Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2098
  • 7708
  • 31

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne


@j131napisał(-a)

W dodatku przy słabym zasięgu SMSy nawet jeśli dojdą, mogą być mylące...

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Problem-z-SMS/td-p/362163

 


w tamtym wątku wspólną cechą obu przykładów jest występowanie emotikonów w treści sms. W tekście sms te emotki to oczywiście nie obrazki, a kody unicode i ich występowanie w różnej kombinacji sprzętów i ustawień obsługi sms może być dla tych sprzętów zaskakujące i konfudujące. Nie wiązałbym tego z zasięgiem. Gdyby miał on wpływ, to zjawisko niezrozumiałych i pociętych wiadomości byłoby o wiele bardziej powszechne, podobnie jak jest to z mową, a przecież tak nie jest. Jak pisać wiadomości, to tekstem, a nie tymi dziecinnymi obrazkami  (których i tutaj niektórzy nadużywają).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5536
  • 22428
  • 185

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

Emotikony nie różnią się w tym aspekcie od polskich znaków. Ich użycie skraca SMSa do 70 znaków z normalnych 160. Każdy taki pocięty SMS może podlegać rekombinacji ale tylko przy specyficznym zbiegu okoliczności, jedną z tych okoliczności jest słaby zasięg. Kiedy się z tym zjawiskiem zetknąłem po raz pierwszy nie używałem emotikonów w SMSach.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2098
  • 7708
  • 31

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

to się tyczy samej transmisji. Interpretacja czteroznakowego symbolu leży po stronie urządzenia. Nie mam oczywiście pewności co do tego co dokładnie się dzieje, ale wiadomo, że unicode się rozwija i niekoniecznie wszyscy nadążają. Spotkałem się z przypadkami błędów informujących o niedozwolonych znakach we wpisach na forum phpbb wysyłanych z komórek i zawierających unikodowe uśmieszki i właśnie to skłoniło mnie do skomentowania.