Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

usługa kidzinmind - ku przestrodze

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

usługa kidzinmind - ku przestrodze

W ostatnim czasie miałem problem z tą automatycznie aktywowana usługą prawdopodobnie poprzez orange. Zorientowałem się że coś jest nie tak bo zniknęły środki które były na karcie po doładowaniach.  

Mam kartę w taryfie oFree która jest używana tylko do internetu i jest cały czas w routerze. Dziwnym trafem  w lipcu 2018 została włączona płatna usługa poprzez sms flash czyli jak napisała Pani Natalia na czacie orange - "pojawiła się na ekranie telefonu propozycja włączenia takiej usługi i wystarczyło wcisnąć "ok", aby się aktywowała”.

 

Środki zostały od razu zwrócone w trakcie składania reklamacji, tak jakby ta Pani wiedziała o co chodzi ale twierdzi że usługa została aktywowana przez użytkownika numeru.

 

I teraz pytanie na które nie uzyskałem odpowiedzi a mianowicie w jaki sposób aktywowała się ta usługa jeśli karta sim była w routerze?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

usługa kidzinmind - ku przestrodze

Jeśli karta jest w routerze i udostępniasz połączenie przez wifi lub kabel, to każde podłączone urządzenie (telefon/komputer/tablet/telewizor z funkcją smart itp) mogło aktywować usługę. Nie ma potrzeby wpisania jakiś danych czy numer telefonu karty sim. Wystarczy kliknięcie przycisku na odpowiedniej stronie. Uzyskać adres www jest trudno (musiałbyś zbierać logi na routerze lub na urządzeniach), ale datę i godzinę aktywacji powinni podać Ci na BOK.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

usługa kidzinmind - ku przestrodze

Jeśli karta jest w routerze i udostępniasz połączenie przez wifi lub kabel, to każde podłączone urządzenie (telefon/komputer/tablet/telewizor z funkcją smart itp) mogło aktywować usługę. Nie ma potrzeby wpisania jakiś danych czy numer telefonu karty sim. Wystarczy kliknięcie przycisku na odpowiedniej stronie. Uzyskać adres www jest trudno (musiałbyś zbierać logi na routerze lub na urządzeniach), ale datę i godzinę aktywacji powinni podać Ci na BOK.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

usługa kidzinmind - ku przestrodze

tak jak piszesz sieć jest udostępniana dla kilku urządzeń ale dla mnie ta wersja jeśli jest prawdziwa to jest jak abstrakcja. Niech ktoś się jeszcze wypowie.

 

A czy takie coś jest możliwe jeśli masz internet ale nie poprzez kartę sim?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

usługa kidzinmind - ku przestrodze

To zależy od operatora. W Polsce dla usług stacjonarnych tego póki co jeszcze nie ma.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

usługa kidzinmind - ku przestrodze

pawaga - A co to za usługa "kidzinmind" ??? Pierwsze słyszę! 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

usługa kidzinmind - ku przestrodze


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

usługa kidzinmind - ku przestrodze

dobrze że Piotrekk85 mnie wyręczył bo nawet nie wiedziałem;)