Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

Witam. Kilka dni temu aktywowałem usługę na kartę ,,Automatyczny kredyt". Tego samego dnia po wykorzystaniu środków na koncie otrzymałem następującego sms-a: ,,Stan Twojego konta spadl do zera. W ciagu max 24h zostanie Ci przyznany darmowy Kredyt zgodnie z ustawieniami uslugi.". Chwilę później stan mojego konta zmienił się na -5.00 PLN.  Doładowałem konto za 10.00 PLN i stan konta zmienił się na 5.00 PLN. Nie wykorzystałem ani grosza z kredytu. Wyłączyłem usługę ,,Automatyczny kredyt", a stan konta cały czas pokazuje 5.00 PLN. Podsumowując, otrzymałem kredyt, który spłaciłem i odebrano mi kwotę kredytu z konta? Czegoś tu nie rozumiem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

@drocan jeżeli aktywujesz kredyt, to stan konta zawsze zmienia się na ujemny. W Twoim przypadku został aktywowany kredyt na 5 zł, dlatego stan konta głównego odrazu zmienił się na -5 zł. Po doładowaniu kwota 10 zł, kredyt został spłacony, a pozostała kwota po spłaceniu kredytu pojawiła się jako wartość dodatnia na koncie głównym.

Aktywacja jak najbardziej jest bezpłatna. Koszt kredytu to 5 zł. Mogłeś wziąć kredyt na niższą kwotę, a nie maksymalna.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

@drocan kredyt jest przyznawany odgórnie. Czy go wykorzystasz, czy nie, to musisz spłacić. Wszystko odbyło się prawidłowo. Doładowanie zawsze z automatu spłaca najpierw kredyt. Kredyt spłacony, po spłacie pozostała kwota wędruje na konto główne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

@drocan  matematycznie ok, ale wyjaśnij na czacie/infolinii za co pobrano te 5zl na minus


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

@agat13 tu nie ma czego wyjaśniać. Kredyt wzięty, został splacony, pozostała kwota doładowania wędruje na konto główne. Nikt z konsultantów nie przywróci środków z kredytu. @drocan wykupił usługę, za którą zapłacił i pozamiatane.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

Biorąc kredyt stan konta nie powinien zmienić się na +5.00 PLN? Dlaczego otrzymując kredyt ODJĘTO mi 5.00 PLN z konta?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

Nie wykupiłem usługi tylko ją aktywowałem. Aktywacja jest za 0,00 PLN.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

@drocan jeżeli aktywujesz kredyt, to stan konta zawsze zmienia się na ujemny. W Twoim przypadku został aktywowany kredyt na 5 zł, dlatego stan konta głównego odrazu zmienił się na -5 zł. Po doładowaniu kwota 10 zł, kredyt został spłacony, a pozostała kwota po spłaceniu kredytu pojawiła się jako wartość dodatnia na koncie głównym.

Aktywacja jak najbardziej jest bezpłatna. Koszt kredytu to 5 zł. Mogłeś wziąć kredyt na niższą kwotę, a nie maksymalna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

@ketrasaArtur  może i ja nie tak myślę, ale jak bierzesz kredyt to stan konta masz in plus.  Dopiero obciążenie podaję stan konta na minus, do kwoty max kredytu na minusie. Żeby gotowość do kredytu( czytaj zdolności kredytowa) minusowala konto...dziwne 

Może ja się nie znam..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

@agat13 od samego początku wprowadzenia kredytu tak jest. Bierzesz kredyt, bo stan konta jest zerowy, a potrzebujesz zadzwonić, to konto główne ustawia się na kwotę ujemna.

Jeszcze ciekawsza sytuacja jest, jak masz środki na koncie, a uruchomisz kredyt. Też konto główne zostanie pomniejszone o wartość kredytu. Od pewnego czasu wprowadzone zostało, że kredyt można dopiero uruchomić, jak stan konta głównego wynosi mniej niż złotówkę. 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 322
  • 2

Usługa na kartę ,,Automatyczny kredyt"

Polecam tą funkcję wyłączyć w Mój Orange i w sytuacjach ratunkowych wykupić usługę, która skredytuje kwotę pakietu / usługi o te brakujące 5 zł (wystarczy odpowiedzieć na otrzymanego SMSa o treści TAK na 8051), wówczas tejże kwoty nie zmarnujesz, a będziesz cieszyć się włączoną opcją. Kwotę 5 zł kredytu oczywiście odciągną wraz z najbliższym doładowaniem.