Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming w all inclusive; przenosiny z T-mobile

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Roaming w all inclusive; przenosiny z T-mobile

Witam. Planuję przenieść numer do Orange na kartę, a wygląda mi na bardzo dobrą ofertę, aż chyba zacząłem się doszukiwać jakichś haczyków 🙂 Czytając regulamin http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005839/4107959588.pdf w 11 punkcie jest mowa, że usługa nie działa w roamingu. Przez te regulaminy w innych sieciach sam nie wiem czy chodzi tu także o roaming krajowy czy coś w tym stylu? Czy w każdej miejscowości, chociaż nie ma nadajnika Orange LTE na stronach bts, tylko np. T-mobile?
Mam również pytanie, co zaznaczyć we wniosku o przeniesienie numeru do Orange? Konkretną datę (21 czy 22 lutego?), na koniec promocji, czy zachowując okres wypowiedzenia? Umowa kończy mi się 21 lutego, okres rozliczeniowy zaczyna się 13 dnia miesiąca. Najchętniej wolałbym jak najszybsze przenosiny.
Z góry dziękuję na odpowiedzi 🙂
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37144
  • 1374

Roaming w all inclusive; przenosiny z T-mobile

Orange Polska nie korzysta z roamingu krajowego. Współdzielenie nadajników z T-Mobile odbywa się na innej zasadzie. Zawsze jesteś zalogowany do sieci tzw. macierzystej. Nie ma się co tym martwić.

Jeśli pytasz o datę, rozumiem, że w starej sieci masz abonament. W Orange chcesz mieć na kartę. Możesz przejść bezpośrednio do Orange na kartę (bez migracji w starej sieci). Jest to realizowane wyłączenie w salonach Orange.
Masz 3 tryby, z uwagi na krótki czas mogą być niewielkie koszta:
1) na dany dzień - tak zapłacisz abonament za okres wypowiedzenia (zwykle miesiąc)
2) na koniec umowy - nic nie dopłacisz, ale miesiąc to potrwa, bo i tak musisz zachować wypowiedzenie
3) na koniec okresu wypowiedzenia - też miesiąc czekania.
Wybór należy do Ciebie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2856
  • 7218
  • 189

Roaming w all inclusive; przenosiny z T-mobile


ttomek napisał(-a):
Witam. Planuję przenieść numer do Orange na kartę, a wygląda mi na bardzo dobrą ofertę, aż chyba zacząłem się doszukiwać jakichś haczyków 🙂 Czytając regulamin http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005839/4107959588.pdf w 11 punkcie jest mowa, że usługa nie działa w roamingu. Przez te regulaminy w innych sieciach sam nie wiem czy chodzi tu także o roaming krajowy czy coś w tym stylu? Czy w każdej miejscowości, chociaż nie ma nadajnika Orange LTE na stronach bts, tylko np. T-mobile?
Mam również pytanie, co zaznaczyć we wniosku o przeniesienie numeru do Orange? Konkretną datę (21 czy 22 lutego?), na koniec promocji, czy zachowując okres wypowiedzenia? Umowa kończy mi się 21 lutego, okres rozliczeniowy zaczyna się 13 dnia miesiąca. Najchętniej wolałbym jak najszybsze przenosiny.
Z góry dziękuję na odpowiedzi 🙂

Tu chodzi o roaming za granicą, w Polsce Orange korzysta ze swoich nadajników. Odnośnie przeniesienia, to z tego co kojarzę, najpierw musisz w swojej obecnej sieci zakończyć umowę na czas określony i przejść do oferty na kartę i dopiero wtedy migrować. Ktoś to pewnie tutaj potwierdzi lub nie...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37144
  • 1374

Roaming w all inclusive; przenosiny z T-mobile

Orange Polska nie korzysta z roamingu krajowego. Współdzielenie nadajników z T-Mobile odbywa się na innej zasadzie. Zawsze jesteś zalogowany do sieci tzw. macierzystej. Nie ma się co tym martwić.

Jeśli pytasz o datę, rozumiem, że w starej sieci masz abonament. W Orange chcesz mieć na kartę. Możesz przejść bezpośrednio do Orange na kartę (bez migracji w starej sieci). Jest to realizowane wyłączenie w salonach Orange.
Masz 3 tryby, z uwagi na krótki czas mogą być niewielkie koszta:
1) na dany dzień - tak zapłacisz abonament za okres wypowiedzenia (zwykle miesiąc)
2) na koniec umowy - nic nie dopłacisz, ale miesiąc to potrwa, bo i tak musisz zachować wypowiedzenie
3) na koniec okresu wypowiedzenia - też miesiąc czekania.
Wybór należy do Ciebie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Roaming w all inclusive; przenosiny z T-mobile

Tak, jestem w T-mobile w abonamencie. Od dłuższego czasu obserwuję ten pakiet na kartę, i chyba od 3 lutego jest możliwość załatwienia przenosin przez internet. Na dniach więc zrobię to z konkretną datą, bo te 30 zł kary to da się przeżyć, bo tak jak zrozumiałem wszystko od Orange dostaję za darmo, nawet żadnych opłat jednorazowych. I jeszcze jedno pytanie, jeśli zaznaczę 21 luty we wniosku, to numer od razu przeniesie się do Orange bo T-Mobile puści numer, czy trzeba jakoś kombinować zaznaczając np 22 luty?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37144
  • 1374

Roaming w all inclusive; przenosiny z T-mobile

Bezpieczniej 22, bo możesz dostać karę za 1 dzień.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37144
  • 1374

Roaming w all inclusive; przenosiny z T-mobile

A no rzeczywiście pojawiła się nowa opcja 🙂