Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 260
  • 1643
  • 0

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?

Wypełniałem już tę ankietę ze 3 razy ale namolnie ciągle się co jakiś czas pokazuje - można coś z tym zrobić?

Clipboard01.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?


@Aśka_Mnapisał(-a)

Po analizie okazało się, że rzeczywiście nieco za duża była częstotliwość wyświetlania się ankiety. Już ją zmniejszyliśmy. To jeszcze nie docelowe rozwiązanie, bo trwają prace nad tym tematem🙂


no tak praca dość uciążliwa, bo to jest zahardkodowane w javaskrypcie -> https://static.yourcx.io/customers/924/yourcx.min.js ->

 if(((document.location.href.match(/orange\.pl/)))) 
 {
 <ciach>
"blockDaysAfterSurveyFilled":30,
"blockDaysAfterSurveyShown":{"survey":3,"allSurveys":1}}}); }

więc każda zmiana to nowe wydanie skryptu i zlecenia korpoobieg. Ten ma wersję: version 4.4.14, 04.04.2024. Chyba że tak drobna zmiana nie oznacza zmiany wersji i nowego wydania. To jeszcze gorzej.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?

@bluesmanniaki 

Mam tak samo, denerwujące 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53370
  • 620

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?

@bluesmanniaki Myślę, że nie, bo to część projektu...ale guru w tej sprawie będzie Zespół 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 260
  • 1643
  • 0

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?


@agat13napisał(-a)

@bluesmanniaki Myślę, że nie, bo to część projektu...ale guru w tej sprawie będzie Zespół 🙂


No ale ileż razy mam to samo podawać w ankiecie? Przecież to bez sensu...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 252
  • 572
  • 2

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?

Bloker reklam załatwia sprawę...


Zespół Nasz Orange
  • 1138
  • 8397
  • 23

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?

Jeżeli chodzi o ankietę, to założenie jest takie, że wyświetla się ona raz w miesiącu na podstawie cookies. Jeśli ciasteczka są czyszczone częściej, to częściej może pojawić się ankieta. To wspólny mechanizm dla całej domeny orange.pl i nie mamy tu możliwości personalizacji ustawień. Dodatkowo odpowiedzi z ankiety, to cenne źródło wiedzy 📖

Oczywiście to standardowy pop-up, więc podda się ustawieniom przeglądarki 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18434
  • 52706
  • 710

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?

Trochę częßciej wyskakuje, niż raz w miesiącu, nawet jak nie czyszczę ciasteczek. Kilka razy brałem udział w ankiecie, ostatnio odrzucam. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 260
  • 1643
  • 0

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?

Na laptopie z którego teraz piszę ciasteczek nie czyściłem chyba nigdy, no chyba że Firefox coś sam czyści ale wątpię, bo inne ustawienia są pamiętane.

Na smartfonie też mam tak samo...


Zespół Nasz Orange
  • 1138
  • 8397
  • 23

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?

@ketrasaArtur, @bluesmanniaki czyli z jaką, mniej więcej, częstotliwością macie ankietę bez czyszczenia cookies? Testowałam to niedawno i było ok, ale może coś w między czasie się wydarzyło...

Tylko na Firefox jest częściej niż powinno, czy na innych przeglądarkach też tak macie?

@Zeusek będę też wdzięczna za info od Ciebie, jeżeli tak się dzieje bez czyszczenia plików - jaka przeglądarka, i jak często.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 260
  • 1643
  • 0

Czy pytanie o wypełnienie ankiety można jakoś wyłączyć?


@Aśka_Mnapisał(-a)

Jeżeli chodzi o ankietę, to założenie jest takie, że wyświetla się ona raz w miesiącu na podstawie cookies. Jeśli ciasteczka są czyszczone częściej, to częściej może pojawić się ankieta. 🙂


Z tego wynika, że co najmniej raz w miesiącu pojawi się komunikat o ankiecie? Szczerze mówiąc to dość dziwne podejście, żeby użytkownik co miesiąc wypełniał taką ankietę - co się może zmienić po miesiącu??? Jeszcze rozumiem, gdy ktoś konsekwentnie odmawia wypełnienia ankiety ale gdy wypełni to powinno to być zapamiętane (w ciasteczkach?) i nie ponawiane dłuższy czas.