Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakończenie współpracy z Orange


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Ja wiem jakie dane Orange moje ma a więc są to m.in adres miejsca zamieszkania, adres korespondencyjny, PESEL,nazwa, seria i numer dokumentu tożsamości i informacje o wiarygodności płatniczej i to ciekawe po co im jak ja nie zamierzam u nich brać telefonu na abonament a może chcą się pochwalić, że są w posiadaniu danych użytkownika, który regularnie spłacał swoje zobowiązania i nie ma nigdzie żadnych długów ale ja nie chcę by oni mieli te dane tak, więc czekam do sierpnia czyli do dnia wyłączenia mojego numeru i nakarze usunięcie swoich danych osobowych przez ten czas przejdę do Tmobile i tam będę z dwa lata a po dwóch latach wróce do Orange i zobacze, czy usuneli moje dane.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Zakończenie współpracy z Orange

Wiesz co @PawelPL  ? 

   Przypomniało  mi się takie bardzo stare  stare powiedzenie: 

    "Mów tu chłopu święte słowa

     A chłop na to: Moja krowa! " 

Tłumaczą Ci ludzie już łopatologicznie o co chodzi z tym przechowywaniem danych a Ty swoje z uporem maniaka.... 😞

   Mam dla Ciebie radę  - ucz się pilnie , zostań posłem do sejmu i będziesz decydował jakie prawo ma być ustanowione.  😄  

A póki co to każdy operator ma obowiązek przechowywania danych klientów ponieważ jest taki ustawowy obowiązek.

 PS. W  Tmobile jest tak samo


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zakończenie współpracy z Orange


PawelPL napisał(-a):

Ja wiem jakie dane Orange moje ma a więc są to m.in adres miejsca zamieszkania, adres korespondencyjny, PESEL,nazwa, seria i numer dokumentu tożsamości i informacje o wiarygodności płatniczej i to ciekawe po co im jak ja nie zamierzam u nich brać telefonu na abonament a może chcą się pochwalić, że są w posiadaniu danych użytkownika, który regularnie spłacał swoje zobowiązania i nie ma nigdzie żadnych długów ale ja nie chcę by oni mieli te dane tak, więc czekam do sierpnia czyli do dnia wyłączenia mojego numeru i nakarze usunięcie swoich danych osobowych przez ten czas przejdę do Tmobile i tam będę z dwa lata a po dwóch latach wróce do Orange i zobacze, czy usuneli moje dane.


@PawelPL  gdyby naprawdę zależało Ci na ograniczeniu rodzaju i ilości informacji, które o Tobie ma Orange, to skorzystałbyś z porady żeby poczytać co wolno operatorowi przetwarzać, następnie, gdy się okaże iż ma za dużo to wystąpił o usuinięcie zbędnej informacji.... Gdyby operator odmówił, wystąpił do GIODO o zobowiązanie operatora. Jeszcze raz odsyłam Cię do strony GIODO gdzie łatwo znajdziesz decyzje wydawane przez ten organ w sprawach dotyczących danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych przez różne firmy, w tym operatorów teleinformatycznych. Niby wydaje się, że dużo wiesz co mają, czego nie muszą mieć, a tylko tu wylewasz morze pretensji, zamiast podjąć kroki prawne. Na koniec mógłbyś napisać jakie uzyskałeś rezultaty w zakresie ochrony swoich danych, jako przykład dla innych użytkowników.

Anonim

Nie dotyczy

Zakończenie współpracy z Orange

@PawelPLSeria i numer  dowodu jest wazny 10 lat .Mam racje @Misiek62 czy się mylę?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zakończenie współpracy z Orange

@Anonim  w sprawie ważności dowodu co do zasady masz rację, jest drobny wyjątek, osoby które przed 2015 r. ukończyły 65 lat mogły dostać dowód ważny bezterminowo.

Anonim

Nie dotyczy

Zakończenie współpracy z Orange


Misiek62 napisał(-a):

@vdsl2  w sprawie ważności dowodu co do zasady masz rację, jest drobny wyjątek, osoby które przed 2015 r. ukończyły 65 lat mogły dostać dowód ważny bezterminowo.


@Misiek62Ale domyślam się autor tematu nie ma tyle lat @PawelPL


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange


PawelPL napisał(-a):

Ja wiem jakie dane Orange moje ma a więc są to m.in adres miejsca zamieszkania, adres korespondencyjny, PESEL,nazwa, seria i numer dokumentu tożsamości i informacje o wiarygodności płatniczej i to ciekawe po co im jak ja nie zamierzam u nich brać telefonu na abonament a może chcą się pochwalić, że są w posiadaniu danych użytkownika, który regularnie spłacał swoje zobowiązania i nie ma nigdzie żadnych długów ale ja nie chcę by oni mieli te dane tak, więc czekam do sierpnia czyli do dnia wyłączenia mojego numeru i nakarze usunięcie swoich danych osobowych przez ten czas przejdę do Tmobile i tam będę z dwa lata a po dwóch latach wróce do Orange i zobacze, czy usuneli moje dane.


Jeszcze raz: po zakończeniu umowy - ustnej(oferta na kartę) lub pisemnej(oferta abonamentowa) operator będzie przechowywał dane przez 10 lat - tak mówią przepisy. Po 10 latach, jeśli nie wrócisz do Orange, dane zostaną całkowicie usunięte - choć jest jeden wyjątek - ta zasada nie obowiązuje w przypadku windykacji.

 

I druga sprawa, o której pisałem: jeśli jesteś dłużej niż 12 misięcy w sieci, a przypadek wspomniany przez Ciebie miał miejsce wcześniej niż 12 miesięcy to operator jakikolwiek nie musi się odnośić do Twojej skargi lub reklamacji - to jest również zapis prawny.

 

Pozostaje tylko jak najszybciej sprawę wyjaśnić z operatorem.