Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zużycie danych przez system operacyjny android


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 47
  • 1

Zużycie danych przez system operacyjny android

Witam,

po wymianie telefonu (Motorola G 3gen) i karty na nową zauważyłem duże zużycie danych przez "system operacyjny android", chodzi o pobór w tle. Zużycie następuje, gdy korzystam z aplikacji np. jeżeli zużyję 10mb przy przeglądaniu facebooka, to dodatkowo tyle samo lub więcej zużywa system operacyjny android. Zużycie praktycznie jest podwójne - aplikacja+system operacyjny. Kilkuminutowe korzystanie generuje duzą ilość zużytych mb, podczas, gdy na drugim telefonie w T-Mobile przy przeglądaniu tych samych stron/aplikacji jest mniejsze o ponad połowę. Próbowałem już wszystkiego - wyłączona synchronizacja, pobieranie danych w tle, lokalizacja, telefon był też zresetowany do ustawień fabrycznych, dalej to samo. Problem nie występuje po zmianie karty na T-mobile czy podczas korzystania z wi-fi. Nie chcę wydawać osądów, ale według mnie wina leży po stronie karty Orange.  Czy spotkał się ktoś z takim problemem?

18 ODPOW. 18

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Zużycie danych przez system operacyjny android

Każdy telefon pobiera okresowo aktualizacje z sieci, przy czym pobieranie nie jest jednakowe w każdej sieci. Przełącz sobie na aktualizacje tylko przez wifi i będzie koniec zmartwienia.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Zużycie danych przez system operacyjny android

Wejdź w punkty dostępowe. Wybierz Orange Internet, i sprawdź czy następujące opcje są tak ustawione (jeśli nie to zmień je na takie ustawienia):

  1. APN na internet
  2. Protokół APN na IPv4.

Zapisz zmiany w punkcie dostępu. Zaobserwuj czy pomogło 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 47
  • 1

Zużycie danych przez system operacyjny android

Jozefg, takie ustawienie miałem od początku korzystania z telefonu - problem nie był związany z aktualizacjami, a z wykorzystaniem danych podczas używania aplikacji.

 

Jarku, 

bardzo dziękuję za Twoją poradę, pomogło. Można normalnie korzystać z aplikacji i pobór danych jest ok.

Telefon domyślnie pobrał ustawienia:

APN: internetipv6

Protokół: IPv6

 

mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Opis konfiguracji internetu na stronie Orange jest również podany z IPv6. Co może być powodem takiego poboru danych przy takiej konfiguracji?


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Zużycie danych przez system operacyjny android

Niestety, nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale nie jesteś jedynym, którego objął ten dziwny "błąd". Jak dobrze pamiętam, dotyczy on zdaje się tylko telefonów Samsunga (jak czytałem o takich sytuacjach, nie znalazłem informacji o innych producentach, być może efekt skali [Samsungów jest najwięcej]) z Androidem, gdy ustawiony jest ten punkt dostępu - tak jakby ich oprogramowanie gryzło się jakoś z naszą kartą SIM.

Może @Remi wie, czemu tak się dzieje, bo to zdaje się także jego telefonu dotyczyło 🙂

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 47
  • 1

Zużycie danych przez system operacyjny android

Niestety, problem powrócił. Na piv4 i ipv6 zużycie praktycznie jest takie samo. Bardzo dużo zużywają same aplikacje+system operacyjny android. Do telefonu przełożona była karta z T-Mobile i tam problemu nie ma. Czy znalazł ktoś jeszcze jakieś inne rozwiązanie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Zużycie danych przez system operacyjny android

Pokaż screen jakie aplikacje.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zużycie danych przez system operacyjny android

Witam mam ten sam problem.
Screenshot_2017-04-25-18-15-33.png
Anonim

Nie dotyczy

Zużycie danych przez system operacyjny android


mateuszitm napisał(-a):
Witam mam ten sam problem.

@mateuszitmTylko jaki to telefon marka i model ?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zużycie danych przez system operacyjny android

Witam

Czy komuś udało się rozwiązać ten problem. Mnie również on dotknął. W ciągu tygodnia znika ponad 300MB danych które pobiera sobie aplikacja (?) "System operacyjny android". Wystepuje on tylko w telefonie Xperia XA. W innych modelach jakie posiadam (m.in. Xperia L, Xperia M4 Aqua) tego problemu nie ma. Mało tego że ten "pasożyt" wciąga dane, to jeszcze drenuje baterie (występuje jako druga w kolejności aplikacja zużywająca energię). Wpadł już może ktoś na jakieś rozwiązanie?

 

Pozdrawiam

Michał