Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling i VoWiFi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

WiFi Calling i VoWiFi

Witam

Czy w orange na prepaid działa  WiFi Calling i VoWiFi?

Wysyła się jakiś kod aktywacyjny? Są jakieś aplikacje na android?

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling i VoWiFi

Tu o usłudze  wificalling 😉

Tu masz o volte-voice-over-lte 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

WiFi Calling i VoWiFi

Jak nie mam telefonu z tej listy to mi nie ruszy?

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling i VoWiFi


@wilczek1napisał(-a)

Jak nie mam telefonu z tej listy to mi nie ruszy?


To już musisz sprawdzić samemu 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

WiFi Calling i VoWiFi

Jak wejdę w ustawienia - system- informacje- informacje o telefonie- stan karty sim- typ sieci komórkowej: IWLAN.

IWLAN to chyba to ?

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling i VoWiFi

Jeśli dobrze kojarzę to WiFi Calling 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

WiFi Calling i VoWiFi

@wilczek1  , jeśli będziesz miał kłopot z aktywacją tych usług to polecam skontaktować się z bokiem telefonicznie lub przez chat, uruchomią ci to od ręki.

 

Jaki masz telefon? 

Orange wypuściło aplikację do wifi calling 

https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

WiFi Calling i VoWiFi

asus zenfone 4 ze554KL

On tylko przez apke wspiera:( . Apka z tego co piszą nie bardzo się sprawdza.

Chyba ,że wymienię na apple jakiegoś. Od biedy może na  apple 6


Zespół Nasz Orange
  • 2932
  • 10945
  • 64

WiFi Calling i VoWiFi

Ja nie miałem dużo doświadczeń, ale po kilku testach apki (https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling) mogę powiedzieć że ładnie działa. Nawet na telefonie z dwoma kartami SIM. Warto przetestować samemu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

WiFi Calling i VoWiFi

Po testach mogę stwierdzić, że aplikacja Wifi calling od orange jest nieporozumieniem.
Po chwilowym rozłączeniu się z Wifi ( np. reset modemu Wifi) nie chce się połączyć. Wywala błąd braku połączenia. Mimo, że internet na telefonie normalnie działa w formie Wifi i jest na full
 
Problem rozwiązuje dopiero usunięcie danych podręcznych programu Wifi calling i ponowna aktywacja usługi, która przyznaje nowy klucz.  Jednym słowem szkoda nerwów na tą aplikacje. Nawet nadanie jej full uprawnień nie pomaga.  Zresztą oceny tej aplikacji  w sklepie google play przez klientów mówią same za siebie więc to żadne zaskoczenie.
 
Wygląda, że aplikacja gubi przyznany klucz vpn, lub klucz vnp jest jednorazowy, albo jakiś bug jest na serwerach orange, który nie sprawdza statusu online aktywności klucza, lub nie rozłącza po stronie serwera  sądząc, że połączenie nadal jest aktywne na tym kluczu. Skoro sądzi, że połączenie jest aktywne, lub klucz jest wykorzystywany to nowe nie nawiąże. Dlatego pomaga przyznanie nowego klucza, czyli ponowna aktywacja aplikacji, po wcześniejszym usunięciu danych podręcznych programu.

 

Żeby rozwiązać ten problem wystarczyłoby, żeby program nie generował losowo klucza, tylko przyznał na stałe automatycznie jeden klucz do numeru telefonu. Takim kluczem mógłby być numer telefonu oraz hasło ustalone przez klienta. Dodatkowo po stronie vpn wprowadzić sprawdzanie statusu online aktywności połączenia co wykluczyłoby opisany przeze mnie bug. Logowanie wprowadzić przez aplikacje.

 

NIe wiem jak firma, która generuje miliardy złotych przychodu, nie potrafi zrobić prostego programu.