Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zmiana taryfy przez Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

zmiana taryfy przez Orange

Dzień dobry,

Orange poinformował mnie SMS-em, że od dzisiaj moja taryfa to Orange Free na kartę. Do tej pory miałam Orange YES. Nie zamierzałam dokonywać zmiany, ani jej nie zlecałam. Po szczegóły odsyłana jestem na stronę orange.pl. Niestety nie potrafię znaleźć czym ta zmiana została podyktowana. Czy ktoś się orientuje w tym temacie? Na pewno nie jest to odosobniony przypadek. Osobie z mojej rodziny również zmieniono taryfę bez jakiegokolwiek udziały z jej strony.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

zmiana taryfy przez Orange

@ketrasaArtur porónaj komunikat który jest wątku który wrzuciłem a ten który ty wrzuciłeś to trochę dwie różne sprawy. Jeśli operator chce mocno ograniczyć taryfę to najpierw wyłącza możliwość na nią zmiany ("twój" komunikat) jednocześnie pozostawiając bez zmian klientów którzy już ją mają. Tak jest w przypadku np nowe-go: od długiego czasu nie można już na nią przejść, ale dopiero teraz (11,12/2019) operator rozpoczął jej faktyczną likwidację.

Pamiętałem tego newsa bo sam mam dwa numery z nowe-go i myślałem, że tą drugą była YES (ale okazało się że smart) i dlatego podrzuciłem tamten wątek. Po ustaleniu że w grę wchodzi YES to uważam, że należy sprawdzić w bok co się stało i dlaczego.

@KP18 skoro wyjaśniło się że miałaś smart to tamten news wyjaśnił tę kwestię...

 

I dla oszczędzających kliki bezpośrednia informacja od orange:

https://www.orange.pl/omnibook/odwolanie-regulaminow-i-cennikow-oraz-regulaminow-promocji-i-uslug-do...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

zmiana taryfy przez Orange

Jestem w stanie zrozumieć, ze taryfa jest likwidowana, natomiast nie rozumiem, dlaczego nie zostałam o tym odpowiednio powiadomiona. W orange jestem już bardzo długo. Spotkałam się z likwidacją taryfy, która polegała na tym, że nie można już było jej wybrać, ale dotychczasowi użytkownicy mogli korzystać, do czasu aż sami przeszli na inną. Dlaczego teraz dokonano tego niejako automatycznie, czy jest na stronie orange.pl jakiś dokument na ten temat? Niestety strona orange nie jest dla mnie (i nie tylko) wystarczająco czytelna.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

zmiana taryfy przez Orange

@KP18 tu jest trochę o tym więcej

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Koniec-Nowe-Orange-Go-i-Orange-Smart-na-kart%C4%99/m-p/15749...

 

Smutne, że operator tak się przykłada do informowania o zmianach w ten sposób 😞

 

edit: wspomniałaś że miałaś YES - a powyższy komunikat dotyczy innych taryf. Proponuję skontaktować się z operatorem (np przez czat) i to wyjaśnić, bo wygląda to podejrzanie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

zmiana taryfy przez Orange

Pewnie Orange przy likwidacji oferty od razu robi całkowicie porządki i nie chce trzymać klientów, którzy jeszcze chcą zostać, wiec z automatu przenosi.

Faktycznie, komunikaty są prawie że utajnione i nie każdy je zauważa.

Komunikat o likwidacji YES już jest dostępny na stronie od sierpnia 2019r. ale tak ukryty, że nawet konsultancji z BOK nie wiedzą o tym.

Tu link: https://www.orange.pl/omnibook/odwolanie-regulaminu-uslugi-zmiana-taryfy-na-orange-yes?_ga=2.3749309...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

zmiana taryfy przez Orange

@ketrasaArtur ten komunikat dotyczy wycofania możliwości ZMIANY taryfy na YES. Z tego co pisze autorka to zmieniono jej taryfę na ofnk.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

zmiana taryfy przez Orange

Niestety Orange promuje Flexa usuwając taryfy w Orange na kartę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

zmiana taryfy przez Orange

@spiro dla mnie ten komunikat jest równoznaczny z likwidacja taryfy YES. Jest to niestety tak sprecyzowane, że można wyciągać rożne w wnioski z tego komunikatu. Na stronie Orange znalazłem ofertę YES, ale po kliknięciu na link kieruje mnie do Orange Free na kartę.

 

@DawidOrange  Do oferty na kartę w tym roku Orange nie dał żadnej sensownej świątecznej promocji. Do Flex co chwilę są dokładane.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

zmiana taryfy przez Orange

Zmiana dotyczy taryfy Smart. Yes mam na innym numerze i tutaj nie zmieniono taryfy. Przepraszam za zamieszanie. Niemniej jednak jestem rozczarowana polityka informacyjną orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

zmiana taryfy przez Orange

@KP18 podejrzewam, że z czasem i z taryfy YES będzie przeniesienie do FREE. Powrót do YES nie jest już przecież możliwy.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

zmiana taryfy przez Orange

@ketrasaArtur porónaj komunikat który jest wątku który wrzuciłem a ten który ty wrzuciłeś to trochę dwie różne sprawy. Jeśli operator chce mocno ograniczyć taryfę to najpierw wyłącza możliwość na nią zmiany ("twój" komunikat) jednocześnie pozostawiając bez zmian klientów którzy już ją mają. Tak jest w przypadku np nowe-go: od długiego czasu nie można już na nią przejść, ale dopiero teraz (11,12/2019) operator rozpoczął jej faktyczną likwidację.

Pamiętałem tego newsa bo sam mam dwa numery z nowe-go i myślałem, że tą drugą była YES (ale okazało się że smart) i dlatego podrzuciłem tamten wątek. Po ustaleniu że w grę wchodzi YES to uważam, że należy sprawdzić w bok co się stało i dlaczego.

@KP18 skoro wyjaśniło się że miałaś smart to tamten news wyjaśnił tę kwestię...

 

I dla oszczędzających kliki bezpośrednia informacja od orange:

https://www.orange.pl/omnibook/odwolanie-regulaminow-i-cennikow-oraz-regulaminow-promocji-i-uslug-do...