Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

używanie VoWifi.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 49
  • 0

używanie VoWifi.

  1. Czy używanie vowifi na nie certyfikowanych urządzenia psuje sieć? Bo chyba znalazłem błąd systemu, ale nie wiem czy się nim pochwalić.
20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

używanie VoWifi.

@szymczok1  nie, bo co ma zepsuć?? Wifi? W jaki sposób? Opisz w jakim zakresie ten błąd? 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 49
  • 0

używanie VoWifi.

ee lipa już  nie ważne, bo po przełożeniu karty z certyfikowanego telefonu do innego z funkcją VoWifi usługa normalnie działa ale tylko przez krótki czas. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 49
  • 0

używanie VoWifi.

VoWifi a nie wifi  Voice over Wifi


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

używanie VoWifi.

@szymczok1  już ktoś opisywał dokładnie takie zachowanie sprzętu.. Na krótko.. 

Wiem co to jest.. Ale jak miałoby zepsuć sieć i jaką? Dlatego pytałem zdziwiony


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 49
  • 0

używanie VoWifi.

Skoro usługa normalnie działała to po co ją blokują?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

używanie VoWifi.

@szymczok1  co mam odpowiedzieć, że taka polityka? 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 49
  • 0

używanie VoWifi.

No bo według orange urządzenia nie certyfikowane psują usługę dla innych użytkowników, czy coś takiego dlatego chyba działa to w wybranych modelach telefonów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

używanie VoWifi.

@szymczok1 historia na takie przypadki, ale to przy FTTH , repeaterach mobilnych i routerami wifi z innych regionów z dużą mocą nadawczą... 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

używanie VoWifi.

@szymczok1 moim zdanie tu bardzie chodzi, aby telefon do usługi VoWiFi był zakupiony u operatora, a nie z wolnego rynku. Dla mnie takie stawianie klienta przez Orange jest dziwne. We fiolecie usługa działa na telefonach Orange jak i z wolnego rynku.  

Co do psucia WiFi, to jakoś się z tym nie spotkałem. To nie jest duża transmisja danych i spokojnie działa również na internecie mobilnym. Nie zauważyłem drastycznego obciążenia sieci WiFi. Co do działania, to czasami trzeba chwilkę poczekać, aż nastąpi przełączenie z sygnału komórkowego na WiFi. Osobiście wolę, jeżeli telefon jest zalogowany do sieci komórkowej niż do WiFi z usługą VoWiFi. Wystarczy tylko oddalenie się od zasięgu WiFi i już jest zrywane połączenie. Taka usługa jest dobrem, jak brak jest zasięgu komórkowego lub jest bardzo słaby.