Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

ROZWIĄZANE

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

Obawiam się, że byłoby ciężko. Nazwa marketingowa powinna być krótka i sensownie opisująca zasady.

 

Nawet gdyby to konto nazywało się "kontem promocyjnym na połączenia głosowe do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych oraz SMS-y i MMS-y do krajowych sieci komórkowych, do wykorzystania wyłącznie w Polsce, z wyłączeniem numerów specjalnych, infolinii, numerów skróconych, usługowych", zapewne zawsze można byłoby się przyczepić, że o czymś zapomniano.

 

O ile np. "do wszystkich" w kontekście do samych rozmów komórkowych (przyjęte nazewnictwo przeze niestety wszystkich operatorów) mnie niezwykle irytuje, o tyle w tym wypadku, możliwość wykorzystania tego na krajowe rozmowy, SMS-y i MMS-y (w tym rozmowy na stacjonarne) moim zdaniem, dobrze opisuje mechanizm działania tego pakietu.

Ale to tylko opinia... moja opinia 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

@Jarek, zgodzę się z Tobą. Ale tam jest określenie do wszystkich sieci, a nie do wszystkich.
To są słowne lapsusy, ale jakoś widać będzie mieli nie raz temat do dyskusji na forum 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

Pełny regulamin nowej odsłony Skarbonki w Orange:  http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005515/4107296443.pdf


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

I znów luka 🙂
Nie ma wyłączenia że nie dotyczy numerów skróconych (nie premium) w Orange 😛

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

Ponieważ takie SMS-y są płatne na podstawie osobnych regulaminów.

W regulaminie jest napisane, że chodzi o SMS-y do wszystkich sieci - SMS-y usługowe nie są SMS-ami do jakiejkolwiek sieci. Są SMS-ami skróconymi, SMS-ami usługowymi.

 

Ja naprawdę jestem w stanie zrozumieć wiele, ale czepianie się takich szczegółów to już przegięcie. Gdyby w regulaminie za każdym razem obejmować wszystkie możliwości, to regulaminy miałyby po kilkadziesiąt stron w najlepszym wypadku, a i tak zawsze znajdowałaby się luka. W razie wątpliwości, zawsze doradcy na czacie, na forum (nie tylko doradcy) czy infolinii postarają się je wyjaśnić.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

Taki pozytywny akcent.

 

Fajnie, że w Skarbonce pozostała opcja:

 


10. [...]
Dodatkowo, co 93 dni od momentu pierwszej aktywacji Usługi, wartość środków w Skarbonce będzie automatycznie powiększana o 5% liczone od wartości środków dostępnych w Skarbonce w momencie naliczenia dodatkowego Bonusu.

🙂
 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 24
  • 2

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

Czyli teraz na nowych starterach nie trzeba czekać 31dni z aktywacją skarbonki jak to było kiedyś ??


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

Hmm...

Byłem pewny, że w nowym regulaminie też widziałem punkt o wymaganym stażu, ale w regulaminie na stronie orange.pl nie ma takiej informacji. Tym samym taki staż nie powinien być wymagany do włączenia.

Obecnie nie ma mnie w pracy przez jakiś czas, ale postaram się jeszcze w poniedziałek upewnić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 18
  • 4

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

Ja we wrześniu 2016 przeniosłem do orange i musiałem czekać 31 dni  na aktywacje skarbonki.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 24
  • 2

Zmiany w usłudze Skarbonka (prepaid)

Nowy regulamin jest od 29.11.2016 wiec nic dziwnego bo w starym byl zapis o 31dniach http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4573/4683598.pdf