obsługi byłych pracowników zbył sztampową odpowiedzią "idź do ZUS, oni mają potrzebne dane"... jest kluczowy w tej sprawie... Raz jeszcze napiszę, nawet jeśliby mieli rację, że dane są w ZUS, to nie mają prawa odmówić wydania zaświadczenia. Na miejscu @B_SZ  skorzystałbym z PIP.