Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1768
  • 6207
  • 70

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

@DawidOSObyś się nie przeliczył.

Na podstawie Twojego opisu wnioskuję, że ustawowe 31 dni już minęło. Te 31 dni to punkt 3 w poście  @ketrasaArtur 

 

PS. Te 30-31 ustawowe dni związane są także z odzyskaniem zgromadzonych złotówek - koszt zwrotu 20 zł.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56237
  • 763

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

Czytając ten temat, postanowiłem próby przeprowadzić. Mam numer wyłączony w dniu 9 lipca 2023 r., obecnie nieaktywny. Postanowiłem przenieść go z sieci Orange do innego operatora. Wniosek złożony około godziny 17-tej, po kilku minutach przyszedł SMS, że numer nie może być przeniesiony, bo mój obecny operator nie wyraził zgody. Powód: numer funkcjonuje u innego operatora niż wskazany we wniosku. Sprawdziłem na stronach: Gdzie jest mój numer i okazuje się, że jeszcze am go Orange. Ponieważ obecnie już późna godzina, więc ponowienie wniosku złożę jeszcze u innego operatora.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1768
  • 6207
  • 70

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

@ketrasaArturNumer wyłączony, ale jest w bazie Orange, to testować można dalej.

Może przejdzie doładowanie za 5 zł przez stronę MO. Jak przejdzie wybór numeru, to końcowy etap doładowania można pominąć, ale można sprawdzić czy numer zostanie automatycznie przywrócony po doładowaniu. Wyłączony 9.07 - wszystko powinno przejść.

 

PS. Jak nr niepotrzebny i wszystko przejdzie to można wypełnić formularz na bluemedia o pomyłce z numerem i podać bardziej odpowiedni.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2251
  • 12574
  • 58

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

@ketrasaArtur żeby numer ot tak przenieść do innego operatora, to musi być aktywny, choćby przychodzące połączenia, inaczej ten proces zostanie przerwany.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56237
  • 763

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

@andrzej1441 numer był we FLEX, więc doładowania nie przejdą.

@IreneuszCD też tak uważałem, do momentu, aż zostały podane informacje w tym temacie, że 30 dni po wyłączeniu obecny operator musi udostępnić numer do przeniesienia. Czyli obecnie jest punk 4, numer nieaktywny, ale jeszcze czas 30 dni od wyłączenia.

Po otrzymaniu SMS-a o niepowodzeniu, udałem się jeszcze raz do salonu i wniosek został jeszcze raz ponowiony. Jeszcze udało się zdążyć. Zobaczę za dzień, dwa, jak to wyjdzie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2251
  • 12574
  • 58

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

@ketrasaArtur  we FLEX zabiłem kilka numerów, co były mi zbędne, przeniosłem z prepaid Orange i po 12 używania zakończyłem plan, kasa wróciła 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56237
  • 763

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

@IreneuszCD właśnie tak też zrobiłem z obecnym numerem, którego próbuję odzyskać. FLEX do szybkiego zabijania nieużywanych numerów jest wspaniałym narzędziem 👍


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 20
  • 0

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

@ketrasaArturW przypadku flexa możliwość skorzystania z ustawowego prawa jest dopiero po 6 miesiącach. Wtedy dopiero numer zgodnie z RŚUT formalnie jest dezaktywowany i powinien całkowicie zniknąć z aplikacji. Jak 9 lipca zakończyłeś plan to całkowite wyłączenie powinno być 9 Stycznia 2024 r.

 

Umowa ulega rozwiązaniu w ciągu 6 miesięcy od zakończenia ostatniego Okresu
rozliczeniowego, w którym zleciłeś/ zleciłaś wyłączenie Planu w Aplikacji. 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56237
  • 763

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

@miejscowy15b jeśli odstępuje we FLEX przed upływem 14 dni, to numer przestaje być aktywny w chwili odstąpienia. Wtedy nie ma tego okresu 6 miesięcy. Jeżeli bym zrezygnował z planu po upływie 14 dni, to wtedy faktycznie trzeba odczekać 6 miesięcy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 40
  • 0

Usunięty numer z sieci - czy jest możliwość go odzyskać? Zostął usunięty 2 dni temu.

Przełom.....  sprawa wyglada tak, ze pomogł mi jeden z uzytkownikow tego forum. Numer juz działa byłem go przed chwila ponownie zarejestrowac. Jednak znajomosci tego uzytkownika przebily wszelka probe ratunku u konsultantow (dodam ze wszedzie slyszalem ze sie nie da) A jednak sie da. Uzytkownik chce zostac aninimowy ale macie tu na prawde kogos poteznego i nieocenionego w systemie Orange. W sumie smutne jest to ze nie zalatwilem tego normalnie oficjalnymi kanałami. Takze chciałem mu teraz podziekowac publicznie (wiem ze to czyta) uchronił mnie przed drakonskimi cenami abonamentu ( play dawalo mi smieszne 6GB za 40zł miesiecznie) A bylem juz na granicy desperacji. Takze dziekuje ci za to co zrobiles i bede wiedzial do kogo sie zglosic z jakims problemem. Z tym ze to nauczylo mnie zeby pilnowac tego numeru jeszcze bardziej niz pilnowałem.