Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana karty sim na esim Orange Free na kartę


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Wymiana karty sim na esim Orange Free na kartę

Dzień dobry,

w jaki sposób mogę wymienić standardowa kartę sim na esim? Nie ma takiej opcji w Mój Orange...

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32342
  • 36340
  • 1367

Wymiana karty sim na esim Orange Free na kartę

Musisz zmigrować konto to nowej wersji serwisu - spróbuj od jutra na https://www.orange.pl/twojekonto/rejestracja

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Wymiana karty sim na esim Orange Free na kartę


@tomohozonapisał(-a)

Dzień dobry,

w jaki sposób mogę wymienić standardowa kartę sim na esim? Nie ma takiej opcji w Mój Orange...


@tomohozo 

W Nowym Mój Orange jest taka opcja - kliknij w akcje - po prawej na dole.

No chyba że jesteś jeszcze w Starym Mój Orange - jak napisał @Piotrekk85 nie widzisz takiej możliwości.

 


InkedScreenshot_2019-10-21 Usługi na kartę_LI.jpg

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Wymiana karty sim na esim Orange Free na kartę

Witam wszystkich.

Właśnie dodałem nowy numer do konta i zauważyłem że nie ma opcji wymiany SIM na eSIM.

Jest tylko wymiana SIM na SIM.

Można tylko wymienić SIM aktualny (działający) samemu przez stronę, albo jeżeli się ma działający eSIM na SIM.

W numerach aktywowanych w zeszłym roku wszystkie opcje działają.

Na starych numerach mam:

1 wymiana SIM na SIM albo na eSIM.

2 wymiana eSIM na SIM (kupując starter).

3 przeniesienie eSIM na eSIM.

 

Przenosiłem wiele razy eSIM na eSIM i wszystko śmiga, nawet generowałem dodatkowe „QR eSIM” na zapas, w razie jak by coś się zawiesiło na Orange, albo jak bym zgubił telefon na który musi przyjść SMS.

Raz też przeniosłem eSIM na SIM starter i super, trzeba tylko czekać pare godzin i nie ma odrazu jak w przypadku generacji eSIM.

 

Jak to się mówi „żarło i zdechło”

Na nowym dodanym numerze nie ma tych opcji, a szkoda.

Czatowanie albo dzwonienie żeby wygenerować „QR eSIM” to metody z ery kamienia łupanego.

Mam nadzieje, że to naprawią, bo była to super opcja.


Na razie pozostaje mieć nadzieje.

 

ORANGE! jak czytasz forum to zwróć nam te opcje PLEASE!!!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18478
  • 52901
  • 716

Wymiana karty sim na esim Orange Free na kartę

@Listo już pewnie z rok nie jest dostępne. Zostaje czat, albo infolinia, jak wspomniałeś. Też czekam z niecierpliwością, na przywrócenie możliwości samodzielnego zarządzania eSIM, jak to było jakiś czas temu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Wymiana karty sim na esim Orange Free na kartę

@Listo  przy nowych numerach tak bywa i trzeba zgłosić na czat 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Wymiana karty sim na esim Orange Free na kartę

No to szkoda bo kupiłem pare fajnych numerów.

Dobrze że przynajmniej na starych numerach mi działa.

Robiłem przejście na nowego iPhona we wrześniu starych numerów i bez problemu wygenerowałem QR.

Nawet mam na zapas QR-y 😉

JAk powiedziałem na starych numerach aktywowanych w tamtym roku nie zniknęły te opcje, ciekawe dlaczego. Może inaczej, dlaczego w nowych wyłączyli domyślnie, bo uważam że funkcja nadal jest aktywna w systemie jeżeli działa na starych numerach, tylko nie działa domyślnie na nowych.

Może na czacie mogli by aktywować ze strony serwera żeby pokazało ze strony użytkownika?

 

Poza tym ciekawie kiedy aktywują opcje przenoszenia eSIM-mów z iPhona na iPhona.

Funkcja dawno już aktywowana przez Apple ale jakoś operatorzy się nie kwapią z uruchomieniem.

Wydaje miś się że dopiero jak znikną szufladki na SIM-y jak to ma miejsce w USA.

Puki co trzeba dojić puki można, wymiana na eSIM jest gratis ale z powrotem na SIM to już 15zł samemu i 25zł w salonie.

I akurat nie mam na myśli Polski, bo prawie w całej Europie nie działa parowanie eSIM-ów w applowskich urządzeniach, wydaje mi się że tylko w UK bo czytałem na jakimś forum.

Na horyzoncie już prawie są iSIM-y, ciekawe czy też będą takie jazdy.

 

 Pozdro