Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Znikające pieniądze z konta


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Znikające pieniądze z konta

Witam. Ostatnio kończyla mi się ważność konta więc doladowalam za 40 zł + wróciły mi się zablokowane środki ok. 6 zł. Miałam z poprzedniego pakietu internetowego w Orange na kartę 9gb z 30gb (jakoś tydzień temu). Nagle zniknęły mi pieniądze z konta, przyszedł sms informujacy, ze moje konto jest puste. Nie przyszedł żaden sms (tak jak zawsze) że zostalo mi ileś tam MB lub że moja usługa została dezaktywowana. Nic, po prostu cisza. Co mam w takiej sytuacji zrobić? dlaczego tak się stało? Jak zawsze mnie informowano o wszystkim tak dzisiaj nic.. jest to druga taka sytuacja w odstępnie około pół rocznym.

7 ODPOW. 7

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Znikające pieniądze z konta

W pierwszej kolejności sprawdź na stronie orange.pl logując się lub tworząc nowe konto. Tam powinna być informacja, na co to zostały wykorzystane środki. Pakiet internetowy, o którym piszesz z poprzedniego tygodnia, zapewne też stracił ważność, tak jak środki z konta. Ten pakiet nie jest zwracany, tak się dzieje tylko ze środkami z konta głównego.

Jeżeli posiadasz taryfę Orange Free na kartę, to po doładowaniu otrzymujesz bonus. Jednakże on nie jest przyznawany od razu, a maksymalnie do 24 godzin. Gdy był włączony Internet, to bardzo możliwe że na niego zostały wykorzystane środki.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Znikające pieniądze z konta

Mam taryfę Orange yes. Zawsze wybieram sobie pakiet 30gb za 30 zł na 30 dni. Resztę mam bez limitu (sms, rozmowy w Orange itp) po północy korzystając z transmisji przyszła wiadomość że mam puste konto. Nie przyszła wiadomość o wykorzystaniu wszystkich środków jak co 30 dni lub ich małej ilości. Dopiero dziś koło godziny 8/9 przyszedł sms od Orange że wykorzystano wszystkie dostępne środki internetu. Powinno mi przyjść zaraz po, tak jak zawsze a nie że kilka godzin później. Na dowód zdjęcia smsow.
Screenshot_20171228-080401.png

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Znikające pieniądze z konta

Tu dowód drugi
Screenshot_20171228-002401.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Znikające pieniądze z konta

Usługi są wyłączane po północy dopełniając do końca ostatniego dnia - tak wynika z zasad kodeksu cywilnego. Aktywowałaś usługę 27.11, trzydziesty dzień mijał 27.12 o 5:46, dopełniając do północy zostało to wyłączone zeszłej nocy. Smsy w godzinach nocnych nie są wysyłane. W regulaminie usługi http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004605/4105431624.pdf też nie ma gwarancji otrzymania natychmiast smsa.

Jeśli uważasz, że jest coś nie tak, złóż reklamację np przez czat http://orange.pl/kontakt


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Znikające pieniądze z konta

Kolejny dowód.. zawsze wszystko przychodzi po wykorzystaniu środków i informowali o zakończeniu usługi. W ostatnich dniach to się nie zdarzyło.


Screenshot_20171228-175123.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Znikające pieniądze z konta

Musisz odróżnić dwie sytuacje:
- kiedy wykorzystujesz limit danych i włącza Ci się lejek a znajdujesz się w okresie ważności pakietu - ten sms jest "obiecany" i jest zwykle "od razu" (to ostatnie screeny)
- kiedy upływa ważność pakietu (czasowa) a GB/dane były jeszcze nie wykorzystane - tu w godzinach nocnych smsy nie są wysyłane (wcześniejsze screeny)

 

Naprawdę napisz na czacie, można uda się zwrócić część środków lub uruchomić Ci pakiet za free lub inne opcje. Każda taka sprawa jest indywidualnie realizowana.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Znikające pieniądze z konta

Jakoś dawniej były wysyłane pomimo wszystko, a akurat wtedy kiedy znikają pieniądze z konta to już nie 😉 chyba czas przenieść numer do innej sieci