Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

Korzystam z OFnK  z cykliczną usługą odnawialną za 25zł na 30 dni 

Moje zapytanie 

Czy jeśli zmienię na usługę odnawialną na 7dni za 7zł stracę  dwa  pakiety internetowe

1 przyznawany z bonusów za doładowanie 2 pakiet z paczki Gg które mam z

 z usługi odnawialnej.

Proszę o odpowiedź 

22 ODPOW. 22

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

1. Bonus za doładowanie zostanie bez zmian.

2. Punkt 7 regulaminu:

https://orange.binaries.pl/bw/20155/0/17003/3ea8f0ec-2f28-4d73-af59-3cf5a39fb37e


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

Czyli punkt 7 regulaminu mówi że nic mi nie przepadnie.

A jeszcze jedno pytanie 

Jeśli włączę usługę  odnawianą co 7 dni 

To mi będzie liczyło pierwszy tydzień 3gb drugi 4 gb trzeci 5gb... czy będzie  dodawało po 1gb według tego co mam nagromadzone czyli obecnie za ostanie mialem 50gb 

Wielkie dzięki za pomoc 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

@andrzej1441  chyba to wyjaśnił tutaj .


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę


@Góral76napisał(-a)

Jeśli włączę usługę  odnawianą co 7 dni 

To mi będzie liczyło pierwszy tydzień 3gb drugi 4 gb trzeci 5gb... czy będzie  dodawało po 1gb

Wielkie dzięki za pomoc 


Jest to aktywacja, więc aktywacja usługi w tym samym lub innym wariancie powoduje wyzerowanie licznika odnowień. Tym samym będzie liczyło od 3 GB.

 

@Katani1 

Mechanizm działania usługi został poprawiony, i aktywacja usługi lub zmiana wariantu usługi powoduje wyzerowanie licznika odnowień.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę


@Jareknapisał(-a)


 

Jest to aktywacja, więc aktywacja usługi w tym samym lub innym wariancie powoduje wyzerowanie licznika odnowień. Tym samym będzie liczyło od 3 GB.

 

Mechanizm działania usługi został poprawiony, i aktywacja usługi lub zmiana wariantu usługi powoduje wyzerowanie licznika odnowień.


Programista dobrze zrozumiał regulamin i prawidłowo stworzył algorytm działania usługi.

Teraz już wiadomo po co stworzono pakiet 5 GB. Przecież jak chwilowo brakowało GB to można było zgodnie z regulaminem nie tylko dokupić GB, ale także zwiększyć czas działania.

Dla licznika istotne są 3 punkty regulaminu

7. Abonent może włączać kolejne warianty Usługi cyklicznej w dowolnym momencie. Okresy ważności i pakiety danych będą się sumować. Dla odnowień Usługi obowiązuje cykl przypisany do ostatniej wersji aktywowanej Usługi.

14. Po każdym kolejnym automatycznym odnowieniu usługi Abonent otrzyma o 1 GB większy pakiet GB niż w okresie poprzednim.

15. W momencie wyłączenia Usługi i ponownego jej włączenia cykl przyrastania bonusu o 1 GB rozpoczyna się od początku opisanego w pkt 2.

 

Regulamin o zerowaniu licznika odnowień mówi bezpośrednio tylko w punkcie 15 i nigdzie indziej.

 

Zdanie:

Dla odnowień Usługi obowiązuje cykl przypisany do ostatniej wersji aktywowanej Usługi

nie oznacza zerowania licznika a tylko rodzaj cyklu 7 czy 31 dni

 

Będą reklamacje na 100%.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

  • Ja wczoraj złożyłem reklamację powołując się na 7 punkt.
  • Konsultant przyznał mi rację i zrobił zgłoszenie do działu technicznego o przyznanie mi więcej GB 
  • Do 48 godzin mam dostać smsa z odpowiedzią.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

Drobna uwaga. Tu nie chodzi o GB, a o właściwe ustawienie licznika odnowień.

Owszem, zgadzam się ze chwilowo licznik odnowień przy dokupieniu usługi zgodnie z pkt. 7 jest zerowy, ale już przy automatycznym odnowieniu powinien uwzględniać wszystkie automatyczne odnowienia w liczniku odnowień.

 

PS. Znowu dokupiłem +3GB  + 7dni.. Licznik zero.

Pakiet ważny teraz do 7.06.2020.

Standardowo ostatniego dnia ważności przed 12:00 odnawia się z automatu.

Zobaczę czy będę zmuszony składać reklamacje.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

To teraz otrzymałem 3GB i mam liczbę odnowień 0 

To od następnego odnowienia będą mi doliczone odnowienia z poprzedniego wariantu jaki miałem  czyli  cyklu 30 dniowego?

 

Ps u mnie odnowienie bedzie w piątek to napisze 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

Dokupowałem juz dwa razy i na stronie MO chwilowo znikała zawartość licznika, teraz pokazuje O, ale nie reklamuję i czekam do automatycznego odnowienia.

Jarek tez ma racje, bo pisze o aktywacji i zmianie a nie dokupieniu pakietu zgodnie z pkt.7.

PS

Ostatnio boję się cokolwiek pisać, bo zaraz to likwidują.