Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zablokowane środki.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zablokowane środki.

Lepiej należy zadać pytanie na co idą pieniądze z doładowania. Część to prowizja sprzedawcy. Część idze na utrzymanie infrastruktury. W ofercie na kartę w Orange nie ma opłat miesięcznych za utrzymanie numeru. Jeśli ktoś uważa to za nie fair, warto zdecydować się na inną ofertę czy nju czy innej sieci, czy abonament.

I kolejny raz podkreślę: to nie są pieniądze klientów. Bo doładowanie 30zl można kupić za ok 22-23 zł.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Zablokowane środki.


@Piotrekk85napisał(-a)
Wydane pieniądze przez klientów na doładowania nie są wieczne. To nie jest konto w banku. Jest tyle opcji na przedłużenie konta, więc trzeba korzystać. Kwota jest spora, nie liczylbym że jakikolwiek operator zwróci powyżej 100zl.

A ja uważam, że powinno się wnioskować/apelować o zmianę prawa (m.in. Prawo Telekomunikacyjne).

Niewykorzystane środki powinny być zwracane właścicielowi lub przekazywane wskazanej przez niego osobie (np. spadkobiorcy).

A tak .... to operator na tym zarabia i jak tu nie narzekać na jego nieuczciwość...

 

Ela


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zablokowane środki.

Ministerstwo Finansów właśnie się zastanowia bo musi dostosować prawo do nowych regulacji UE.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Zablokowane środki.


@Piotrekk85napisał(-a)
Ministerstwo Finansów właśnie się zastanowia bo musi dostosować prawo do nowych regulacji UE.

To powinno było być zrobione przynajmniej odtąd odkąd zaczęto rejestrować karty pre-paid, a nie czekać, aż U.E. coś podpowie...

 

Ela


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zablokowane środki.

Chodzi bardziej kwestię rozliczenia VATu. Bo nie wiem czy wiesz, że dziś jeśli kupujesz doładowanie (kod zdrapki lub terminala) a nie wykorzystasz go (na własne życzenie), to VAT płacisz. Mimo, że tak naprawdę usługa telekomunikacyjna nie jest realizowana. Ponadto wszystko idzie po stawce 23% mimo, że niektóre dobra cyfrowe (które można kupić za doładowanie) nie są opodatkowane lub mają niższą stawkę vat.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Zablokowane środki.

@Piotrekk85, niestety, wiem o tym... Dlatego napisałam, co napisałam.

Niech się zastanawiają jak to "poukładać" - oby tylko nie za długo - żeby nam środki nie przepadały...

 

Ela


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Zablokowane środki.

@Ela12już w tamtym roku UKE zastanawiało się właśnie jak ułożyć przejrzystość odzyskiwania środków z prepaida w momencie migracji do innej sieci lub z końcem ważności konta, niestety stanęło chyba w miejscu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zablokowane środki.

Ten temat został wyczerpany. Nie będzie zmian dla konsumentów (brak możliwości zwrotu vatu). Planowane zmiany akurat też tego nie zmienią.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Zablokowane środki.

Dziękuję, 'Sandrusia', za informację.

 

'Piotrekk85', to może nie na temat, ale przyszedł mi do głowy taki przykład:

mam do zapłaty 50 zł. abonamentu za komórkę, ale coś mi się pomyliło i zapłaciło mi się przelewem o 10 zł. więcej...

I teraz jest kilka możliwości: zwrot w kasie lub przelewem, doliczenie jako nadpłata do następnego okresu, zwrot po zakończeniu Umowy, itd. itp.

Podobnie mogłoby być z pre-paid'em.

 

A co im się stanie, jak zwrócą z VAT'em? Nic.

I tak sam VAT zostanie przez klienta zwrócony w innej formie.

A jak nie, to najwyżej policzą jako stratę... lub coś podobnego... tacy biedni to już nie są... :-((

I wystarczy troszkę zmian w przepisach odpowiednich.

 

Ela


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zablokowane środki.

Okej. Ale masz fakturę za 50 zł i płacisz 50 zł. Jak chcesz płacić na poczcie z prowizją to sama płacisz.

A doładowanie można kupić taniej niż nominał.