Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 44
  • 1

Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

ZŁODZIEJSTWO

Nieobeznany do końca z usługą w ostatnim czasie, na poprzednim numerze zawsze miałem dwa liczniki stanu pakietów internetowych, z bonusu za doładowania, i z pakietów internetowych.

Kupiłem nowy numer na potrzeby hotspotu i nowego urządzenia, i chyba od jakiegoś czasu Orange zaczął pokazywać po wklepaniu kodu *101*01# na stan pakietów, mylącą wartość która nie jest pakietem, bo nigdy taka się nie pokazywała, przeczącą przeznaczeniu jakim jest kod na "stan pakietów", tylko jak komunikat od tej pory wskazuje, również ilością danych która pozostała w ramach kwoty na koncie głównym.

Komunikat po wykorzystaniu wszystkich pakietów internetowych:

"Pozostało Ci 100 MB w ramach Twojej kwoty na koncie głównym ważnych do 08.12.16"

Dotychczasowy użytkownik, który dotychczas miał rozdzielone dwie wartości wykupionych pakietów, może spokojnie się pomylić, i wykorzystać cała kwotę środków na koncie głównym, bo będzie myślał, że to z transferu bonusowego lub pakietu.

To nowy komunikat, sprzeczny zupełnie z tym co było wcześniej.

Nigdy nie pojawiała się ilość transferu jeśli bonusowy tranfer się skończył, lub pakiet internetowy.

 

Co to za idiotyczny pomysł żeby przekonwertować kwotę środków na koncie, na ilość danych które możemy wykorzystać?!

 

Bo to ma tylko jeden cel. Naciąganiu mniej zorientowanych i świadomych ludzi.

Potencjalne ściągnięcie z konta wszystkich środków na koncie, jak w moim przypadku.

Przecież nikt nie korzysta z Internetu bez pakietu w ilościach które mogą pochłonąć

więcej niż zapłacenie pakietu. 

Sytuacja dzieje się najczęściej po zakupie nowego numeru, gdy numer dostajemy od razu z bonusami internetowymi, ale nie ma jeszcze włączonego zwykłego pakietu, który po wykorzystaniu włącza lejek, a nie są zabierane pieniądze z konta w nieskończoność!

 

Bo potem już nawet wyłączenie transferu internetowego w telefonie nic nie dało, nawet po komunikacie że na koncie pozostało 6 zł, prawdopodobnie przez włączony hotspot który i tak przez odcięcie z siecią, nie powinien się już łączyć z Internetem, a i tak zabrało te 6 zł.

 

Czy ktokolwiek w Orange naprawi te złodziejskie praktyki dla nowych użytkowników sieci, i usunie podliczanie transferu z konta żeby nie mylić człowiekowi z dostępnym jednym z pakietów?

 

Można przynajmniej dopisać obok tej ilości danych "w ramach twojej kwoty na koncie głównym [x] i tu pada ilość środków w złotówkach jaką mamy na koncie, aby dać do zrozumienia jak to jest liczone, i by nie mylić ze starym komunikatem kodu *101*01#. 
Uwierzcie mi, wtedy nikt się nie naciągnie. 
Bo do tej pory, to kolejną zmyłką jest sformułowanie że

"pozostało Ci xxx MB [...] ważnych do [data]"

co dodatkowo ma na celu zmylić użytkownika, że to zwykly pakiet który ma ważność!! A to data do kiedy konto jest ważne! Co to manipulacja?!

Specjalnie to zostało słabo sformułowane "Pozostało Ci xxx MB w rmach Twojej kwoty na koncie głównym WAŻNYCH do [data]

Ważnych?! Mieszacie transfer z kwotą na koncie, kolejny raz wprowadzając uzytkownika w błąd.

 

W krótkim komunikacie sieci o transferze danych *101*01#, zawierają się trzy manipulacje mające na celu uśpić czujność i doprowadzić do sytuacji w której uzytkownik będzie myślał że ma transfer, tak na prawdę go nie mając, i by wyperswadował z konta całą możliwą kwotę którą na koncie posiada.

A Orange na końcu tylko grzecznie przypomni jak już zostanie Ci 6 zł, z ironiczną wiadomością, że to najmniejsza kwota która pozwala na wykorzystanie transferu, i by wykupić pakiet.

Tak? To gdzie byliście kiedy zniknęło z konta 3x tyle.

ZŁODZIEJSTWO!

 

Zgłoszenie do BOK. Kanał: Mój Orange. Nr: **********.

Data 4 października.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 44
  • 1

Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

Z radoscia informuje, że kod na stan pakietu internetowego zwraca już prawidłowy komunikat że nie posiadamy transferu (zamiast go przeliczac na złotówki dostępne na koncie xd).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

[UWAGA! ZŁODZIEJSTWO] Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

@deton24 taki przelicznik funkcjonije już od jakiegoś czasu. Owszem dla osób które się nie wczytają może być on mylący. Ale po to chodzimy do szkoły by nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Owszem Orange mogło by zmodyfikować te informacje, ale..........w Mój Orange mam wszystko doskonale widoczne i Tobie również polecam tą aplikację (lub stronę www).


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 44
  • 1

[UWAGA! ZŁODZIEJSTWO] Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

No ależ oczywiście!

Użytkowniku domyśl się sam wszystkiego!

Żadnej manipulacji nie było. 

 

"Pozostało Ci xxx MB w ramach Twojej kwoty na koncie głównym WAŻNYCH do [data]"

Jakich ważnych?! Do jakiego rzeczownika jest odmieniony ten przymiotnik?

To jest niepoprawnie sformułowane zdanie, bo ma wprowadzać w błąd.

A jakby co to zgonimy że przecież jest tam napisane na koncie głównym.

 

Teraz tym bardziej nie potrzebuje żadnych aplikacji żeby to kontrolować, skoro wiem już jak to sobie naliczają.

Umieścili ilość megabajtów, żeby ktoś się łatwo dał nabrać że mu inny pakiet został.

No cóż, Orange się oficjalnie nie wypowie bo się ośmieszy, to wyślą osobę trzecią.

Anonim

Nie dotyczy

[UWAGA! ZŁODZIEJSTWO] Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

@deton24 zgłoś reklamację poprzez BOK i..........może Twoja sugestia coś pomoże. Jestem za, nie przeciw, ale....w moim odczuciu owszem w pierwszej chwili to sformułowanie może wprowadzać w błąd, ale.......nie jestem po stronie Orange w tym przypadku.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 44
  • 1

[UWAGA! ZŁODZIEJSTWO] Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

Zrobione. Numer zgłoszenia na dole pierwszego postu.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

[UWAGA! ZŁODZIEJSTWO] Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

Na forum i tak nikt nie ma wglądu co dzieje się z Twoim zgłoszeniem.

Ten opis pojawia się kiedy masz internetową taryfę na kartę. W ofertach "głosowych" na kartę tak nie ma. Poza tym wstukujesz kod, który nie służy do sprawdzenie środków na koncie głównym - od tego jest *124*#.

Niezależnie jaka by była treść smsa, zawsze dla kogoś będzie nieczytelna. W odpowiednich regulaminach jest opisane, który kod jak działa. Mam nadzieję, że coś w reklamacji Ci uwzględnią. Na przyszłość radzę posprawdzać w regulaminie jak działa kod, bo równie dobrze mógł włączyć usługę płatną 🙂

Ja osobiście wolę sprawdzać stan usług na Mój Orange.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 44
  • 1

[UWAGA! ZŁODZIEJSTWO] Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

Skoro wyświetla transfer przeliczony z ze złotówkowego konta głównego, to niech ich stan tego konta pokaże.
Nastanie nagle jasność przezroczysta jak z konta głównego równolegle z tym "transferem" zacznie ubywać.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 44
  • 1

[UWAGA! ZŁODZIEJSTWO] Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

Witam ponownie. 

Teoretycznie nie taki wilk straszny.

Z 20 zł złotych zwrócono mi w BOK 5,39 zł, a potem czego nie wyszczególniono w żadnej wiadomości, kolejne 5 zł po południu.

Także 10 zł. Nie tak źle.

 

Z tym że i tak cała kasa znów poszła na transfer bez pakietu, bo mi wylazło z Buckshee.

W ogóle nawet po kilku dniach zauważyłem że był zwrot, i nie sprawdzałem też na bieżąco emaili.

 

Także mechanizm blokowania netu z automatu do czasu potwierdzenia SMSem by się jednak przydał.

Bo ustawienie progów na koncie może być denerwujące na dłuższą metę. I nie blokuje to Internetu.

 

Czyi historia o tym jak Orange daje, zabiera, potem daje i znów zabiera.

 

Ale widać że jak chcecie, to i BOK się dołoży do sprawy.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 44
  • 1

Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

Z radoscia informuje, że kod na stan pakietu internetowego zwraca już prawidłowy komunikat że nie posiadamy transferu (zamiast go przeliczac na złotówki dostępne na koncie xd).


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

[UWAGA! ZŁODZIEJSTWO] Stan pakietów *101*01# konwertuje ilość transferu liczonego z konta głównego

Tak, zmieniliśmy to już dość dawno temu. Także dzięki zgłaszanym przez Was uwagom na Naszym Orange 🙂

Podobnie z prezentacją stanu bonusu na stronie internetowej.