Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

możliwa próba wyłudzenia danych


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

możliwa próba wyłudzenia danych

Miałam dzisiaj dziwny telefon. Pani się przedstawiła, nie powiedziała skąd dzwoni. Strzeliłam, że to Orange. Właścicielem mojego numeru jest moja mama wiec zapytała, czy rozmawia z nią. Często jest taka sytuacja, ale wtedy mówię, że mama jest pod drugim numerem i konsultanci nie mają z tym  problemu. Pani wydała się zdezorientowana, jakby nie miała tego numeru. Wtedy zapytałam skąd dzwoni i powiedziała, że z Orange. Zapytała czy w sobotę będziemy razem, żeby mogła zadzwonić pod mój numer i porozmawiać z moją mamą.  Powiedziałam, że nie ma takiej możliwości. Wtedy Pani powiedziała, że szkoda i się rozłączyła. Myślę, że powinni Państwo o tym wiedzieć, jeżeli rzeczywiście ktoś się pod was podszywa, ta rozmowa była bardzo dziwna i niestandardowa.

 

 

___________________

*Post poddany edycji - moderator Wojciech.

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2028
  • 5495
  • 184

możliwa próba wyłudzenia danych

Tak, trzeba być czujnym. Natomiast mógł to być konsultant Orange z firmy zewnętrznej, która nie ma dostępu do systemów Orange i bazuje na tym co ma. Mógł być też mniej rozgarnięta konsultant, lub po prostu nowy, ale trzeba uważać bo równie dobrze ktoś mógł mógł się podyszwać.
Orange wie o takich próbach podszywania sie, ale niewiele może zrobić, dlatego ja w ogóle nie rozmawiam z konsultantami telefonicznymi na temat moich umów, nie tylko z Orange.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13155
  • 54044
  • 635

możliwa próba wyłudzenia danych

@voldzia Dzięki za ostrzeżenie. Nie Ty jedna masz problem

Próba wyłudzenia danych wrażliwych przez telefon (eporady24.pl)

W tym artykule jest dokładnie wyjaśnione co i jak robićw podobnej sytuacji

Możesz zgłosić to jako skargę do Orange i tam już rozpatrzą sprawę nadając jej rangę incydentu bezpieczeństwa. Musisz jednak dokładnie podać z jakiego numeru i kiedy dzwoniono na jaki numer. To podstawa


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18574
  • 53179
  • 720

możliwa próba wyłudzenia danych

W czasie wydzwaniania na nasze numery różnych osób, które chcą wcisnąć panele, garnki, to jakieś medykamenty trzeba uważać. Z Twojego opisu @voldzia wynika, że to mogła być firma zewnętrzną działającą na potrzeby Orange. Jeżeli nie zamieżasz przedłużać lub podpisywać umowy, to nie ma potrzeby kontynuować takiej rozmowy. Nie mniej trzeba być czujnym.

Anonim

Nie dotyczy

możliwa próba wyłudzenia danych

Dokładnie. Sama kiedyś pracowałam w podobnej firmie. To były jeszcze czasy przed rejestracją numerów a dzwoniliśmy do prepaidów. Żadnego wglądu w dane klienta. Ogólnie proces zwierania umowy wyglądał tak, że zamówienie pisaliśmy normalnie na kartce, przekazywaliśmy do leadera on dopiero do centrali operatora jakoś elektronicznie to przekazywał. I dopiero tam ktoś wprowadzał to w system. Ogólnie jestem zdania, że jak robić umowę przez telefon to przez samodzielny kontakt z BOK.

Anonim

Nie dotyczy

możliwa próba wyłudzenia danych


@voldzianapisał(-a)

Miałam dzisiaj dziwny telefon. Pani się przedstawiła, nie powiedziała skąd dzwoni. Strzeliłam, że to Orange. Właścicielem mojego numeru jest moja mama wiec zapytała, czy rozmawia z nią. Często jest taka sytuacja, ale wtedy mówię, że mama jest pod drugim numerem i konsultanci nie mają z tym  problemu. Pani wydała się zdezorientowana, jakby nie miała tego numeru. Wtedy zapytałam skąd dzwoni i powiedziała, że z Orange. Zapytała czy w sobotę będziemy razem, żeby mogła zadzwonić pod mój numer i porozmawiać z moją mamą.  Powiedziałam, że nie ma takiej możliwości. Wtedy Pani powiedziała, że szkoda i się rozłączyła. Myślę, że powinni Państwo o tym wiedzieć, jeżeli rzeczywiście ktoś się pod was podszywa, ta rozmowa była bardzo dziwna i niestandardowa.

 

 

___________________

*Post poddany edycji - moderator Wojciech.


Sprawa jest prosta, nie podaje się danych osobowych i dodatkowych numerów, nawet naj dzwoniący zna nasze dane, to może to być próba oszustwa, więc warto skorzystać z Infolinii Operatora, jeśli się chce przedłużyć umowę, lub wprowadzić jakieś zmiany w usługach. Czasem dzwonią firmy pokrewne czy współpracujące z Orange, ale trudno to zweryfikować, bo nr telefonu można wygenerować w internecie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

możliwa próba wyłudzenia danych

Do mnie też jakiś czas temu (koniec października) dzwoniła Pani niby z firmy zewnętrznej współpracującej z Orange i proponowała przedłużenie umowy na światełko (która to u mnie kończy się w styczniu 2023!!!), po informacji z mojej strony że nie mam możliwości przedłużenia gdyż umowa kończy się za rok z hakiem, a jak przedłużam to tylko osobiście online, po prostu się rozłączyła 🤔. Zablokowałem numer i wysłałem raport do Hiya, nie dalej jak kilka dni temu ów numer próbował się dobijać do mnie (ale już na ekranie wyskoczyło oprócz tego że zablokowany to z info od Hiya że to "Potencjalne oszustwo").

Anonim

Nie dotyczy

możliwa próba wyłudzenia danych

@slav72  więc jednak oszuści działają, ba teraz przed świętami, będzie ich wysyp.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

możliwa próba wyłudzenia danych

@Anonim  tak działają, działają i faktycznie przed świętami/końcem roku to się szczególnie nasila, najważniejsze to być czujnym i zachować zdrowy rozsądek w tego typu sprawach.

Anonim

Nie dotyczy

możliwa próba wyłudzenia danych

Ogólnie w dzisiejszych czasach jest pełno zagrożeń związanych czy to z wyłudzeniem danych czy np. włamaniem na konto bankowe. Trzeba być czujnym i warto ostrzec szczególnie starszych bliskich.