Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐

#228 ORANGE EKSPERT - Jak podłączyć i skonfigurować modem Livebox 3.0 - YouTube nieaktualna info o konieczności rejestracji usługi i o możliwości wyboru koloru kabla światłowodowego czy listew teletechnicznych

#224 ORANGE EKSPERT - Jak wzmocnić zasięg sieci Wi-Fi przez Wi-Fi Extender? - YouTube  Urządzenia niedostępne w sprzedaży- wycofane ze względu na technologię

#220 ORANGE EKSPERT - Jak podłączyć i skonfigurować Livebox'a 2.0? - YouTube analogicznie jak w przypadku #242 Info o LB2 i FTTH mocno nieaktualna, jak i info o konieczności rejestracji usługi i haśle "admin" do modemu


Ekspert AMA
  • 20
  • 114
  • 11

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐


@agat13 napisał(-a)

@Wiktor Znaczy w tym wątku. Kwestia, czy idziemy w  weryfikacje innych użytkowników i dyskusję, czy to tylko kwestia opisu i zgłoszenia?

To ja zgłaszam z techniki:

#91 ORANGE EKSPERT - Jak zarejestrować się w nc+ GO? - YouTube - serwis i konta wyłączone 3.11.1021roku

#106 ORANGE EKSPERT - Jak poprawnie wykonać speedtest? - YouTube - speedtest proponowany to pomiar przeglądarkowy, który jest różny dla różnych przeglądarek i niemiarodajny. Od dawna preferujemy speedtest UKE i to o nim trzeba zrobić filmik 🙂 (lub jeśli jest, wyłączyć ten ) Jest to opisane w filmie #183

#159 ORANGE EKSPERT - Jak zresetować modem Livebox 2.0? - YouTube Nieaktualna info o haśle "admin" i fakt, że modemy same już pobierają login i hasło do usługi po resecie. Nie trzeba ich wpisywać ręcznie.

#160 ORANGE EKSPERT - Jak podłączyć telefon do modemu Livebox 1.1? - YouTube Tego typu modemów nie ma już na rynku :). Można to do archiwum jako zabytek przenieść 🙂

#229 ORANGE EKSPERT - Jak zresetować FunBoxa 2.0 do ustawień fabrycznych? PJM - YouTube -Analogicznie do #159

#232 ORANGE EKSPERT - Jak zresetować modem Orange FunBox? - YouTube analogicznie #159 i #229 hasło i automatyczne pobranie loginu i hasła

#225 ORANGE EKSPERT - Podłączenie internetu w technologii światłowodowej - YouTube - mocno nieaktualne- LB3.0 i ONT w technologii FTTH



Dziękuję 👍

Odpowiedzi zamieściłem poniżej.

 

Jak zarejestrować się w nc+ GO? - film ukryty ✖️

 

Jak poprawnie wykonać speedtest? - jeszcze nie ukrywam, rozmawiamy na ten temat, bo być może odświeżymy ten temat ✍️

Jak zresetować modem Livebox 2.0? - pełna zgoda, ukrywam film ✖️

 

Jak podłączyć telefon do modemu Livebox 1.1? - sprawdzę ile takich urządzeń jeszcze jest aktywnych i wtedy podejmę decyzję ✍️

update [17.04.2023]: mało osób z nich korzysta, więc ukrywam ✖️

 

Jak zresetować FunBoxa 2.0 do ustawień fabrycznych? - pełna zgoda, ukrywam film ✖️

 

Jak zresetować modem Orange FunBox? - pełna zgoda, ukrywam film ✖️

 

Podłączenie internetu w technologii światłowodowej - pełna zgoda, ukrywam film ✖️


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐

@Marek_filmy_OE  dzięki za info i reakcję 


Ekspert AMA
  • 20
  • 114
  • 11

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐


@agat13 napisał(-a)

#75 ORANGE EKSPERT - Jak poprawnie wykonać speedtest? PJM - YouTube Speedtest proponowany jest nie po linii. Zmieniłbym na UKE.

Dodatkowo należy dołączyć filmik o speedteście dla nowej usługi Neo 2Mb/sek

 i drugi o speedteście z poziomu menu modemu FB


Neo 2Mb/sek?

 

Speedtest z poziomu FB6 - jest taka opcja faktycznie, ale czy tylko o tym robić film - pomyślę


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐

@Marek_filmy_OE , nie pospieszyłeś się zbytnio? W trakcie umów wciskane były Liveboxy 2 i FunBoxy 2, więc czy ta era zamarła, czy wkrótce umrze śmiercią naturalną? Może jeden ogólny o resecie załatwi dylemat użytkowników? Przecież tacy są nadal klientami Orange. Ja sam miałem FB2 a dali Liveboxa. Co prawda, wiem jak to się robi, ale czy wszyscy ich użytkownicy są na tyle świadomi, "co się z czym je"?


Ekspert AMA
  • 20
  • 114
  • 11

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐

Tak, wątek może nie będzie top tematem jak inne, ale nie o to tutaj chodzi 😉

Chciałem mieć z Wami takie miejsce, gdzie możecie podzielić się ze mną uwagami, zgłosić błąd a może i nawet pomysł. Jeśli coś zauważycie to po prostu dajcie mi znać.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐


@Marek_filmy_OEnapisał(-a)

Tak, wątek może nie będzie top tematem jak inne, ale nie o to tutaj chodzi 😉

Chciałem mieć z Wami takie miejsce, gdzie możecie podzielić się ze mną uwagami, zgłosić błąd a może i nawet pomysł. Jeśli coś zauważycie to po prostu dajcie mi znać.

 


@Marek_filmy_OE , potraktuj więc mój wpis jako małą uwagę😊


Ekspert AMA
  • 20
  • 114
  • 11

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐


@bronzub napisał(-a)

@Marek_filmy_OE , nie pospieszyłeś się zbytnio? W trakcie umów wciskane były Liveboxy 2 i FunBoxy 2, więc czy ta era zamarła, czy wkrótce umrze śmiercią naturalną? Może jeden ogólny o resecie załatwi dylemat użytkowników? Przecież tacy są nadal klientami Orange. Ja sam miałem FB2 a dali Liveboxa. Co prawda, wiem jak to się robi, ale czy wszyscy ich użytkownicy są na tyle świadomi, "co się z czym je"?


Filmu podmienić / zmienić nie mogę. Mogę go tylko ukryć / skasować.

Pozostają instrukcje na naszej stronie: https://www.orange.pl/view/pomoc-techniczna-internet-domowy

Zapewne zrobimy film o resecie - jeden uniwersalny dla wszystkich urządzeń.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐

@bronzub  przwdopodobnie chodzi o wyeliminowanie starych i czasem nieaktualnych filmów nie z powodu tego, że urządzeń już nie ma w obiegu, ale z powodów nieścisłości pojawiających się w treści. Nie film jest nieaktualny, a tryb postępowania. Stąd prościej ukryć film niż nakręcić nowy, który i tak za jakiś krótki czas będzie nieaktualny

Chodzi o nie wprowadzanie w błąd treścią tych, co opierają wiedzę i działanie na takich filmikach u skierować ich do aktualnych instrukcji np ja stronie Orange czy do nas 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

💡 Filmy Orange Ekspert – nieaktualne informacje, mam pytanie, chcę zgłosić błąd 🧐

@agat13  i @Marek_filmy_OE , jak Wam się chce sprawdzić, to być może w filmotece są jakieś instrukcje poprawnej konfiguracji telefonów tradycyjnych? Tak mi się o tym wspomniało, bo dawniej było sporo problemów i pojawiały się wpisy na forum, że na stronie www takie coś funkcjonowało. Nie zawsze jednak z pozytywnym skutkiem dla kogoś, kto miał problem z tymi telefonami z oferty Orange.