Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zużycie danych przez system operacyjny android

Anonim

Nie dotyczy

Zużycie danych przez system operacyjny android

@Evadi 

To  trzeba w ustawienia synchronizacji i powyłączać automatyczne aktualizacji sklepu i wiele innych rzeczy na swoim koncie Google.


Zespół Nasz Orange
  • 1100
  • 7674
  • 79

Zużycie danych przez system operacyjny android

cześć @aro87🙂
Czy któryś z powyższych wpisów pomógł w rozwiązaniu Twojego problemu? Jeżeli tak, to zachęcam Cię do oznaczenia odpowiedzi najbardziej pomocnej, jako rozwiązanie. Ułatwi to innym użytkownikom odnalezienie właśnie Twojego tematu i szybsze rozwiązanie problemu:)

Pozdrawiam,
Rafał


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 37
  • 42
  • 1

Zużycie danych przez system operacyjny android

Ja bym sugerował sprawdzić jakie aplikacje masz zainstalowane i wyrzucić te niepotrzebne. Doatkowo możesz wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji z Google Store.

Anonim

Nie dotyczy

Zużycie danych przez system operacyjny android

Pisałem w innym temacie, to napiszę i tutaj, OS Android żre dane tak mocno jak się korzysta z LTE przykładowo, po wi-fi jest podobnie, choć tam Android ciut mniej je, inny typ transmisji po prosu, nie winny Orange, może troszkę, jak dużo się korzysta z LTE to Operator nie ważny OS Android je prawie tak samo, co dziwne bez brandu miej telefony zjadają danych, ja mam 10 GB na miesiąc lub więcej więc niech tam i Android je 1 GB, dużo tak poza tym zależy od softu telefonu, jeden miej gada w sieci a drugi więcej, często jakaś aktualizacja oprogramowania z bugiem, ba brand niedopracowany i dane uciekają czy telefon muli.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Zużycie danych przez system operacyjny android

Najczęstszą przyczyną są nieudane aktualizacje aplikacji systemowych po ipv6. Ew. przesyłanie "anonimowych" statystyk.
Anonim

Nie dotyczy

Zużycie danych przez system operacyjny android

Wypada dodać że Google Play i pokrewne jej usługi też poprzez OS Android ciągną dane, inwigilacja czy inne takie, nie da się ograniczyć OS Android w zjadaniu danych, Sklep Play bez aktualizowania ustawić, ograniczyć dane aplikacji, co się da, coś się zmniejszy transfer, ale na duże oszczędności nie liczcie.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 39
  • 0

Zużycie danych przez system operacyjny android

tak, ja mam to samo prawdopodobnie, ale tym razem tylko z google play, bo z tego najwięcej korzystam, zawieszają mi się aplikacje, ciężko mi się połączyć i mam to samo na androidzie.

 

Ciężko mi się serfuje po stronach google play.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 105
  • 0

Zużycie danych przez system operacyjny android

Poszukajcie w ustawieniach zakładki "użycie danych"  i dajcie  ogranicz pobieranie danych w tle. 

Anonim

Nie dotyczy

Zużycie danych przez system operacyjny android

andrzejno1 wypadało by reset do fabrycznych ustawień zrobić, kopia danych i jazda, ja tak robię co 3 lub 6 miesięcy, zależy jak mocno eksploatuję telefon i Androida, po restarcie do fabrycznych ustawień telefon znowu działa jak dopiero kupiony, dane w chmurce trzymam i co jakiś czas kopia na Laptopa, jakaś wpadka to szybko to odtworzę, tak na koniec jak liczycie ile danych ubyło to ograniczenie włączyć na dane, Google poustawiać by nie aktualizowało nic, nie śledziło, tam masa ustawień, ale czy wszystko się da wyłączyć to wątpię, to tak jak Windows 10, jawna czy nie ale jest Inwigilacja.