Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmień swój numer - zmiany

Anonim

Nie dotyczy

Zmień swój numer - zmiany

Kwestia tej bezpłatnej zmiany numeru z powodu uciążliwości będzie jak się domyślam rozpatrywał dział reklamacyjny. Według swojej jakiejś wewnętrznej procedury. 

 

Dodam jeszcze, że dla mnie osobiście zmiana numeru nawet za darmo to nie jest wyjście. Posiadam go od jakiś 15 lat. Jestem do niego przywiązana.  Mam go podane w wieku miejscach. Nawet jakbym za darmo dostała inny to bym miała sporo odkręcania. Więc średnia to dla mnie alternatywa. Mam ustawione w telefonie automatyczne odrzucanie numerów spam naprawdę nieźle się to sprawdza. Przychodzi tylko powiadomienie kto dzwonił. Mam ustawiony w dyskretny dzwonek SMS więc nie jest do dla mnie uciążliwe. 

 

Zmiana numeru nie gwarantuje, że przez problem się nie powtórzy. Ja już chyba do tego przywykłam. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18454
  • 52766
  • 713

Zmień swój numer - zmiany

Da się zauważyć, że numery, które był aktywowane jakieś 10 lat temu lub wcześniej (pod warunkiem, że właściciel dba o jego czystość) są mniej narażone na otrzymywanie połączeń niechcianych niż otrzymywane obecnie. Teraz nigdy nie wiadomo po kim otrzyma się numer przywrócony do puli numerów wolnych i gdzie właściciel go udostępniał. Miałem numer po lekarzu: XY4 X84 XYX, całkiem fajna kombinacja i łatwo mi się go zapamiętało, ale musiałem z niego zrezygnować. Po trzech latach miałem dość odbierania połączeń od pacjentów. Najgorzej, że numer jest zarejestrowany na portalach lekarskich, a do właściciela takiego portalu praktycznie nie da się dotrzeć, aby poprosić o usunięcie z portalu. 

W takich przypadkach zmiana numeru nawet bezpłatna jest loteria. Operator nie jest w stanie zapewnić, że nowy numer może być czysty od historii po poprzednim właścicielu. Pula nowych jest powiększana nieznacznie.

Ciekawe, czy w pewnym momencie nie zostaną wprowadzone numery 10-cio cyfrowe.

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Zmień swój numer - zmiany

@ketrasaArtur , ja też mam po jakimś "doktorku", który chyba jechał na pożyczkach. Zwykle to były oferty dla niego, ale skutecznie odpędziłem jego "ulubieńców". A ostatnio, odciąłem komuś "dopływ złej krwi" w MultiBoxie, jak go zblokowałem w ustawieniach telefonu. Jak nie korzysta się z MultiBoxa, to zrezygnować.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3219
  • 7500
  • 136

Zmień swój numer - zmiany


@Anonimnapisał(-a)

 

Pokaż szczegóły

Kwestia tej bezpłatnej zmiany numeru z powodu uciążliwości będzie jak się domyślam rozpatrywał dział reklamacyjny. Według swojej jakiejś wewnętrznej procedury. 

 

Dodam jeszcze, że dla mnie osobiście zmiana numeru nawet za darmo to nie jest wyjście. Posiadam go od jakiś 15 lat. Jestem do niego przywiązana.  Mam go podane w wieku miejscach. Nawet jakbym za darmo dostała inny to bym miała sporo odkręcania. Więc średnia to dla mnie alternatywa. Mam ustawione w telefonie automatyczne odrzucanie numerów spam naprawdę nieźle się to sprawdza. Przychodzi tylko powiadomienie kto dzwonił. Mam ustawiony w dyskretny dzwonek SMS więc nie jest do dla mnie uciążliwe. 

 

Zmiana numeru nie gwarantuje, że przez problem się nie powtórzy. Ja już chyba do tego przywykłam.

 


Pewnie w postępowaniu reklamacyjnym. 

 

Zapewne nie chodzi o takie sytuacje jak Ty opisujesz reklamy itp tym bardziej jak masz numer od x lat.

Bardziej chodzi o sytuacje, które opisałem wyżej. Jak miałem taki numer w spadku po kliencie, to uciążliwość polegała na tym, że nie mogłem wykonać połączenia, bo cały czas dzwonili (kilka czasem kilkanaście połączeń dziennie). W nocy połączenia z ogłoszeń... więc jak znam życie, każdy z Was zmieniłby numer. Piszecie tylko o jakieś reklamy, że ktoś coś dzwoni proponuje itp. To ma być uciążliwe, a nie bo mi zadzwonili, że zapraszają mnie na pokaz garnków😁 Nie musicie korzystać, ale znajdą się klienci którzy pewnie skorzystają, więc nie ma powodów do odbierania komuś takiej możliwości. Nawet ostatnio u mnie w pracy ktoś pytał o zmianę numeru, więc jak widać zainteresowanie będzie. 

 

Jak widać @ketrasaArtur  zmienił numer. Piszemy o takich sytuacjach. Oczywiście nikt nie da gwarancji, ale możliwość zmiany jest. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zmień swój numer - zmiany

Taka opcja była i wcześniej. Jest to od wielu lat zapisane w prawie telekomunikacyjnym. A w praktyce weszło jak klienci usług na kartę zyskali status abonenta.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3219
  • 7500
  • 136

Zmień swój numer - zmiany

@Piotrekk85 , w praktyce panie kolego to, że w prawie telekom.... było nic nie znaczy, bo moje reklamacje były odrzucone. Więc teraz będzie w regulaminie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zmień swój numer - zmiany

Bo trzeba wykazać uciążliwość. Rozmowy telefoniczne nie są nagrywane. Więc udowodnienie jest bardzo uznaniowe.
Anonim

Nie dotyczy

Zmień swój numer - zmiany

@Piotrekk85  rozmowy nie są nagrywane to fakt, ale połączenia z numerów uciążliwych już tak (numer telefonu), wystarczy więc wskazać kilka i zareklamować numer jaki się posiada, jeśli klient ma czystą kartotekę, to firmy windykacyjne czy inne ścigające dłużników, nie mają go prawa nękać, niestety prośby o usunięcie ze spisu, nie są respektowane, ba podają taki numer dalej, czasem z obecnym właścicielem numeru, bo mają dostęp do danych, więc w takim wypadku, jak najbardziej zmiana numeru ma sens i powinna być za darmo.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zmień swój numer - zmiany

Doradcy rozpatrujący reklamacje i zgłoszenia nie mają dostępu do danych połączeń przychodzących. Te dane są ustalane tylko na wniosek policji lub innych upoważnionych służb w ściśle określonych celach.
Anonim

Nie dotyczy

Zmień swój numer - zmiany

@Piotrekk85  niestety się mylisz, osoba rozpatrująca wniosek, ma dostęp do wszystkiego.

Tak z mojej strony... Reklamowałem spam na numer i o dziwo pracownik Orange, miał dostęp do połączeń przychodzących, od ręki załatwił problem i wieczorem było już ok 😉