Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę..."


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę..."

gdzie z reklamacją?

sprawa dotyczy roamingu w orange.pl:

w ciągu ok. 30 sekund (przy próbie aktywowania roamingu w moim telefonie, czyli po naszemu : wciskaniu ikonki z napisem "dane komórkowe") pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę 190zł" orange.pl zwinął z mojego świeżutko doładowanego konta 189zł. Nie było żadnej transmisji danych. Nie zdążyłam nawet wyjść z głównego menu telefonu, a orange.pl taką wiadomość mi przysłał i zarekwirował owe 189zł. w 30 sekund.

nie mam nawet na koncie kasy, by się do orange.pl dodzwonić, a numery *100 oraz 510100100 (na stronie piszą, że bezpłatne) "nie działają", tj. moje sms-y nie wychodzą z mojego telefonu.

Pytanie do ludzi w temacie: gdzie z reklamacją z w/w sprawą?

Z poważaniem

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18478
  • 52898
  • 716

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&&

@mojorangeapp możesz napisać na czacie w tej sprawie. Połączenia na numer +48 510 100 100 są bezpłatne w przypadku połączeń w kraju. W roamingu musi być doliczona opłata za połączenie roamingowe. W przypadku numeru *100 połączenie w roamingu nie będzie zrealizowane, bo to numer specjalny.

W roamingu bez wykupionych pakietów GB trzeba uważać, bo każdy MB sporo kosztuje. Wystarczy, aby po doładowaniu w telefonie uruchomiła się aktualizacja i cała kasa idzie na transmisję danych.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5482
  • 184

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

No to znaczy że poza UE jesteś. Tam bardzo drogo. To że nie korzystałeś z internetu po włączeniu transmisji danych nie oznacza że Twój smartfon nie korzystał. Jak tylko dostał internetu od razu aplikacje zaczęły łączyć się z internetem. Tak działa smartfon. Oczywiście upewniłeś się ile w danym kraju kosztuje roaming przed wyjazdem.
Reklamację złóż oczywiście ale raczej po powrocie na spokojnie, jak masz dostęp do wifi, a chyba masz bo tu piszesz to połącz się z konsultantem na czacie.

 

Zawsze można też się zabezpieczyć za jedyne 15 zl

Arti_Kn_Pl_0-1714806589502.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53639
  • 625

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&&

@mojorangeapp  jeśli masz wątpliwości, a reklamacja ich nie rozwieje, napisz do Orange na adres korespondencyjny 

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem roaming 

Opisz szczegółowo i rzetelnie sprawę i poproś o wyjaśnienia. Konkretnie i spokojnie. Dostaniesz odpowiedź wiążącą po analizie 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 139
  • 506
  • 3

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

Reklamacja nic nie da. Internet spoza EU jest rozliczany co 100k , a każde 100 kB jest bardzo drogie. Na bilingu pewnie będzie setki takich sesji.... Wielokrotnie widziałem biling na 10 stron, po 1 min używania internetu...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Czat/asystent/robo jest do niczego. Porażka totalna. Już pięć razy odsyłał mnie do kontaktu telefonicznego. Wpisać można tylko kilka słów, a nie opisać całą sytuację, żadnej ikony "spinacza", by dołączyć prosty opisowy załącznik pdf. Kicha. Tą drogą właśnie IA nas weryfikuje i odrzuca. Nie można się skarżyć - świat Orange Polska S.A, to kraina miodem płynąca. Na słowa: reklamacja i wniosek asystent MAX się odłącza.

Wygląda na to, że Orange Polska S.A. nie daje możliwości reklamacji drogą elektroniczną. Pozostaje tylko droga poczty tradycyjnej.

Pozdrawiam


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18478
  • 52898
  • 716

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

@atlas_cudow napisz kilka razy na czacie: "Proszę o połączenie z konsultantem". Nie opisuje sytuacji MAX-owi. Przy połączeniu z konsultantem, będzie również dostępny spinacz, aby dodać załącznik z Twoim opisem zaistniałej sytuacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53639
  • 625

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

@mojorangeapp  dobrze, a właściwie jedynie słusznie jest dzwonić w dni robocze. W godzinach poza nimi Max nie przełączy, bo nie ma do kogo..


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 500
  • 905
  • 3

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

Z tym hasłem "zagrabione" to lekka przesada... Trzeba wiedzieć, jakie ma się warunki na korzystanie z internetu poza ojczyzną... A widzę, że tutaj brak TOTALNY takiej świadomości!!! 😋