Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 1047
  • 4

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju

Czy do wykonania samodzielnej wymiany karty SIM można wykorzystać niezarejestrowany starter z nju? Czy musi być to jednak wyłącznie karta SIM z Orange właściwego?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19191
  • 55407
  • 749

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju

@Ianus72 pezeprowadzałem próby z wymianą karty SIM FREE na kartę. Jeżeli starter był nju, to wymiana nie poszła. Tak samo nie da się zarejestrować SMS-em numeru NJU aktywnym numerem FREE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2857
  • 7249
  • 190

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3283
  • 7774
  • 142

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju

@Ianus72 , myślę że możesz sprawdzić. 😏


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19191
  • 55407
  • 749

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju

@Ianus72 pezeprowadzałem próby z wymianą karty SIM FREE na kartę. Jeżeli starter był nju, to wymiana nie poszła. Tak samo nie da się zarejestrować SMS-em numeru NJU aktywnym numerem FREE.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 1047
  • 4

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju


@Ronnapisał(-a)

myślę że możesz sprawdzić. 😏


No nigdy bym na taką możliwość sam nie wpadł 🙂 Dzięki za sugestię...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 1047
  • 4

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju


@ketrasaArturnapisał(-a)

pezeprowadzałem próby z wymianą karty SIM FREE na kartę. Jeżeli starter był nju, to wymiana nie poszła. Tak samo nie da się zarejestrować SMS-em numeru NJU aktywnym numerem FREE.


Czyli się po prostu nie da... 🙂 Trochę to dziwne skoro karty Orange i nju są niejako wspólne - przy przechodzeniu z jednego do drugiego wymiana SIM nie jest przecież konieczna.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19191
  • 55407
  • 749

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju

@Ianus72 przechodzenie między ofertami NJU, FLEX, FREE nie wymaga wymiany karty SIM, ale wtedy mamy aktywny numer. W przypadku samodzielnej wymiany karty SIM, w ofercie FREE musi być starter z oferty na kartę FREE. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 1047
  • 4

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju


@ketrasaArturnapisał(-a)

W przypadku samodzielnej wymiany karty SIM, w ofercie FREE musi być starter z oferty na kartę FREE. 


Czyli pewnie w odwrotnym przypadku (wiem, że nie wolno tu o to pytać...) czyli próbie wymiany karty w nju też nie zadziała starter z Orange Free?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 115
  • 343
  • 2

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju

Przy samodzielnej wymianie SIMki musisz mieć starter zgody z segmentem ofertowym czyli:

> Orange Flex = Flex

> nju = nju na kartę

> OFNK = Orange na kartę

Jeśli jest to starter niezgodny z bieżącym segmentem ofertowym - wymiana nie pójdzie. 

Dodatkowo przy wymianie karty musisz spełnić warunek odpowiedniego startera (starter powyżej danego nominału nie zadziała) no i środki na realizację usługi serwisowej, co jest oczywiste.

Tyczy się również przy wymianie karty z segmentu innego (dotychczas OFNK/nju/Flex), na którym obecnie jesteś - liczy się aktualna taryfa na koncie numeru.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19191
  • 55407
  • 749

Samodzielna wymiana karty SIM a starter z nju

@Karlos1990 podajesz pełny opis, to jeszcze podam kilka ważnych szczegółów. W ofercie na kartę, starter nie może być rejestrowany i nie może karta SIM być wkładana do telefonu i uruchamiana, nawet jak starter nie jest zarejestrowany. Ważne, aby starter nie był przeterminowany. Data ważności startera jest podawana przy kodzie kreskowym startera. Najczęściej startery są ważne około dwóch lat. Zdarzyły mi się startery, że były przeterminowane, czasami poczta takie serwuje, a potem nie można ich zwrócić. Wymiana jest płatna, dlatego ważna jest kwota startera i środki na koncie.

We FLEX wymiana jest bezpłatna. Starter można otrzymać w salonie Orange, nawet kilka sztuk lub zamówić np. do paczkomatu podczas wymiany. Czas dostawy do paczkomatu około 2 dni robocze.

Nie wymieniałem w nju na kartę, więc nie znam przebiegu wymiany. W przypadku nju subskrypcja, wymiana jest bezpłatna, zamawia się podczas wymiany, dostarcza kurier. Można wymienić tylko na tą kartę SIM, którą dostarcza kurier, bo w trakcie wymiany po złożeniu zamówienia, przed wysyłką przypisywany jest numer seryjny nowej karty SIM. Nie da się wprowadzić innej karty SIM, niż dostarczonej przez kuriera. Czas dostawy około 2 dni robocze.